×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Германски вестник бие тревога заради унищожено огромно количество западна техника в Украйна


Германски вестник бие тревога заради унищожено огромно количество западна техника в Украйна
За целия период на войната Украйна е загубила най-малко 935 танка и 6613 бойни машини
29 Септември 2024, Неделя, 07:10 ч.
Автор: Флагман.Бг

Сред изгубените превозни средства има много, доставени от Германия, включително танкове "Леопард 2" и бойни машини на пехотата "Marder"

Руската армия е унищожила огромно количество военна техника, предоставена на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) от западните им партньори, съобщава германският вестник Frankfurter Rundschau, като се позовава на официални данни.

Загубите на танкове на ВСУ на фронта растат и тези цифри са "тревожно високи“, пише изданието, цитирано от БЛИЦ. Според информацията, предоставена от редакцията, за целия период на войната Украйна е загубила най-малко 935 танка и 6613 бойни машини.

Сред изгубените превозни средства има много техника, доставена от Германия, включително танкове Leopard 2 и бойни машини на пехотата Marder, пише "Фокус".

Към 24 септември Берлин е прехвърлил в Киев 120 БМП Marder, 80 танка Леопард 1A5, 18 Леопард 2A6 и 14 самоходни гаубици, пише вестникът, като се позовава на официалната интернет страница на управляващата в Германия "светофарна коалиция“.

В същото време, съгласно данните, 48 танка и една самоходна гаубица вече са унищожени, тежко повредени или пленени от руските въоръжени сили.

"Докато Германия доставя на Киев радари за въздушно наблюдение, много от вече предоставените от Берлин танкове един след друг остават завинаги на бойните полета между Харков, Донбас и Запорожие“, обобщава FR.
 


В категории: Войната в Украйна


5
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел 18/04/2026, Събота 10:00 0
Светлозария КИДЕРОВА Днес е Светла събота - поверия и традиции Днес е Светла събота - поверия и традиции 18/04/2026, Събота 09:05 0
5
Коментара по темата
5.
rtg
30.09.2024 00:59:44
2
5
Тези Леопарди изобщо не можаха да се включат в боя, руснаците ги разчепатиха още в началото :))) От там Байдън забрани на клоуна да пуска Ейбрамс на фронта, а само да ги държи в хангарите, за да не ги сполети същата съдба :))))
4.
"Сред
29.09.2024 11:44:07
2
2
изгубените превозни средства има много, доставени от Германия, включително танкове "Леопард 2" и бойни машини на пехотата "Marder"

На вас пияни и друсани ли ви пишат статиите?
Откога танковете и "бойните машини на пехотата" (има си термин) се водят "превозни средства"?
И не са "изгубени" (да не са игли), ами са бастисани от
руската армия, както се вижда и от снимката.
Голям резил сте, Автор: Флагман.Бг. Резил, плагиатстващ нескопосани преводи при това.
3.
Тцтцтц
29.09.2024 11:08:17
1
6
И сега украина а.к.а. 404 като загуби кой ще продължи борбата за правата на педофили и педали в източна Европа?? Да вземем да пратим няколко хиляди полицаи, форумни тролове и футболни хулигани ли не знам вече... Заради тестове за наркотици ли, заради наднормено тегло ли каква е тази дискриминация, защо такъв ценен военен ресурс стои "на трупчета" направо не знам. Дано да ги мобилизират скоро.
Фентанилом славе!
2.
Ихааа
29.09.2024 08:58:54
7
2
Дойчен блицен папен рублен лапен арабелен.
И един мармот ги завива в станиол.
Дали 300 леопарда щото залужни искаше 700 унищожени близо хиляда.
И украинска докторка яде живи орки даже не ги мие барабар с ватенките ги яде.
Ч
1.
Дедо ви
29.09.2024 08:27:57
3
20
Ами получават безплатна утилизация на застаряла техника, ама сега след като Германия вече е в рецесия от къде ще вземат пари да си купят нова от Америка, а имат и бежанци да хранят дето си ги поканиха...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Камион с картофи затапи движението по АМ "Тракия" към Бургас Камион с картофи затапи движението по АМ "Тракия" към Бургас Поради високата скорост тежката машина буквално е помляла мантинелите от двете страни на пътя Гръцки краставици се препакетират у нас и пристигат до потребителите като български Гръцки краставици се препакетират у нас и пристигат до потребителите като български Служители на БАБХ редовно са заплашвани от търговци, заяви д-р Ангел Мавровски Кола се вряза в магазин в Шумен, има ранени Кола се вряза в магазин в Шумен, има ранени Районът е отцепен, а органите на реда извършват оглед, за да установят точните причини за инцидента и дали става въпрос за превишена скорост, отнето предимство или техническа неизправност НОИ проверява обезщетения срещу високи доходи НОИ проверява обезщетения срещу високи доходи Осигурителните експерти следят и хората с кратки периоди на работа Цветомир от жк. "Меден рудник" е водачът на спортния Смарт Роудстър, който снощи помля Ауди на ул. "Гурко" Цветомир от жк. "Меден рудник" е водачът на спортния Смарт Роудстър, който снощи помля Ауди на ул. "Гурко" Двамата водачи са дали отрицателни резултати на тестовете за алкохол и наркотични вещества Странна каскада в Хасково, електрически автобус помете три коли Странна каскада в Хасково, електрически автобус помете три коли Цяло чудо е, че при инцидента няма пострадали хора Гръцките бисквитки без яйца и мляко, за които всички сме чували Гръцките бисквитки без яйца и мляко, за които всички сме чували Ето я рецептата  Даваме над 29% от парите си за храна, данъци и осигуровки мачкат семейния бюджет Даваме над 29% от парите си за храна, данъци и осигуровки мачкат семейния бюджет За 10 години разходите на домакинствата нараснаха 2,7 пъти Днес е Светла събота - поверия и традиции Днес е Светла събота - поверия и традиции По църковния календар се почита св. Йоан Кръстител Ден за размисъл в България: Какво трябва да знаем преди вота на 19 април Ден за размисъл в България: Какво трябва да знаем преди вота на 19 април Денят за размисъл има за цел да защити правото на гражданите да формират мнението си независимо. В България той е въведен през 1991 г.
Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Жесток удар по туризма в Дубай, затварят легендарен хотел Обединените арабски емирства са в криза, след като бяха отменени близо 20 000 полета Един човек загина в Германия при неизяснен трясък под пешеходен мост Един човек загина в Германия при неизяснен трясък под пешеходен мост Чул се е силен трясък малко преди полунощ Тръмп за примирието с Иран: Ако не се разберем до сряда, ще трябва отново да бомбардираме Тръмп за примирието с Иран: Ако не се разберем до сряда, ще трябва отново да бомбардираме Американският президент очаква "историческа" среща със Си Дзинпин, отговори уклончиво за военна намеса в Куба Тръмп: Иран се съгласи никога повече да не затваря Ормузкия проток Тръмп: Иран се съгласи никога повече да не затваря Ормузкия проток Може ли Пакистан да постигне ядрено споразумение между Иран и САЩ, след като Тръмп заяви, че сделката е „близо“? Златна монета от IX век постави нови въпроси за връзките между викингите и християнството Златна монета от IX век постави нови въпроси за връзките между викингите и християнството Находката е открита в Англия изобразява Йоан Кръстител и според експерти е необичайна за епохата, но все още не доказва ранно покръстване на скандинавците Петролът поевтиня рязко след oблокирането на Ормузкия проток от Иран Петролът поевтиня рязко след oблокирането на Ормузкия проток от Иран Пазарите реагираха на информацията, че ключовият морски коридор е отворен за търговски кораби, докато напрежението в Близкия изток остава високо Чувствам се свободна, но истината е по-ужасна, отколкото си представях Чувствам се свободна, но истината е по-ужасна, отколкото си представях Британката разказа как след убийството на майка ѝ е върната да живее при баща си, а днес настоява за по-строга защита на децата след домашно насилие Доналд Тръмп: Американската блокада ще остане в сила, докато Иран не сключи сделка за прекратяване на войната Доналд Тръмп: Американската блокада ще остане в сила, докато Иран не сключи сделка за прекратяване на войната Странна смърт покосява учени свързани с НАСА Странна смърт покосява учени свързани с НАСА Десет от тях, занимаващи се с НЛО, загинаха или изчезнаха при загадъчни обстоятелства  Сладолед с раци, бихте ли пробвали? Сладолед с раци, бихте ли пробвали? Заведение в Тексас предлага необичайният десерт, който привлече вниманието на клиенти и туристи
Бойко Борисов Бойко Борисов Хората знаят: като дойде ГЕРБ - строят. Другите само приказват Виц на деня Виц на деня - Тайната на успеха в живота е свързана с честността и принципността.
- Как по-точно?
- Ако ги нямате, успехът е гарантиран.
Виц на деня Виц на деня - Какво стана с голямата ти любов?
- Приключи.
- Разделихте ли се?
- Не, оженихме се.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато един мъж мълчи, значи е мислител. Когато една жена мълчи, значи мислителят е загазил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори