Небето се отваря над Бургас, чака ни страшна буря и градушки до часове, твърдят синоптици
Пикът ще е между 18 и 20 часа, предупреждава Meteo Balkans
В момента времето в Бургас е страхотно, температурата е 23 градуса, няма вятър, морето е спокойно. Ситуацията обаче драматично ще се промени съвсем скоро.
Страшна буря ще връхлети Бургас и Южното Черноморие до часове, твърдят синоптиците на Meteo Balkans, които току-що излязоха със своята прогноза, която е базирана на симулация на очаквания процес, идващ от запад.
До минути бурята ще удари София, сочи прогнозата. Флагман.бг вече има информация за градушка и силни валежи в населените места около сръбско-българската граница. Прогнозира се и много силен вятър.
Около 15 часа времето рязко ще се влоши в Пловдив, около 16 часа в Стара Загора, а малко преди 18 часа фронтът ще нахлуе и в Бургаска област.
Според симулацията, която са изготвили синоптиците от Meteo Balkans, най-тежко ще бъде положението в южната част на областта – Царево, Приморско и Малко Търново.
Бурята ще „удари“ и Бургас между 18 и 20 часа. Около 22-23 часа бедствието ще е затихнало.
Поривът на вятъра се очаква да е до 22 м/с, а количеството валежи за този кратък период – до 65 литра на кв.м.
Вижте графиките на Meteo Balkans:
Нова порция горещини ще ни сервира последният ден на август, прогнозира проф. Рачев
719 000 къса цигари, скрити сред възглавници, спряха на Дунав мост при Видин
Почина кралят на Норвегия
Любовникът убил съпруга, вдовицата му помогнала да прикрие следите
31 души загинаха по пътищата само през август, ранените са 759
Румънец се представи за унгарец и измами 89-годишен бургазлия с 800 евро
Фалшива полицейска призовка плъзна по имейлите: Измамници заплашват с арест до 48 часа
Когато да купиш не значи да притежаваш: Пиратството кражба ли е
Камион премина през мантинелата и се озова в канавката край Любимец
Нефтохимик гостува на безпогрешния Крумовград, домакините мечтаят за нова победа
Септември започва с жеги, времето ще е идеално за плаж

на море,
Бъди спокоен ти
в Карадере
Така съ наплаших, де ша са крия. В Карабаир на високо.
Дай боже малко да повали , че язовирите ни пресъхнаха ...