Първи сняг у нас
Планините побеляха
Първи сняг падна у нас. На камерите над 1800 м от планините се вижда снежната покривка. Побеля най-високата точка на Балканите - връх Мусала, голяма част от върховете в Рила. Сняг падна и в района на хижа Алеко.
За днес са в сила предупреждения за оранжеви и жълти кодове за вятър и валежи с гръмотевици в източната половина от страната, както и някои области от Северна и Централна България.
Максималните температури ще са между 11 и 20 градуса. В София - около 13-14 градуса, 19 градуса в Пловдив и 15 във Варна. Облачността над Западна България постепенно ще намалее.
До полунощ прогнозата е валежите навсякъде да спрат, а силата на вятъра да отслабне. От утре ще има повече слънчеви часове и постепенно повишение на температурите.
Силните страни на всяка зодия в професионалния живот
20/05/2026, Сряда 22:00
0
И Джош Кавало поздрави Дара
Звезда от "Американски пай" се разведе
Паста Карбонара - лесна и вкусна рецепта за бърза вечеря
Как да сварите перфектни яйца всеки път
Фон дер Лайен с предупреждение към Кремъл
20/05/2026, Сряда 20:00
3
Диана Саватева и Людмила Иванова отличени със "Златно перо"
Закопчаха мъж, задигнал три мотоциклета за броени дни
Високо напрежение в парламента: Опозицията тръби за репресии
Скандал и оставка след "Евровизия"
Почина светило на българската художествена гимнастика
Ротари клуб Бургас приключи проект „Класна стая сред лехите“
