Оранжев код за дъжд и гръмотевични бури в неделя
Има опасност и от градушки
Обявиха оранжев код за значителни вълежи с гръмотевични бури и опасност от градушки в по-голямата част от страната, става ясно от сайта на НИМХ. От утре очакванията на синоптиците за източната и централна част на България са за дъжд.
Предстоят и временни усилвания на вятъра. Очакваните количества на валежите са между 35 и 65 литра на квадратен метър, предава btvnovinite.bg. В Западна България и част от Южна е обявен жълт код за временно интензивни дъждове с гръмотевици.
Максимални температури ще са в широки граници – от 17° в западните области, до около 30° в Югоизточна България. В София – около 17°.
В неделя в Западна и Северна България вятърът ще се ориентира от северозапад, ще се усили и с него ще започне да нахлува студен въздух.
Облачността от запад на изток бързо ще се увеличава и на много места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. Очакват се локални значителни количества.
Температурите ще се понижават и към 15 часа ще са в широк интервал: от 16-18° в западните райони до 28-30° в Горнотракийската низина.
Привечер валежите ще обхванат и източните райони – там вятърът временно ще бъде от север-североизток. През нощта срещу понеделник интензивни ще са валежите в Централна Северна и в Североизточна България, но от запад ще започнат да спират.
В понеделник над източната половина от страната ще бъде облачно, ветровито и дъждовно. Над западната валежите ще спрат, облачността ще започне да се разкъсва, вятърът ще отслабне. Температурите ще са с малък дневен ход и максималните ще са с 10°-15° по-ниски в сравнение с предишните дни.
4 зодии през май 2026 затварят вратата към миналото и започват начисто
Вижте Нора Недкова като ученичка - много преди корекциите
Възобновяват делото срещу кмета на Варна Благомир Коцев
Близо 1/3 от домакинствата в България имат неизползван автомобил
Сунгурларе получи награда за принос в съхранението на културното наследство
Ергенът Стоян си тръгва преждевременно - изгонен от участничките?
Продават тази яхта, струва 500 млн. долара
Баскетболен клуб "Несебър" се класира за републиканското първенство при момчетата до 12 години
Отличиха Община Приморско с наградата „Бранд Южно Черноморие“
Зрелищна катастрофа на Подбалканския път, кола е обърната по таван
Представят изложбата - "Бургас - вълнуващ и артистичен"
Теодор Салпаров се включва в Мача на надеждата
