Никой не иска да умира, пратиха ни на заколение, плачат тези войници
Руската армия обсипва с листовки, призоваващи за капитулация, позициите на Киев
Трима военнослужещи от 58-ма мотострелкова бригада на Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) се предадоха на морските пехотинци от Тихоокеанския флот край Угледар, след като върху позициите им бяха твърлени листовки с призив за капитулация, съобщи руското министерство на отбраната, цитирано от ТАСС.
"След поредното прочистване на вражески позиции, трима военнослужещи от 58-ма мотопехотна бригада на украинските въоръжени сили незабавно излязоха пред руските морски пехотинци, за да се предадат. Те са напуснали позициите си край село Новоукраинка в посока Угледар“, казаха от ведомството.
Както съобщиха от Министерството на отбраната, един от пленените - Михаил - каза, че е бил принудително мобилизиран, обучен за медик, но е бил изпратен на фронтовата линия, практически на клане. „Когато пристигнах в поделението, те казаха, че не ги е грижа за кого ще обучавам, трябват им щурмоваци, дадоха ми картечница - отивай да щурмуваш позициите“, обясни той.
"Никой не иска да умре, никой не иска да се бие, всеки иска да живее. Изоставиха ни и изобщо не им пука за нас“, каза затворникът Дмитрий. „Съветвам всички момчета на други позиции да се откажат. Тук се отнасят нормално с нас, обещават скоро да има размяна и ще ни разменят“, обърна се към колегите си друг боец от украинските въоръжени сили Александър, който се предаде.
От министерството уточниха, че за доставяне на листовки с дрон, към него е прикрепен пропаганден снаряд, който може да носи 100-150 листовки за пускане от въздуха. Листовките се изпращат до вражеските позиции преди началото на щурма, за да се даде възможност на противника да се предаде. Дизайнът на листовките е измислен от офицери от военно-политическия отдел на групата войски „Восток“; всяка от тях съдържа призив "предайте се, за да спасите живота си" и специален QR код с инструкции как да направят това.
Платната отново изпълват Бургаския залив: Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща
Ранен мъж е арестуван за убийство след смъртоносно намушкване край Crystal Palace
Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев
Добрата екипировка не спасила туристката в Пирин, кучето ѝ насочило спасителите
Прочистване или брутален шантаж? Адв. Екимджиев взриви ефира с истината за СРС-тата в съдебната система
Екшън край Поморие: Сливналия с 1,53 промила алкохол в кръвта се заби в мантинелата
Спипаха рецидивист от Свети Влас за грабеж в Слънчев бряг
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Дневен хороскоп за 22 юни 2026: Късмет за Рибите и Рака
Иран се оттегли от преговорите за мир със САЩ, след като Тръмп заплаши, че „ще ги взриви от бой“
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии

НЕНУЖНИ ЖЕРТВИ И ОТ ДВЕТЕ СТРАНИ.
ЕВРОПА И АМЕРИКА ДА ПРЕСТАНАТ ДА СЕ МЕСЯТ .
АМЕРИКА ГЛЕДА САМО СВОЯ ИНТЕРЕС.
НЕ ВОДИ ВОЙНА НА СВОЯ ТЕРИТОРИЯ ДА ВИДИ КАКВО Е.
ВИДЯХА В ИРАК И АВГАНИСТАН КАК ГИ НАСМЕТОХА...
УМИРАТ МЛАДИ МЪЖЕ.
СПРЕТЕ ВОЙНАТА!
И В УКРАЙНА И В БЛИЗКИЯ ИЗТОК.
СТИГА!
Онези смели граничари украинци, след призив да се предадат отговориха: "Руский военный корабль, иди нахуй!".
Проектът публикува имената, телефонните номера и съдържанието на колетите на онези войници, които изпращат колети от 50-450 килограма в Русия.
Съдържанието на колетите е, както са го описали самите войници. Някои от тях са били деликатни и са писали, че изпращат дрехи и инструменти. Други не са са свенили и направо са записали, че пращат електрически скутер, перални и няколко телевизора.
Пияните ватенки, матрьошки, чебурашки, Путинките на високи токчета ,гладни въшки крадат като за последно.
Много много тъпа дезинформация хахаха
украинците излязоха всичките от окопите и се предадоха. всички са били транспортирани, приютени и нахранени, а на ранените е оказана медицинска помощ?????
руските военни медици били потресени от гледката всички украински войници от предалите се били с въшки и паразити, без никакво медицинско оборудване, без хранителни провизии, с една туба вода цял взвод??????
Нормално е това, чувстват ги като братя. Дано го свалят онова мръсно куче Зеленски и новия президент преговаря с Путин и този ужас да спре!