Ударно начало за Театрален колеж „Любен Гройс“ в Бургас, започна приемът на студенти
На сайта на академията вече започна приемът на студенти за експерименталния клас по актьорско майсторство за кино и театър, който стартира още тази година
Театралният колеж „Любен Гройс“ влиза ударно в Бургас. На сайта на академията вече започна приемът на студенти за експерименталния клас по актьорско майсторство за кино и театър, който стартира още тази година. Интересът е сериозен, а местата са ограничени.
Лекциите ще се провеждат в Дома на Нефтохимика в Бургас, където се предоставят перфектни условия за студентите.
„Благодаря на Бургас за това, че даде възможност да станем част от сърцето на този страхотен град“, каза президентът на фондация „Любен Гройс“ Робърт Янакиев.
„Добре дошъл в Бургас, Театрален колеж „Любен Гройс“! Впечатлен съм от дейността, вдъхновението и таланта на участниците в кино работилницата „Магията на театъра и киното“, които представиха 6 късометражни филма за Бургас“, каза кметът Димитър Николов, който снощи бе сред зрителите, наблюдавали премиерната прожекция на 6-те ленти.
Те са дело на участниците в уъркшопа, който се реализира по инициатива на академията и Община Бургас.

В рамките на седмица младите ентусиасти имаха шанс да подготвят собствени филмови продукции под професионалния поглед и съвети на Ники Илиев, Башар Рахал, Михаил Михайлов, Ваня Николова, Георг Киряков, Веселин Менкаджиев, Любомира Башева и други.

На първо място беше класиран късометражният филм „Жива“, посветен на Петя Дубарова. Екипът, създал видеото беше награден от кмета Димитър Николов. Подгласниците на лентата бяха отличени от зам.-кметовете Диана Саватева и Михаил Ненов. Водещ на събитието бе талантливият актьор Георг Киряков, който ще част от преподавателите, обучаващи бъдещите актьори в Бургас.

В работилницата се включиха близо 50 души, които се запознаха отблизо със сценарийното писане, режисурата, операторското и актьорското майсторство, кино монтажа и продуцентството.

Как да предотвратим свиването на дрехите при пране - полезни съвети за всяка материя
Външно: Няма информация за пострадали българи при атентата срещу джамия в Исламабад
4 зодии, за които съдбата ще се обърне след 15 февруари: идва време на стабилност, успех и вдъхновение
Президентът Илияна Йотова до Джей Ди Ванс в Милано
Бургаската футболна легенда Кишишев каза кой ще е шампион на България
Готвят тройна „Гражданска отговорност“ за серийните джигити по пътя
Бебетата на Бъзби, които не пораснаха
Богати чужденци плащали, за да стрелят по цивилни: Италия разследва случай от Сараево
Закрила на детето се самосезира за изчезналото момче по случая "Петрохан"
Заляха олимпийските кръгове с черен петрол като символичен акт срещу замърсяването
Собственичка на козметичен салон: Клиентите първо ни питат "Имате ли камери?"
Работна среща координира подготовката за Giro d’Italia – Bulgaria Grande Partenza 2026
