×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Радост и танци по главната улица! Над 130 души са участниците във фестивала "Ереван в Бургас"


Радост и танци по главната улица! Над 130 души са участниците във фестивала "Ереван в Бургас"
Специален гост бе маестро Стефан Диомов, който се похвали с дългите си и предани приятелства с арменци
29 Септември 2024, Неделя, 19:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

 Празникът продължи на открита сцена ,,Охлюва“ с автентична и съвременна музика

Третото издание на ,,Ереван в Бургас" по традиция донесе много настроение, танци и музика в слънчевата неделя. Акцентът в програмата бе цветното дефиле на всички участници по улица" Богориди" , което включи над 130 младежи. Това са самодейни и читалищни състави от Бургас, Русе, Варна, Хасково, Комотини (Гърция) и Букурещ (Румъния).

"От името на цялото  ръководството на Общината ви поздравявам за чудесното събитие. Когато бургаската арменска общност сподели с нас за тази идея, ние нямахме никакви съмнения относно подкрепата , защото през културния диалог се съхранява идентичността и се създават приятелства. ", сподели в приветствието си Диана Саватева, зам. - кмет" Култура и вероизповедание".

Пред паметника на признателните арменци бяха поднесени венци и цветя, а водещ на събитието бе журналистът и общественик Кеворк Дадурян, който днес празнува имен ден.

Празникът продължи на открита сцена ,,Охлюва“ с автентична и съвременна музика, песни и танци, а началото бе поставено с химните на България и Армения.

"Много се радвам да съм сред вас. Виждам как събитието се развива с всяка изминала година. И Най-хубавото е, че арменчета и бългърчета се събират на една сцена." каза в приветствието си Вартануш Топкабашян, редактор на вестник „Ереван“, 

По традиция по време на фестивала бе разположен и благотворителен кулинарен базар, където гостите имаха възможност да опитат автентична арменска кухня.

" Искам да ви поздравя и да споделя, че в моя живот винаги съм имал подкрепата и предаността на приятели-арменци", каза маестро Стефан Диомов.

Събитието се реализира с финансовата подкрепа на Община Бургас по програмата за съфинансиране на Фонд Култура.

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо Gen Z плаща за тишина Защо Gen Z плаща за тишина 16/06/2026, Вторник 18:20 0
17
Коментара по темата
17.
*********
30.09.2024 08:32:04
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
16.
Аз
30.09.2024 02:08:20
0
6
Да Ева и зверовете ви ... Това бяха деца (основно), които танцуваха техни народни танци. вървяха с българския трибагреник отпред и пуснаха първо българския химн. Стояха прави и мирно при изпълнението му! Говореха на български (даже групата от Румъния поздрави на приличен български публиката).
Тези са по-българи от вас бе, въртящи гьобеци по масите, пасмина безродници!
Представиха си културата, така както не я разбират и чувстват! Бяха прекрасни, особенно групата от Русе! Деца и възрастни, които танцуваха и пяха!
Благодаря им за прекрасната емоция
15.
Пусть всегда будет Солнце
29.09.2024 21:30:31
0
7
Град Бургас е основан 15 век от група АРМЕНСКИ преселници и ГРУЗИНСКИ черкези-Пирати дошли с Османските орди
Черкезите-грузински мюсюлмани и горски евреи стояли около 20 години и чакали на гюме Търговски кораби на Генуезци,Венециянци и Гърци към Крим и Одеса
Трафика бил СЛАБ и Черкезите пирати НЕ били доволни превземането и ограбването на кораб било трудна работа.Черкезите избягали останали АРМЕНЦИТЕ които били рибари и дребни търговци.
Построили си Християнска църква но Бургас бил слабо заселен заради рояците КОМАРИ място НЕ било добро за животи дори турско-османския управник на Бургас НЕ ме се оставало в пълния с комари Бургаски чифлик в Атанскьой(Изгрев) и за това преместил във с.Фазаново Странджа И оставил Арменците да си ловят риба в комарливото село
14.
Аладин и вълшебната лампа до 3па
29.09.2024 21:17:49
0
5
Цар Самуил по майка горска Арменска еврейка Рипсимие
Всичките братя на Самуил са с еврейски имена Аарон,Давид,Мойсей
Много арменски имена всъщност са ЕВРЕЙСКИ
като КЕВОРК-на иврит Лъснат,Гладък,Копринен
ЛЕВОН-на иврит Кука,рибарски ченгел,Крив нос ?
НАЗАРян-на иврит Венец,Коронка от листа
ДАДУР,Ванукхи,Серпухи все еврейски думи
През 9 век древното семитски преме Амаликхи населяващо Палестина,Ливан,Йдея,Сирия било изтлоскано на СЕВЕР и се заселило в днешните земи на Армения,Нагорникарабах,ез.Ван-Турция,Азербайджан,Дагестан,ИРАН
АМ-на иврит Нация,Народ
АЛИКХИ-на иврит ВОЙНА,Битка,Оръжия,БОЙ
Амаликхи-Нация от БИЯЧИ,Бойни Хора
В книгата на Закона на Израел "ТОРА" има древно пророчество което казва :Народа на Израел ЩЕ бъде погубен от АМАЛИКХИТЕ и техните наследници
НАЙ-висок %ДНК на древни Амаликхи има АРМЕНИЯ с население от 3,4 милиона души и още 3 милиона в Москва
Следвана от ИРАН който е към 80 милиона а % азерите са 34% а тия с Арменска кръв около 10% или 8 МИЛИОНА
Самия президент на ИРАН Пазешкиан е от армено-амаликхски произход за УЖАС на Израелците
Публична тайна е че Арменския геноцид с 1,5 милиона жертви е дело на младотурците начело с албанския еврейн сефарад Кемал Ататюрк които до един са ЕВРЕИ албански и турски които спретвят погром над Арменците с ЦЕЛ намаляване влиянието на Пророчество от "Тората" за бъдещия НЕизбежен край на Израел
Кюрдите също имат Амаликхско ДНК и по същата причина турския еврейски елит в лицето на Ердоган,Давудоглу,генИлкер Башбуг,Сюлейман Демирел,Тансу Чилер,ген.Акар,Седат Пекер-азерски,албански и грузински ЕВРЕИ яростно водят битки и геноцид с-у 23милиона кюрди в С.Ирак и Северна Сирия
13.
XX
29.09.2024 21:17:24
3
1
И от къде емигрирахме....
12.
До 11
29.09.2024 21:08:12
0
5
Ние сме емигрирали преди хилядолетия и нашата държава е тук от нас 13 века. Какво общо има с няколко арменски семейства, чиято държава е от другата страна на Черно море??
11.
XX
29.09.2024 20:50:19
8
1
A ние като сме дошли от Вътрешна Монголия.....
10.
До 9
29.09.2024 20:45:04
0
6
Те са дошли от Индия, това е научен факт.
9.
XX
29.09.2024 20:42:13
4
5
Aми циганите като си нямат държава къде да ходят.
8.
До 2
29.09.2024 20:35:36
0
5
В грешка си още по времето на Константин пети,Алексий първи и Йоан сцимихий около 600 000 арменци тондракити са заселени за около 3 века по нашите земи.
Това е павликянско течение повлияно от манихейството.
През османското нашествие приемат исляма голяма част от тях друготе стават католици.
7.
До 6
29.09.2024 20:31:49
1
6
Абсолютно същото е, имат си държава, да си ходят там да си празнуват пасха и годишнина от потопа.
6.
до 5
29.09.2024 20:23:15
0
6
А при евреите да не би да е по различно
5.
До 4
29.09.2024 20:20:40
1
4
Това са повече изключения от правилото, то и има българи женени за негри, но не значи че е често срещано.
4.
до 3
29.09.2024 20:16:22
3
10
Съпругата на българският артист Коста Цонев е Анахид -арменка. Ренета Инджова по майка е арменка. Кеворк Кеворкян -съпруга българка. Рая Назарян-съпруг българин и т.н.
3.
До 2
29.09.2024 20:00:33
7
8
Окей, но тогава няма арменска държава и са били подложени на геноцид от турците. Сега защо са тук и не се приберат.
Разбирам да са тук защото Армения е бедна държава, разбирам да са тук защото в Армения се води война, разбирам да са тук защото нямат собствена държава, но не и така.
Освен това те не са просто тук, от 19 век и все още да им седят фамилиите означава че тези хора не са се интегрирали, като един друг етнос бтв.
За сравнение много българи живеещи в чужбина са се върнали в България след Освобождението.
По големия проблем е мисленето им. Не си дават децата им да се женят за българи, защо - вярата ни е различна, расата ли ни е различна, не схващам. Разбирам един турчин да не даде на дъщеря си да се ожени за българин заради различната вяра, но тук не е така.
Така че, като много си харесват етноса, куфарчето и се прибират, Ако не искат заради някакви причини, тогава празнуват нашите празници и обичаи.
Не можем да се съобразяваме с всеки етнос дошъл при нас!
2.
Ганчо, Ганчо
29.09.2024 19:43:48
3
14
Вземи прочети малко от кога тези хора sa тук, в България. В края XIX век в България пристигат почти 20 000 арменски бежанци. Поетът Яворов написва известното стихотворение “Арменци”.
По света Ганчо има и българска диаспора, много български училища, танцови състави... Спонсорират ги и местните власти Ганчо.
1.
Ганчо
29.09.2024 19:21:25
17
13
Аман от тия арменци..
Като толкова си обичат етноса да си идат в държавата, те не са бежанци от война.
На никой не му пука за обичаите и културата им. Тук е България и имат значение нашите обичаи и култура. Как така общината ще дава пари от нашите данъци за тяхно събитие. Като искат да си го организират с техни средства, нали са много задружни и не си дават децата да се женят за българи.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Лекари от Бургас се борят за живота на 26-годишна жена, блъсната от тротинетка Към момента състоянието ѝ е стабилно Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Този проект отваря нови хоризонти пред града Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Спирането на парите на тези, които съществуват само заради собствения си бизнесплан, е спешна политика, а не разказа, че някой взимал голяма заплата, за да може в кръчмата да го псуват, каза той Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Той упрекна бившият премиер Кирил Петков, че е предал националните ни интереси като е обяснявал в Скопие, че въпреки рамковата позиция, да ги пусне в ЕС Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Какво мислят участниците в "София Прайд" - за възможността да имат деца и "тежко скучните" от Парада на семейството Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията
Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Докладчикът Томас Вайс поиска поправката, поощряваща работата на историческата комисия, да отпадне от доклада за напредъка на Скопие за членство в ЕС Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори