Искат 1 милион лева от Калоян, който застреля и напъха в багажник Криси
32-годишната жена е била подложена на системен тормоз и заплахи от Каймакчийски, но тя не е подала жалба в полицията
Близките на убитата Кристина Благоева искат обезщетение от 1 милион лева, съобщава от Софийския градски съд, цитиран от "Телеграф" и БЛИЦ.
Благоева беше жестоко убита през пролетта на миналата година в столичния квартал "Захарна фабрика", а за престъплението е обвинен нейният бивш приятел, Калоян Каймакчийски.
Съдът е приел гражданските искове за съвместно разглеждане по време на процеса, а първото заседание е насрочено за 28 октомври, когато ще бъдат разпитани свидетели.
Впоследствие стана ясно, че 32-годишната жена е била подложена на системен тормоз и заплахи от Каймакчийски, но тя не е подала жалба в полицията.
На деня на убийството Каймакчийски я проследил след работа, носейки ръкавици и пистолет, собственост на новата му приятелка Йорданка, която е военна. След кратка съпротива Кристина била застреляна два пъти, а тялото ѝ било скрито в багажника на автомобил, който Калоян предварително подготвил.
След инцидента се разкрива, че Каймакчийски е имал история на насилие и спрямо друго свое бивше гадже, за което е осъден. Кристина е търсила помощ от неправителствени организации, които я посъветвали да смени жилището и работата си, но тя се колебаела.
Мъж опита да плати с фалшиво евро в магазина, но валутата не мина
Той беше треньор в Бундеслигата, а днес е в МакДоналдс
Колко струва доставката със Спиди и Еконт след въвеждането на еврото
Хиляди българи са избити и заличени в Македония след 1945 година
Стойко Сакалиев стана заместник-директор на Спортното училище в Бургас
БНБ ще обслужва граждани и в събота заради обмяната на левове в евро
Традицията "Къпане на зетьове" оживя отново в Кошарица на Ивановден
ООН отправи тежки обвинения към Израел за дискриминация на палестинци на Западния бряг
Кога през 2026 г. ще има ретрограден Меркурий
„Смъртоносен капан в Европа“ причини блокади и стотици инциденти във Великобритания и Франция
Европа подготвя цифровото евро до 2029 г. - нова ера за парите или заплаха за свободата ще е то?
Tретият филм на Камерън - „Аватар: Огън и пепел“ надхвърли над 1 милиард долара приходи
