×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Замърсяване с мазут по ивицата в северната част на варненския плаж Кабакум
  • Замърсяване с мазут по ивицата в северната част на варненския плаж Кабакум
  • Нова климатична цел на ЕС: 90% по-малко парникови газове до 2040 година
  • Последен кръг консултации при президента Илияна Йотова
  • Национална стачка в туризма и ресторантьорството в Гърция на 25 февруари
  • НОИ: Средният осигурителен доход за декември е 1999,08 лева
  • Япония ще снабдява украинската армия с боеприпаси и техника
  • Майката на Ивайло Калушев: Синът ми не е способен да убие или да се самоубие
  • Седем българи ще се състезават днес на Олимпиадата
  • Възрастна жена загина при пожар в дома си
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шеф намекна, че прави схеми с футболистите


29 Септември 2024, Неделя, 16:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Получавал комисионна от продажбата и заради това искал да се продава, твърди Илко Пиргов

Спортният директор на Локомотив (Пловдив) в oставка Илко Пиргов атакува Любослав Пенев след загубата с 0:2 от Крумовград снощи. Треньорът на "черно-белите" беше обвинен, че прибира процент от изходящи трансфери, че проявявал незаинтересованост към клуба, както и че уредил двама треньори от Испания на заплата при "смърфовете", въпреки че "идвали при отбора за по 2-3 дни".

Пиргов атакува Пенев и с още разкрития. В официалния си канал в YouTube Локомотив (Пловдив) публикува цялото изказване на директора. 

"На г-н Пенев е осигурен целия комфорт и всички изисквания, които е имал. Имахме искания за храненето на футболистите, както и да има плодове след всяка тренировка. Всичко е осигурено. Но от друга страна, когато изискваш, най-нормално е и ние като ръководство също да изискване. Ние изискваме резултати. Локомотв вече е с отрицателна голова разлика, десето място, което не отговаря на целите на клуба", коментира Пиргов, който също така каза, че ще напусне Локо (Пд), ако Пенев остане на треньорския пост.

"Искам всички фенове на Локомотив да знаят каква е ситуацията в клуба. Селекцията беше доста труден процес с господин Пенев. Той показа незаинтересованост. Беше му представен списък с български футболисти, които се очакваше да напуснат отборите си. Изгледал съм 280 играчи. Не винаги футболист, който харесаме може да дойде в клуба. Той не предложи никакви футболисти с изключение на играчи от Хебър. Самият профил на Хебър и нашият са различни и аз отказах те да дойдат", обясни Илко Пиргов.

"Господин Пенев има клауза за процент от всички изходящи трансфери. Действията от страна на Пенев провокираха трансфера на Мичи Нтело. Отношението на господин Пенев ни принуди да продадем Мичи. По същата схема той искаше да продадем и Камдем, но аз отказах такъв трансфер. Имаме двама испански треньори, които са на заплата към клуба. Те идваха за по 2-3 дни на лагера в Боровец и преди две седмици на стадиона. Не получихме резултатите от тези тестове на испанците, които получават заплата за това", разказа спортният директор на "черно-белите".

"Ще се спра и на още нещо за 8-часовия работен ден. Всичко това беше продиктувано от неговото отношение. Имаше моменти, в които той пристигаше 30 минути преди тренировката. Имаме случай на мача срещу Берое в Стара Загора, в който отборът пристигна час и половина преди мача, а господин Пенев дойде на стадиона 30 минути преди началото на двубоя. По никакъв начин не мога да кажа, че това е професионално поведение. Личният пример в живота и футбола е от първостепенно значение. Най-нормално е когато Пенев не е съгласен с условията в клуба въобще да не подписва договор. При тези условия имаме три купи и едно второ място. Всичките треньори преди него не са имали проблеми с условията", продължи Пиргов.

"Проблемът с нерегистрираните ни футболисти. Процесът за играчи извън ЕС е много тромав и бавен. Той беше запознат със сроковете. Те варират около месец. Ние сме зависими пряко от институциите в България. Клубът не определя какви са сроковете за издаване на работна виза. Господин Пенев не е изградил нищо в Локомотив до момента. Аз съм над 20 години професионален футболист и за първи път във футболната ми кариера виждам тренировъчен процес с една тренировка на ден. Ние нямаме една двуразова тренировка до момента. Той не знае нито едно име от школата на клуба, защото е незаинтересован не само от школата, но и от целия клуб", каза спортният директор в оставка. 

"Треньорът на вратарите на господин Пенев е без никакъв лиценз и имахме големи проблеми с това. Така трябваше да назначим на работа още един треньор на вратарите, който има нужния лиценз и плащаме заплатите на двама треньори на вратарите. Представянето не отговаря на целите на Локомотив. Оставката е морален акт и аз съм израстал с тези принципи. След като цялото ръководство подаде оставка нямаше как и аз да не го направя. Ако господин Пенев остане треньор, няма никакъв шанс аз да остана в клуба. Чакам прибирането на господин Крушарски, за да се опитам да го убедя да изплати последната заплата на клуба. Имаме една дължима заплата към играчите, която трябваше да получат на 20 септември. Надявам се господин Крушарски да изплати заплатата и да даде още време", завърши Илко Пиргов.


В категории: Спорт


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Арнолд Шварценегер защити Линдзи Вон Арнолд Шварценегер защити Линдзи Вон 10/02/2026, Вторник 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ Свински грип върлува в България Свински грип върлува в България 10/02/2026, Вторник 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ От властите казаха за джиповете към "Петрохан" От властите казаха за джиповете към "Петрохан" 10/02/2026, Вторник 19:29 21
1
Коментара по темата
1.
Бургас
29.09.2024 18:21:25
0
5
Тоя поне взима % от продадените футболисти. И го има в договора. Масово треньорите в А и Б група взимат % от купените от тях футболисти. Не е записано никъде, договорка с мениджърите на футболистите...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно! Тече акция за фалшиви евробанкноти в склада и дома на известен кримигерой от Айтос Извънредно! Тече акция за фалшиви евробанкноти в склада и дома на известен кримигерой от Айтос Операцията е започнала в 21:00 часа от търговския му обект срещу бензиностанция Лукойл    Нов младежки център в Поморие – инвестиция в бъдещето Нов младежки център в Поморие – инвестиция в бъдещето Проектът на ул. "Марица" в кв. "Север" дава ново пространство за развитие, обучение и активен живот на младежите в града Завишени сметки за ток в Камено: Двойни стойности при същото потребление Завишени сметки за ток в Камено: Двойни стойности при същото потребление Сигнализира собственик на пункт за технически преглед  до ФЛАГМАН.БГ за двоен скок в разходите за електроенергия Рафинерията в Бургас ще продължи да работи, дерогацията за Лукойл е удължена Рафинерията в Бургас ще продължи да работи, дерогацията за Лукойл е удължена Великобритания реши да е поне до август Свински грип върлува в България Свински грип върлува в България Той е добре познат на здравните власти Мистерия с четирите джипа и със записите от хижа Петрохан, има съмнение за манипулация Мистерия с четирите джипа и със записите от хижа Петрохан, има съмнение за манипулация Метаданните са нулирани, което говори за външна намеса, обявиха IT експерти  След скандала при президента, Василев с пророчество за трагедия заради секта в парламента След скандала при президента, Василев с пророчество за трагедия заради секта в парламента Очаквайте в Историческия парк нещо подобно да се случи, каза той Странен пост на Иво Калушев от 2023 година сякаш предсказва трагедията Странен пост на Иво Калушев от 2023 година сякаш предсказва трагедията Публикация от личния му профил разкрива възглед за жестокостта, който рязко противоречи на изграждания днес образ на добър и миролюбив човек Тир отнесе светофара на бул. "Тодор Александров" (ВИДЕО) Тир отнесе светофара на бул. "Тодор Александров" (ВИДЕО) Инцидентът е станал преди минути, в момента е час пик и трафикът в района е кошмарен Посланикът на Украйна в България Олеся Илашчук обсъди ключови въпроси с бургаски институции и украинската диаспора Посланикът на Украйна в България Олеся Илашчук обсъди ключови въпроси с бургаски институции и украинската диаспора В Бургас учат 1130 украинчета, в цялата област са 2650
Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали Такъв случай не съм виждал: Кокинов за мистерията с шестимата загинали 32 години опит не дават обяснение за случилото се край Околчица САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации САЩ затягат хватката около ЕС: Фон дер Лайен бе обвинена в цензура и изборни фалшификации В Испания признаха съществуването на програма за заместването на коренните европейци с мигранти Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Бенямин Нетаняху ще посети САЩ за среща с Доналд Тръмп Във фокуса ще бъдат преговорите на Вашингтон с Иран и напрежението в Близкия изток Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Осем души паднаха от гондола и пострадаха при сблъсък с туристическо корабче Инцидентът е станал в Канале Гранде близо до моста Риалто по време на карнавала Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Медийният магнат Джими Лай е осъден на 20 години затвор Делото срещу китайския критик слага край на най-голямото дело за националната сигурност в Хонконг Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Мъск отрича амбицията си за заселване на Марс и се насочва към Луната Компанията му остава ангажирана и с идеята за изграждане на град на "червената планета" КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър КФН алармира за измами с криптокомпании и фалшиви вписвания в Търговския регистър Регулаторът установи подправени документи и нерегламентирани промени в управлението на дружества с криптоактиви Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Македонски поп изпълнител беше отвлечен в Белград  Популярната звезда  е била спасена  за часове след полицейска акция Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Гърция въвежда дигитална възрастова граница за достъп до социалните мрежи Родителите ще контролират онлайн присъствието на деца под 15 години чрез дигитален портфейл В този български град честваха рожден ден на дупка В този български град честваха рожден ден на дупка Вместо традиционните жалби, гражданите съставиха официален поздравителен адрес, в който иронично благодарят за „постоянството“ на местната власт
Румен Радев Румен Радев Случаят „Петрохан“ е зловещ символ на разградената държава, която е неспособна да защити дори децата си Виц на деня Виц на деня В дискотеката, младеж се обръща към жена:
- На колко години си?
- Една жена никога не се пита на колко години е!
- Права си. А колко тежиш?
- А бе на 38 години съм...
Виц на деня Виц на деня - Какво е здраве?
- Когато влизаш в аптеката само за презе*вативи...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук “Животът е като каране на колело. За да поддържаш баланса, трябва да не спираш да въртиш педалите.”
Съвет на Алберт Айнщайн към неговия син Едуард в писмо от 1930 г.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори