×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Никой не иска да умира, пратиха ни на заколение, плачат тези войници


23 Септември 2024, Понеделник, 10:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Руската армия обсипва с листовки, призоваващи за капитулация, позициите на Киев

Трима военнослужещи от 58-ма мотострелкова бригада на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) се предадоха на морските пехотинци от Тихоокеанския флот край Угледар, след като върху позициите им бяха твърлени листовки с призив за капитулация, съобщи руското министерство на отбраната, цитирано от ТАСС.

"След поредното прочистване на вражески позиции, трима военнослужещи от 58-ма мотопехотна бригада на украинските въоръжени сили незабавно излязоха пред руските морски пехотинци, за да се предадат. Те са напуснали позициите си край село Новоукраинка в посока Угледар“, казаха от ведомството.

Както съобщиха от Министерството на отбраната, един от пленените - Михаил - каза, че е бил принудително мобилизиран, обучен за медик, но е бил изпратен на фронтовата линия, практически на клане. „Когато пристигнах в поделението, те казаха, че не ги е грижа за кого ще обучавам, трябват им щурмоваци, дадоха ми картечница - отивай да щурмуваш позициите“, обясни той.

"Никой не иска да умре, никой не иска да се бие, всеки иска да живее. Изоставиха ни и изобщо не им пука за нас“, каза затворникът Дмитрий. „Съветвам всички момчета на други позиции да се откажат. Тук се отнасят нормално с нас, обещават скоро да има размяна и ще ни разменят“, обърна се към колегите си друг боец от украинските въоръжени сили Александър, който се предаде.

От министерството уточниха, че за доставяне на листовки с дрон, към него е прикрепен пропаганден снаряд, който може да носи 100-150 листовки за пускане от въздуха. Листовките се изпращат до вражеските позиции преди началото на щурма, за да се даде възможност на противника да се предаде. Дизайнът на листовките е измислен от офицери от военно-политическия отдел на групата войски „Восток“; всяка от тях съдържа призив "предайте се, за да спасите живота си" и специален QR код с инструкции как да направят това.

 

 


В категории: Войната в Украйна


12
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Пожар в павилион за бързо хранене в Слънчев бряг Пожар в павилион за бързо хранене в Слънчев бряг 11/08/2026, Вторник 14:30 2
Димитър КИРЯКОВ Бензинът в Гърция 2,50 евро Бензинът в Гърция 2,50 евро 11/08/2026, Вторник 13:00 1
12
Коментара по темата
12.
до 9
23.09.2024 23:08:52
0
1
Стига си спамила под всяка статия ма изнасилена мастия нещастна. Това че баща ти заедно с неговите пияни приятели са те изнасилили като малък ние нямаме вина, така че не ни натрапвай неграмотните си и тъпи коментари, родени от изнасилената ти увредена психика. Ясно ли е ма мастия долна?
11.
жар птица
23.09.2024 20:50:55
0
1
ТАЗИ ВОЙНА ТРЯБВА ДА СПРЕ ВЕЧЕ!
НЕНУЖНИ ЖЕРТВИ И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ.
ЕВРОПА И АМЕРИКА ДА ПРЕСТАНАТ ДА СЕ МЕСЯТ .
АМЕРИКА ГЛЕДА САМО СВОЯ ИНТЕРЕС.
НЕ ВОДИ ВОЙНА НА СВОЯ ТЕРИТОРИЯ ДА ВИДИ КАКВО Е.
ВИДЯХА В ИРАК И АВГАНИСТАН КАК ГИ НАСМЕТОХА...
УМИРАТ МЛАДИ МЪЖЕ.
СПРЕТЕ ВОЙНАТА!
И В УКРАЙНА И В БЛИЗКИЯ ИЗТОК.

СТИГА!
10.
ТП
23.09.2024 17:55:31
0
0
Няма връщане назад....
9.
ПУТКИН УРОДЛИВО ДЖУДЖЕ УБИЕЦ ДЕЦА ЖЕНИ СТАРЦИ
23.09.2024 15:04:38
8
4
2 ШИ ПРЕГОВАРЯ С МАЙКА ТИ НЕЩАСТНА МЪРША РОДООТСТЪПНИК
8.
Иди нахуй блять
23.09.2024 14:59:52
12
2
Като е лекар да се научи да държи пушка, няма уя ми да държи. Все по лекото и мекото, където има кинти и да са скатани белите престилки.
Онези смели граничари украинци, след призив да се предадат отговориха: "Руский военный корабль, иди нахуй!".
7.
Чукча водолаз
23.09.2024 14:32:48
11
4
Телеграм каналът "Беларуски гаюн" публикува тричасов запис от охранителна камера на беларуската куриерска компания CDEK в град Мазир (Беларус). На записа, препубликуван в сайта Motolko.help се виждат откраднатите от украинците вещи, които руските войници изпращат до родните си места.
Проектът публикува имената, телефонните номера и съдържанието на колетите на онези войници, които изпращат колети от 50-450 килограма в Русия.
Съдържанието на колетите е, както са го описали самите войници. Някои от тях са били деликатни и са писали, че изпращат дрехи и инструменти. Други не са са свенили и направо са записали, че пращат електрически скутер, перални и няколко телевизора.
Пияните ватенки, матрьошки, чебурашки, Путинките на високи токчета ,гладни въшки крадат като за последно.
6.
agent 007 хахахаха
23.09.2024 14:02:35
3
9
Хахаха , пак фейк нюз ... На снимката всички облякани с руски камуфлажни дрехи хахахаха
Много много тъпа дезинформация хахаха
5.
Коко и Софка
23.09.2024 12:02:55
9
19
Краварите са виновни за всички нещастия по света
4.
До 1
23.09.2024 11:35:14
8
23
Те американците убиха Садам Хюсеин разбутаха арабския свят заляха цяла Европа с талибани ся ревете . Сега американците разбутват Украина и Русия заляха ни с украински бежанци пак ревете колко нагли били . Айде по добре да не убиват Путин че ако се разпадне Русия и ни залея и от там с мигранти много ще ревете .
3.
fgw
23.09.2024 11:34:32
8
22
а защо нямаше статия за авдеевка, където руснаците обградиха украинците в онези окопи и от хеликоптер им пуснаха кашони с храна и лекарства??????
украинците излязоха всичките от окопите и се предадоха. всички са били транспортирани, приютени и нахранени, а на ранените е оказана медицинска помощ?????
руските военни медици били потресени от гледката всички украински войници от предалите се били с въшки и паразити, без никакво медицинско оборудване, без хранителни провизии, с една туба вода цял взвод??????
2.
!
23.09.2024 11:25:03
10
33
Изключително хуманно от страна на руската армия. Преди да ги атакуват им дават шанс да размислят и да останат живи. И момчетата са предпочели да запазят живота си. След пленяването, се държат добре с тях и ги обнадеждават, че ще се върнат живи.
Нормално е това, чувстват ги като братя. Дано го свалят онова мръсно куче Зеленски и новия президент преговаря с Путин и този ужас да спре!
1.
To
23.09.2024 11:22:08
14
10
То тоз зекенски е голям гад.Птави абсолютно същото като путин.Събират ги и ги изпращат да умрат.Ако ги убият тез двамата и всичко ще свърши.Долни хора
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Пожар лумна в гората над Св. Влас (ВИДЕО) Пожар лумна в гората над Св. Влас (ВИДЕО) Огънят е тръгнал от сухи треви, в гасенето се включиха пожарникари, горски служители и полиция Опасна мода сред тийнейджърите: Ловът на педофили се превръща в оправдание за насилие Опасна мода сред тийнейджърите: Ловът на педофили се превръща в оправдание за насилие Иван Савов и Тихомир Безлов предупреждават, че младежи започват сами да раздават правосъдие, а моделът с фалшив профил, примамване, унижение и бой има сходства с акциите на руския неонацист Тесак Пуснаха Никола Бургазлиев да ходи на ортопед, ще се окаже ли тежко болен Пуснаха Никола Бургазлиев да ходи на ортопед, ще се окаже ли тежко болен Въпроса задава Николай Попов - лидер на ПП "Сияние" Икономическият растеж на България през 2026 г.: Влизане в еврозоната, предизвикателства и прогнози Икономическият растеж на България през 2026 г.: Влизане в еврозоната, предизвикателства и прогнози Как въвеждането на еврото, пазарът на труда и международните конфликти оформят бизнес средата у нас Разкриване на реновирания стадион на ЦСКА носи VIP награди Разкриване на реновирания стадион на ЦСКА носи VIP награди Кампанията „Кой пръв ще разкрие новия стадион?“ предлага 31 мисии, кеш награди и пътувания с тима за феновете на „червените“ Пожар в павилион за бързо хранене в Слънчев бряг Пожар в павилион за бързо хранене в Слънчев бряг Павилионът се ползва от 52-годишен мъж от село Ръжица, по случая е образувано досъдебно производство 4 евро за 4 лъжици кисело мляко в Созопол. Нормално ли е? 4 евро за 4 лъжици кисело мляко в Созопол. Нормално ли е? Клиентка твърди, че поискала малко мляко към дроб-сармата в заведение тип закусвалня, а в социалните мрежи питат как тогава тараторът струва 3,50 евро Мъртвото течение взе първа жертва на Лято 26 Мъртвото течение взе първа жертва на Лято 26 Румънец се удави до хотел "Дюн" в Слънчев бряг Морска гледка, две стаи и без такса поддръжка: Това търсят купувачите на ваканционни имоти Морска гледка, две стаи и без такса поддръжка: Това търсят купувачите на ваканционни имоти По-малките апартаменти близо до плажа печелят пред голямата квадратура, а Слънчев бряг и Несебър остават сред предпочитаните пазари за имоти с цел отдаване под наем Бургас чака още 48 часа: Решението за Евровизия 2027 се очаква на 13 август Бургас чака още 48 часа: Решението за Евровизия 2027 се очаква на 13 август Първоначалните информации сочеха сряда, 12 август, но според специализираното издание съобщението е преместено с 24 часа, т.е. - 13 август
Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Остров Света Анастасия отбелязва своя „рожден ден“ с атрактивна програма Любимата туристическа дестинация ще предложи на своите посетители си музика, преживявания и много емоции за споделяне Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Майка наби детето си на плажа, арестуваха я и може да отиде в затвора Свидетелка повикала полицията, двамата родители били задържани, а прокуратурата разпоредила детето да остане под лекарско наблюдение Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души Жена симулирала рак и събрала над 40 000 долара от 238 души 51-годишната Марибет Джоунс от Флорида е обвинена в тежка кражба, а разследващите твърдят, че даренията отивали за личните ѝ дългове Митрополит Йосиф изчезна, откриха го в болница - потрошен след катастрофа Митрополит Йосиф изчезна, откриха го в болница - потрошен след катастрофа Снимка на читател помогна на нюйоркски журналисти да свържат блъснат пешеходец с изчезналия 83-годишен български архиерей Бензинът в Гърция 2,50 евро Бензинът в Гърция 2,50 евро Сими и Кимолос са сред най-скъпите места за зареждане, докато в Атина и Солун обикновеният безоловен остава под 2 евро за литър Меси спира футбола за неопределено време след смъртта на баща си Меси спира футбола за неопределено време след смъртта на баща си Интер Маями е разрешил на 39-годишния аржентинец да остане със семейството си в Росарио без определена дата за завръщане БАБХ с важно предупреждение преди Голяма Богородица: Не водете овце и кози до храмове за курбан БАБХ с важно предупреждение преди Голяма Богородица: Не водете овце и кози до храмове за курбан Живи животни не трябва да се събират около църкви, манастири и оброчища, а месото за традиционния курбан трябва да е с доказан произход и ветеринарен контрол Зеленски: Украйна вече достига Сибир с удари над 2500 км Зеленски: Украйна вече достига Сибир с удари над 2500 км Киев обяви нов далекобоен удар по нефтехимически обект в Тоболск, а украинският президент обеща още атаки дълбоко в Русия с цел натиск за прекратяване на войната Като във филм: Тръмп се качил на Air Force One пред камерите, после го измъкнали тайно с кетъринг камион Като във филм: Тръмп се качил на Air Force One пред камерите, после го измъкнали тайно с кетъринг камион The Washington Post разкри как старият президентски Boeing бил използван за примамка заради заплаха от Иран, докато американският президент напуснал Анкара с по-малък военен самолет В петък след 12 часа София пуска три нови метростанции - метрото стига до Левски В петък след 12 часа София пуска три нови метростанции - метрото стига до Левски Стадион Георги Аспарухов, Бесарабия и Ген. Владимир Вазов отварят за пътници на 14 август, а над 45 хил. души дневно ще получат по-бърза връзка с центъра
Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив Съдия Петко Минев за убийството в Пловдив идях с очите си албумът от аутопсията. Цялото тяло на този човек няма здраво място Виц на деня Виц на деня - Скъпи, гледам Красавицата и звяра.
- И?
- Ако ти беше звяр, пак щях да те обичам!
- Еми, то и ти ако беше красавица щях да те обичам..
Виц на деня Виц на деня Ако жена те попита:
"Скъпи много ли ме обичаш?"
То помни - положителният отговор е платен!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Може ли да се гледа с телескоп Слънцето?
- Може, но само два пъти - един път с лявото и втори път с дясното око...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори