×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • САЩ превзеха ирански кораб край Ормузкия проток
  • Цените на петрола продължават да скачат
  • Рекордна активност в Германия и напрежение пред секциите в Испания
  • Висок риск от градушки в понеделник
  • При близо 100% обработени протоколи: "Прогресивна България" с убедителна победа в Бургас
  • Грешки в протоколите забавят обработката на вота в Кърджали
  • РИК-Бургас обработи рекордно бързо протоколите от всички 747 секции
  • България отбелязва 150 години от Априлското въстание
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Свирепият убиец на разчленената аптекарка Ери Пехливанян изнагля, наказанието било сурово


Свирепият убиец на разчленената аптекарка Ери Пехливанян изнагля, наказанието било сурово
Довчерашните авери се топяха взаимно в съдебната зала и всеки гледаше да се изкара помагач на другия. Гарабед Веринян разигра истински театър
29 Септември 2024, Неделя, 21:30 ч.
Автор: Флагман.Бг

Гарабед Веринян се ожали от тежка присъда - смята се за несправедливо наказан, бил само помагач на починалия Михаил Михов

Свиперият убиец на разчленената аптекарка Ери Пехливанян изнагля брутално, пише БЛИЦ.

Единият от убийците на русенската аптекарка се ожали от тежка присъда и поиска съдът да отмени доживотния му затвор. Гарабед Веринян смята, че наказанието е прекалено сурово за него, тъй като бил само помагач, а удушването и разчленяването на жертвата извършил аверът му Михаил Михов.

Последният няма да може да каже нищо повече за участието си в нечуваното зверство, защото се спомина в затвора, докато чака решението на Великотърновския апелативен съд. 

А Гарабед продължава да държи на своето, че е по-малко виновен за погубения живот на един стойностен човек и трагедията на едно семейство, пише "Телеграф".

В началото на 2022 г. Русе изтръпна от вестта за извършено тежко престъпление. На 18 януари в река Русенски Лом бяха открити части от трупа на 56-годишната Еранухи Пехливанян.

Собственичката на веригата аптеки „Астра“ бе изчезнала мистериозно на 11 януари. Последно се обадила на съпруга си същия ден вечерта и му казала, че се чувства уморена и иска да си почине, затова да не й звъни.

В града се разчу за изчезването й, но всички се надяваха да не се е случило най-лошото.

Семейство Пехливанян е известно в Русе покрай бизнеса с аптеките и с партийната дейност на съпруга на Еранухи - Бедрос, който тогава бе председател на групата общински съветници от ГЕРБ в местния парламент.

Властите запазиха мълчание, докато в реката не бяха открити части от трупа на изчезналата. Полицията бързо стигна до извършителите - 49-годишния тогава Гарабед Аршак Веринян и 56-годишния Михаил Симеонов Михов.

Трудно е да се разкажат оповестените подробности за ужасяващото престъпление по време на заседанията на Окръжния съд в Русе, където първоначално се гледа делото срещу двамата мъже.

Повдигнати им бяха три обвинения - за отвличане, грабеж на 65 000 в лева и евро и умишлено убийство на Еранухи Пехливанян с цел прикриване на предишните две престъпления.

Довчерашните авери се топяха взаимно в съдебната зала и всеки гледаше да се изкара помагач на другия. Гарабед Веринян разигра истински театър и дори се извини на семейство Пехливанян.

„Аз не съм убивал никого. Аз никого не съм убивал, исках да й предпазя живота, просто не успях. Още в самото начало, още като я видях на паркинга, казах:

“Недей, аз я познавам, мъжа й познавам, арменци са, сънародници са ми. Недей да правиш нищо“.

Никого не съм следил. Нямам представа, той (Михаил – б.а.) многократно ме е карал да го вземам, понеже неговата кола е развалена и да го карам до паркинга.

Извади пистолета и каза, че ще ме застреля, че ще убие жена ми, сина ми, майка ми и сестра ми“, изхлипа Гарабед в съдебната зала.

В продължение на един месец двамата безработни мъже следили Еранухи. Знаели, че тя прибира всяка вечер сама оборота от аптеките и решили да я похитят.

Хората от арменската общност в града се познават и за престъпниците не е било трудно да разберат кога съпругът Бедрос Пехливанян ще е извън Русе.

Привечер на 11 януари Ери, както я наричали познатите й, излязла от аптеката, която е в близост до паметника на Альоша, със сумата от 20 000 лева. Насочила се е към автомобила си, оставен на обществен паркинг до сградата на НАП.

Там е била пресрещната от двама мъже, единият от които – Михаил, бил облечен в полицейска униформа. Мнимият полицай се представил и поискал личната й карта уж да извърши проверка.

След това влязъл в автомобила й и определил посоката на движение. Гарабед последвал двамата с друга кола. Малко след това автомобилът на Еранухи спрял и тя била принудена да се премести в колата на Гарабед, която потеглила към дома й.

При похищението са й поставени белезници, за да се ограничи движението й. В дома си тя дала на мъжете намиращите се в сейфа на семейството 45 000 в лева и евро. Тъй като Еранухи видяла лицата им и за да прикрият отвличането и грабежа на парите, двамата решили да я умъртвят. 

Принудили я да се обади по телефона на мъжа си и да му каже да не я търси, защото ляга да спи. Още същата вечер престъпниците я отвели в покрайнините на Русе в близост до река Русенски Лом и я удушили.

На следващия ден тялото й било разчленено, а частите хвърлени в река Русенски Лом край село Иваново.

Русенският окръжен съд постанови присъди от по 25 години затвор и конфискация на половината имущество на Михаил Михов и Гарабед Веринян. Двамата бяха осъдени да заплатят солидарно общо 600 хиляди лева на семейството на жертвата за причинените неимуществени вреди - по 250 хиляди на съпруга и сина и 100 хиляди на сестрата на Еранухи.

Още тогава близките обявиха, че ако получат парите, ще ги дарят за благотворителност.

Прокуратурата протестира решението на Русенския окръжен съд, а Великотърновският апелативен съд измени присъдата и я замени с по-тежка.

Така единственият останал жив от убийците – Гарабед Веринян, получи доживотен затвор без право на замяна. Наказателното производство срещу Михаил Михов бе прекратено поради смъртта му.

Гарабед обжалва присъдата с мотива, че въззивният съд е допуснал процесуални нарушения и нарушения на материалния закон, като направи и оплакване за несправедливост на наложеното наказание.


В категории: Темида


4
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България 20/04/2026, Понеделник 13:00 0
Мария АРНАУДОВА Цените на петрола продължават да скачат Цените на петрола продължават да скачат 20/04/2026, Понеделник 11:00 0
Мария АРНАУДОВА ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок 20/04/2026, Понеделник 10:00 1
4
Коментара по темата
4.
Сашо
30.09.2024 15:15:56
0
1
Човека си е прав.
3.
V
30.09.2024 10:59:48
0
3
Не се забърквайте с глупаци, идиоти, малоумници, дегенерати, наркомани, алкохолици, хазартно зависими и какви ли още не олигофрени, защото покрай сухото гори и мокрото

Сега разправяй кой прав и кой крив

Ако усетите, че някой е боклук и въпреки това се забъркате с този човек, то вие заслужавате всичко в което този човек е способен да ви завлече
2.
ТОЗИ
30.09.2024 03:37:36
3
19
Изрод ,директно на въжето и съпруга на жертвата,да ритне столчето под краката му.....
Така е най-справедливо...!!!
1.
Бирьок Карапидиян
30.09.2024 00:19:59
11
6
Пуснете го, наистина достатъчно изстрада покрай този нелеп инцидент.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България Сред петте най-големи икономики в Европа Германия заема най-високото място Марин Киров и екипът му инспектираха работата по ремонта на рибарско пристанище "Мичурин" Марин Киров и екипът му инспектираха работата по ремонта на рибарско пристанище "Мичурин" Изградени са вече новите бетонни нива на кейовите стени, халетата за ремонт на лодки, инвентарът и пазарът за риба Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май Всяко събитие е част от празничния дух, който ще обхване града и ще предложи нещо за всеки вкус и възраст 26 гласа не достигнаха на Галя Василева, за да пренареди листата на ГЕРБ, 100 - на Атанас Пъчков 26 гласа не достигнаха на Галя Василева, за да пренареди листата на ГЕРБ, 100 - на Атанас Пъчков Очертава се интересна въртележка и в листата на ПП-ДБ, тъй като Божидар Божанов пренареди листата  Опашка пред БНБ за колекционерската монета, посветена на 150 г. от Априлското въстание Опашка пред БНБ за колекционерската монета, посветена на 150 г. от Априлското въстание Цената й при пускане в обращение е 144 евро (281,64 лева). Монетата е в тираж 5000 броя. При 91.68% обработени протоколи: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в спор за второто място При 91.68% обработени протоколи: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в спор за второто място Ето колко процента печелят формациите в 52-то НС  Рекордна активност в Германия и Франция и напрежение пред секциите в Испания Рекордна активност в Германия и Франция и напрежение пред секциите в Испания Резултатите са за „Прогресивна България” в Мадрид и Валенсия, докато в Барселона най-голямо доверие получава коалицията ПП-ДБ ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок Три икономически мерки за облекчаване на инфлационния натиск предлагат бързи решения за работници и работодатели Слънчогледите поглеждат в друга посока - започва миграцията на предателите Слънчогледите поглеждат в друга посока - започва миграцията на предателите Администрацията, изградена под знамето на ГЕРБ и ДПС, няма да се разпадне, повечето хора ще останат, само портретите по стените ще бъдат сменени 150 години от Априлското въстание  отбелязваме със събития и инициативи в цялата страна 150 години от Априлското въстание отбелязваме със събития и инициативи в цялата страна Мащабни чествания в България и Бургас в чест на героите на Априлското въстание  
Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Трусът с магнитуд 7,6 по Рихтер удари на 236 км източно от Хачинохе Цените на петрола продължават да скачат Цените на петрола продължават да скачат Фючърсите на суровия петрол Брент поскъпват на фона на напрежението между САЩ и Иран Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Изключителна активност край Сена, българите извън страната показват засилен интерес и ангажираност в гласуването Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Изборният ден започна още снощи в Оукланд и Крайстчърч и ще приключи най-късно в западната част на Съединените щати Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Фондация „Брижит Бардо“, която стана граждански ищец по делото, поиска най-тежко наказание Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Черна гора привлича с комбинацията от морски климат, планински пейзажи и по-бавен ритъм на живот Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Очаква се четири различни предложения да стигнат до крайния потребител Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Баскетболната легенда си отиде на 68 години след дълга битка с мозъчен тумор Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Диагнозите на алкохолна зависимост скачат с 30% за една година
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Само който е бил депутат, знае колко боли, когато вече не си депутат.
Виц на деня Виц на деня Депутат:
- Политика правим само предизборно, после правим само икономика.
Виц на деня Виц на деня - Интересувате ли се от политика?
- Разбира се!
- Активен или пасивен?
- В смисъл?
- В смисъл - депутат ли сте или просто гледате телевизия?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Интересно, но и озадачаващо е, че все повече психиатри коментират българската политика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори