×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Десните спечелиха изборите в Австрия


Десните спечелиха изборите в Австрия
Хърбърт Кикл благодари на привържениците си и призова опонента си - сегашният канцлер Карл Нехамер да подаде оставка
30 Септември 2024, Понеделник, 07:01 ч.
Автор: Флагман.Бг

Партията, създадена преди почти 70 години от бивши нацисти, се превърна в първа политическа сила

Австрийската "Партия на свободата" празнува безпрецедентната си победа. Австрия се оказа поредната европейска държава, където има възход на десните, съобщава БНТ.

След парламентарните избори, партията, създадена преди почти 70 години, се превърна в първа политическа сила. Лидерът й Хърбърт Кикл благодари на привържениците си и призова опонента си - сегашният канцлер Карл Нехамер да подаде оставка. Десните успяха да увеличат с почти 13 процента гласовете си в сравнение с предишния вот. Сегашната управляваща партия е на второ място, следвана от социалдемократите. Президентът на Австрия Александър ван дер Белен заяви, че започва консултации с партиите за сформиране на коалиция. Той, обаче, остави отворен въпроса на кого ще възложи да състави правителство. "Партията на свободата" е антиимигрантска, либералите й лепят етиката "проруска", за да отблъснат от нея част от по-наивните избиратели. Лозунгът, който издигат е "Австрия за австрийците" - логичен отговор на безразборната нелегална имиграция, насърчавана през последноите години от риберал-тлобалистките власти в цяла Европа, която е на път да превърне този континет в гето.

"Това е началото на една нова ера. Заедно ще напишем тази нова страница в австрийската история. Хората трябва да са на първо място, а после е канцлерът. Имам усещането, че останалите партии са в шок и се държат така, сякаш изборите не са се случили", коментира лидерът на Австрийската партия на свободата Херберт Кикл.

"Резултатите са ясни, победителите са ясни и ги поздравявам. За съжаление, ние не постигнахме целта си да станем първи, но сме благодарни на избирателите. Но нека бъде ясно - никога не бих могъл да управлявам заедно с Херберт Кикл", заяви канцлерът глобалист Карл Нехамер.

Междувременно руската агенция ТАСС съобщи, че австрийската партия, която е против антируските санкции, става първа политическа сила с 29,2% от гласовете. Агенцията се позова на информация от австрийското министерство на вътрешните работи, но уточнява, че това все пак са предварителни резултати.

Управляващата Австрийска народна партия продължава да е на второ място с 26,5%. На трето място за първи път в историята си е Социалдемократическата партия на Австрия с 21%.


В категории: Политика


5
Коментара
Георги РУСЧЕВ Евакуация в препълнен с клиенти столичен мол Евакуация в препълнен с клиенти столичен мол 21/03/2026, Събота 15:00 0
5
Коментара по темата
5.
XX
30.09.2024 11:14:48
1
4
Австрийците си заслужават и имигрантите и ислямския тероризъм. Подкрепата и за двете е държавна политика с широката подкрепа на австрийците. Факт.
4.
XX
30.09.2024 10:01:25
2
6
A какво ще правим ние с гайдите.....
3.
Шикългрубър
30.09.2024 09:27:41
3
12
...или оня с прякор "Хитко" се радва и ликува на Оня свят, че неговите хора отново са на власт. Това - къде на шега, къде на истина, но всъщност либералите наистина си завряха сами кол в г@за с тая мигрантска политика и уйдисването на акъла на онея зад Океана. Които пък са най-виновни за сегашното положение на хората по света. Осъзнаването е част от процеса, към който всички вървим!
2.
пак този
30.09.2024 09:07:51
5
7
И не само там, но в Германия и Франция изборите си бяха пълна измама. Всички срещу десните и спечелиха с 1%.
1.
Месар
30.09.2024 08:11:12
4
11
Време е да регистрирам и аз една нацистка партия крайно дясна и след 70 години като спечеля изборите ще отърва България от доста паразити. Ще станем износители на най ароматните сапунени изделия и ще си върнем външния дълг.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София 45 години НДК: дворецът на културата, който още диктува ритъма на София НДК е открит на 31 март 1981 г., а през 2026 г. отбелязва 45-годишнина. Андрияна Петкова продължава да е изпълнителен директор на комплекса Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Цените на горивата излизат от контрол, в България и Турция - най-евтино на Балканите Уж "ниските" ни цени обаче доближават предишния антирекорд - дизелът се е устремил уверено към нови висоти Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант Президентът към младите: България трябва да ви завещае мир и шанс за талант От Кюстендил държавният глава свърза бъдещето на младите с мира, единството и отговорността на обществото да им осигури среда за развитие. Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание Обявиха 20 април за неучебен ден в чест на Априлското въстание Служебният министър на образованието свърза датата с началото на националното отбелязване на 150 години от събитието Бургас събра 100-те най-добри ученици в страната за националната олимпиада по английски език Бургас събра 100-те най-добри ученици в страната за националната олимпиада по английски език АЕГ „Гео Милев“ прие финалния кръг на едно от най-престижните ученически състезания, а градът показа лице на силен образователен и културен домакин Гюров постави под въпрос Съвета за мир и отвори нов фронт срещу Пеевски Гюров постави под въпрос Съвета за мир и отвори нов фронт срещу Пеевски Служебният премиер обяви, че България не е станала част от инициативата без ратификация от парламента, а думите му предизвикаха остра политическа реакция Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства. Театрите на ръба: остарелият модел на финансиране тласка сцената към нова криза Големи държавни театри предупреждават за риск от затваряне, докато Министерството на културата подготвя промени в системата за финансиране на сценичните изкуства. Асен Василев: Не съм гей Асен Василев: Не съм гей Влюбвал се бил истински два пъти в живота си Два мъртви делфина и птици край Шабла вдигнаха институциите на крак Два мъртви делфина и птици край Шабла вдигнаха институциите на крак Проби от водата и телата на морските бозайници вече са взети, а наблюдението в района продължава след сигнала от плаж Езерец
Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Джеймс Дорси: Ормузкият проток дава предимство на Иран във войната Анализаторът вижда в Техеран по-силна позиция от очакваното, тъй като натискът върху ключовия енергиен коридор вече се пренася към петрола, транспорта и глобалните пазари Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Войната в Залива вдига петрола и пълни руската военна каса Ескалацията около Иран разтърси енергийния пазар, натисна нагоре цените на горивата и отвори нов финансов прозорец за Москва, докато Западът търси начин да ограничи ефекта Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Гърция дава силен стимул за лекари на 47 малки острова Допълнителни 1500 евро нето месечно ще получават около 80 медици, за да се ограничи недостигът на лекари в отдалечени островни общности Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? Руска следа за атаката срещу оръжейния завод в Чехия? След огъня в Пърдубице, при който няма пострадали, чешките власти проверяват версии за терористичен мотив, антиизраелска атака и възможна дезинформационна следа Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност Сарафов в Хага договори по-тясно сътрудничество срещу организираната престъпност На форума в Евроджъст българският и.ф. главен прокурор обсъди общи разследвания, съдебна координация и мерки срещу трансграничните престъпни мрежи с партньори от ЕС Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Днешното обръщение на Хаменеи е писано от изкуствен интелект Ирански политик в изгнание откри недопустими грешки при цитирането на аятите от Корана  Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Иран освободи Ирак, каза военен анализатор, след като НАТО реши да евакуира 600 бойци Близките на загиналия летец от ВВС на САЩ Тайлър Симонс от сваления КС-135 призоваха Тръмп за край на войната, а той обяви, че ще изпрати няколко хиляди войници в Близкия изток Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Свободата на изразяването на иранския режисьор Джафар Панахи в Бургас - напук репресиите на правителството Да те вкарат в затвора два пъти и да те осъдят на 20 години забрана да създаваш филми, а ти да продължаваш напук на системата  Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Терор в Чехия: Запалиха фабрика за оръжие в Пардубице заради Израел и геноцида в Газа Предприятието работи с израелския оръжеен концерн Elbit Systems за производство на дронове  И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис И той се оказа смъртен: Почина Чък Норис Норис е бил хоспитализиран в Хавай в четвъртък, а семейството му публикува изявление в петък, в което съобщава, че е починал същата сутрин.
Доналд Тръмп към съюзниците: Доналд Тръмп към съюзниците: Помогнете ни, или ще видите „много лошо бъдеще“ Виц на деня Виц на деня - Братле, как е новата ти комшийка?
- Държи се като полицай на КПП - не пуска.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако програмистите бяха лекари, на оплакване от пациент "Боли ме крака", щяха да отвръщат "Имам същия крак и му няма нищо".
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори