×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Започва същинската част по етажните паркинги в бургаския жк „Възраждане”, променят ПУП на терените


Започва същинската част по етажните паркинги в бургаския жк „Възраждане”, променят ПУП на терените
Първата стъпка за решаване на дългогодишния проблем с паркирането идва с докладна на зам.-кмета по строителство инж. Чанка Коралска
20 Септември 2024, Петък, 19:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

В края на месеца става ясно дали Общинският съвет ще даде зелена светлина за проекта

Община Бургас направи първа реална стъпка към изграждането на дългоочакваните етажни паркинги в жк „Възраждане”. Това става няколко месеца, след като след допитване до жители на комплекса, бяха избрани най-оптималните за тях места, където такива съоръжения могат да се построят.

Сега с докладна записка от зам.-кмета по строителство, инвестиции и регионално развитие инж. Чанка Коралска, се задейства процедура за изменение на подробните устройствени планове в избраните терени. С това реално започва истинската подготовка за промените, които предстоят за жилищния комплекс с най-сериозните проблеми с паркирането в Бургас.

Внесеното от Коралска предложение за корекции в Подробния устройствен план на града предстои да бъдат обсъдени по време на Постоянните комисии към Общинския съвет идната седмица. Най-интересно ще бъде обсъждането за потенциалния паркинг в района на пазар Краснодар, за който след проведеното от Общината допитване, имаше последващи недоволства от няколко човека, живущи в района, които изразиха недоволство.

Същинското приемане или отхвърляне на промените ще се състои в края на месеца по време на редовната сесия на Общинския съвет в Бургас. Очаквайте подробности!

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
44
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Убит ли е лидерът на Иран Али Хаменей? Убит ли е лидерът на Иран Али Хаменей? 28/02/2026, Събота 20:45 21
Тервел ИЛИЕВ Най-богатите зодии според астролози Най-богатите зодии според астролози 28/02/2026, Събота 20:40 0
44
Коментара по темата
44.
Много ми е смешно...
21.09.2024 19:23:26
1
10
Чета различни коментари. Не живея вече във Възраждане, от 17 години. До 2007а съм живеел в център. В един момент ми светна, че ползи няма, само минуси! Удивително е, как някои хора продължават да си искат центъра, ако възраждане изобщо е такъв. Та дави кажа а какво си спомням за този "баровски" квартал с моите 56 лета в този град! След 1989а там масово се издаваха разрешение за строеж, особено до 2007а! Но в началото нямаше нормативи за строителство и всичко беше куче влачи автобус! Незаконно надстрояване, отстояния са само част. Забележете рампите към подземни гаражи! Те са с такъв наклон, че скапваш съединителя на автомобила за отрицателно време. А слизането е нещо като офроуд по пресечен терен! Причината е, че нямаше стандарт в наклоните! Много гаражи в центъра по тази причина са абсолютно неизползваеми! Уважаеми граждани и гости на квартал Възраждане! Имате сериозен проблем в чипа на горния етаж! Искате ред в паркирането, но не искате паркинги! Искате да има нормални улици, но не искате да се отсичат дървета! Така не става! Трябва да направите компромис с нещо! Много ми е интересно също, как не искате повече да се строи изобщо в града! В един закон е записано, че ако кмет или друго длъжностно лице откаже строителство я случай че са спазени всички норми в проекта, това длъжностно лице носи финансова лична отговорност! Т е ще се бръкне дълбоко в джоба! Не този на общината, а личния! Това което вие искате се решава на общински съвет, с гласуване! Както се случи в Крайморие! Но там е бивше село! А Бургас е град за живеене! Където хората ходят и на работа! Има едно решение, лично! Продават се къщи в съседни села! Спокойствие, тишина, няма проблем с паркиране! Една подробност: поддръжката на къщата е лична отговорност, не на етажна собственост! Добре е човек да може да чете, а най вече да мисли, преди да пляска глупости във форумите!
43.
*********
21.09.2024 12:26:48
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
42.
Коралчето
21.09.2024 11:51:46
6
6
Куралска краде с минджата вече
41.
Предложението е супер
21.09.2024 10:57:32
3
21
Който не го устройва паркинга да си купи къща в центъра . Хем ще паркира направо в двора , хем ще си е както в детството на село !
40.
Начи 39,
21.09.2024 10:54:01
4
15
разбираме те , 5 пресечки са 5-10 минути вървене и е неуместно кралска особа като вас да ги върви . Но в Бургас се предлага чудесната възможност да закупите еднофамилна къща ,около хотел Приморец има още останали .
Както писах вече - мечта ми е “ хората пак ще спират по улицата да си вземат една салата набързо” . Така са планирани около милион лева от глоби само първия месец .
Аз като нецарска особа поръчах втори джип , като дойде след няколко месеца няма да имам място в гаража . И ще се възползвам от услугите на новия паркинг с нетърпение , мерси .
39.
До 36
21.09.2024 10:09:41
3
2
Тя няма фирми!!!
38.
Кораловия риф
21.09.2024 08:43:17
1
7
Без думи
37.
Mr
21.09.2024 07:47:52
15
12
Не мисля че ще помогнат. Ще решат проблема в радиус 1-2 пресечки. Примерно аз съм на 5 пресечки от 2 локации но няма да паркирам на 5 пресечки от дома си.
Много по-ефективно би било тротоарите да са по тесни и да се паркира от двете страни на улиците. Също идеята за Мария Луиза от към жп линиите би било добре ако се направи паркинг на 2-3 нива по цялата дължина.

А на Краснодар е безумие да се строи за да обслужва 2-3 пресечки, хората пак ще спират по улицата да си вземат една салата набързо и няма да плащат и да се катерят нагоре надолу за два домата.
36.
*********
21.09.2024 07:35:51
0
7
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
35.
До 12
21.09.2024 01:49:22
9
23
И как разбра че е настръхнал целия квартал? На боб ли фърга? Щото аз нямам такива впечатления. Абсолютно сме ЗА обновяването на този терен, че сега е пълна скръб, миризми и гадости .... крайно време е
34.
Впечатлен :
20.09.2024 23:51:18
1
19
Грубо имаме 17 000 възрожденци . Някои нямат коли , но някои са с по 3 таралясника спрени гордо на тротоара .
Имам си една мечта - да направя общината богата и тротоарите чисти .
Ако има паркинг а поощрението за спиране “ за малко “ ( пред Зия , пред зеленчуковия , т.н ) стане 50 лева , прогнозираме приходи малко под милион . Милион за фирма която да измете и измие освободените тротоари .
Направо Парадайс !
33.
Впечатлен :
20.09.2024 23:19:31
5
20
Най - ме кефи сульо като каже "Оставка "
Вчера гледам някво смачкано писмо на стълбището. Взех да го изхвърля навън. Банка Х уведомяваше съсед У че от половин година е с изтекла лична карта и шофьорска книжка и му дават седмица да поднови нещо ако иска дебитната му карта да работи.
Говорим за хора без лични документи скандиращи " оставка " . Същите карат някви коли, неясно как .Същите присъстват в нарко - хрониката на флагман да кажем всяка седмица.
Ми супер картинка се получава !
32.
Паника
20.09.2024 23:04:30
2
14
Принципно, да привлечеш нови жители чрез построяването на паркинг е от най-добрите действия, вместо да каниш севлиевски тунджаци да препродават райски гощавки на по петорна та десеторна цена
31.
Франк Лойд Райт
20.09.2024 22:58:31
2
14
Дайте ми лукса в живота и аз ще мина без необходимото. - Франки.
Нека Цанко Цанков да даде мнение и експертиза ,:завърши" Стройтелния и е световна величина!
30.
Гинчо :D
20.09.2024 22:26:53
2
20
спрете да обиждате коралчето, тя е само тамагочи ... оставка
29.
Напалмe,
20.09.2024 22:18:33
3
22
тия паркинги са да може всичкото странджанско стадо да си се върне в тънково, мънково, индже воевода и т.н.
Просто не са за пред хора, брат.
Освен във възраждане живея и в центъра. Там откак стана зелена зона се чувства спокойствието- няма нужда да се общува с шимпанзетата паркирали пред гаража, няма спрели за малко. Примерно - искам фреш - зеленчуци продават на 2 - 3 места, на по 30 секунди пеш . Засичали сме - спре ли селянин " за малко " има шанс ако изчезне за под две минути, не че някой го гони де . Просто патрулка му дава честитка.
Ей за тва трябва паркинги и честитки. После ще отворят и кафенета. Нали няма смисъл да обяснявам защо у Възраждане няма каре да пиеш кафе.
И така - Индже воевода зове всичкото дошло в града на автостоп население да се прибира , па и ние да рахатясаме !
28.
Напалм
20.09.2024 21:50:45
6
20
За какво ви са тия паркинги, като зимата Бургас е малко по-голям от село, благодарение на тия от общината.
27.
*********
20.09.2024 21:50:29
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
26.
Точка
20.09.2024 21:39:50
0
22
А защо не сринат окръжното на мвр и на негово място направят огромен паркинг , да ги преместят в Карнобат, Ямбол, Сливен..
25.
*********
20.09.2024 21:37:52
0
6
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
24.
кутузов
20.09.2024 21:30:57
2
10
Загадка
Явно хората от бл. 38 на ул Любен Каравелов искат гледката и звука от етажен бръмчащ паркинг пред прозорците им
23.
Недоказуеми твърдения
20.09.2024 21:26:42
2
16
Някой управлява пет мандата и му е през оттатък какво мислят гражданите, това било недоказуемо твърдение и коментарът е изтрит. Флагман, как можете да се съмнявате, ще ви баннат от общината за неуважение към мандатите!
22.
опа
20.09.2024 21:21:14
0
13
На вниманието на съгражданите, почвайте да пишите през проксита, че флегмите банват неудобните за изборите.
21.
До 19
20.09.2024 21:19:26
2
13
Както винаги, малоумните придошли от селата при раздаването на апартаменти по комунистическо изкарва виновни съгражданите си, вместо главните виновници за това в общината. Ама са му съселяни, а комшийте съграждани... На село чули не дочули, комшийте са виновни.
20.
До 1
20.09.2024 21:08:28
2
12
Добър милф , става за грубо джасане.
19.
Фики
20.09.2024 20:59:18
10
25
Възраждане има крещяща нужда от парко места, само малобройна група индивиди който имат изгода спират развитието и подобряването на Възраждане. Има хора с гаражи които отдават за по 300 лв. на месец и ако проекта на Краснодар се одобри ще им секнат паричките и реват и се жалват. Пазара е залят само с прекупвачи, купуват и придават на петорни цени. Целия район е вмирисън и в окяно състояние. 100 човека се подписали, 70% са търгашите от пазара барабар с тяхните роднини от селата, другите 30 % са вечно недоволни от живота и изгладняли мрънкачи с гаражчета. И най важното щяло да бъде мръсно и шумно, а като обикаляме по 1 час да си намерим къде да спрем не се ли замърсява и вдига шум. Който не му изнася да заминава на село там е чисто и тихо. Да се събаря тази гмеж да се направи нещо полезно за живущите не за търговците които пускат жалби подписки , тях утре няма да ги има живущите остават.
18.
*********
20.09.2024 20:51:10
0
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
17.
До 12
20.09.2024 20:49:27
1
22
Какви тротоари до Краснодар? Особено на ул. Ивайло. Там тротоари няма. Както и на други места във "Възраждане".
Майките с колички не са важни. Важното е линии да се рисуват и пари да се събират.
16.
Точка
20.09.2024 20:30:43
2
25
И ще станат едни задръствания. Разбити улици, Добрия град за изчезване.
15.
Възмутен
20.09.2024 20:20:27
0
52
Защо продължавате да издавате разрешителни за строеж след като в Бургас необходимост от жилища НЯМА! По-малко от 40% от жилищата са населени. Докога ще продължавате да застроявате междублокови пространства и ниви с тристайни апартаменти от 50 квадрата? Превърнахте Бургас в бразилска фавела!!
14.
Ммммм
20.09.2024 20:19:11
0
21
Нещо за фирмите на Марияна, Юлия, Тцоцомянски
13.
*********
20.09.2024 19:44:29
1
16
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Не са няколко човека,
20.09.2024 19:39:16
11
35
целия квартал около пазара е настръхнал. Как не разбрахте, че това са нежелани за хората уж подобрения. Ама, как иначе ще разчертаете сините линии за пари. По тротоарите чертаете майките с колички да летят ли? Не искаме паркинг на Краснодар!
11.
Относно пазара Краснодар
20.09.2024 19:36:06
3
33
В момента 90 %-та от сергийте на Пазара Краснодар са наети и се ползват от търговци и прекупвачи на зеленчуци и плодове от Борсата . Производителите са изтикани от тях в ъгъла на най-мизерните сергии ...
Пазара се превърна в златна мина за прекупвачите и търговците... вкл. почти всички месарници и прочие ...
Нека да се направи всичко ново , удобно и функционално НО Община Бургас да Не допуска отново търговците и прекупвачите да заграбят Пазара ...
10.
До живеещите
20.09.2024 19:31:46
4
27
Идете лично на сесията и на заседанията на комисиите в Общинския съвет преди това. Заседанията са публични. Идете и ги хванете тия съветници, дето се борят за вашите гласове, да не допускат това безумие. Да ги видим какво ще кажат, очи в очи с гражданите. Кмета ли ще слушат, или вас.
9.
Мда
20.09.2024 19:30:51
3
19
Тотал щета са тия в общината, а толкова лесно може да се решът всички проблеми във "Възраждане", но селяните дошли и станали "общинари" сами си направиха харакири. Но и ние захитряхме, тарикатите в провинциалното сайтче, чакат да им подскажат на некадърниците нчина за справяне.... Градете, градете безумни н-етажни паркинги, невиждащи по-далече от финикийски знаци.
8.
Леля Мария
20.09.2024 19:29:09
6
26
Изглежда на Стария Пазар Краснодар му е прочетена присъдата ... Скоро очакваме новия паркинг -на 1 подземно ниво + нов и красив надземен пазар на кота О нула за земеделски производители, месари и рибари ... Търговци и прекупвачи от борсите вече няма да се допускат да ментят гражданите
7.
САБ
20.09.2024 19:28:47
8
44
Защо не отразихте становищата на Съюза на архитектите?
Защо становището е скрито в сайта на общинския съвет под заглавието "писмо за реорганизация на електронната страница"?
Докога ще продължава порочната практика да променяте тайно ПУП-ове, да мажете, лъжете и манипулирате обществеността?
Паркинг до домовете на хората ще влоши живата им, ще бъде денонощен шум и прах!
Вие искате ли го това до своите домове?
Жалбите на хората са потулвани и омаловажавани, даже осмивани!
Как не ви е срам???
6.
Велин
20.09.2024 19:22:06
10
40
На пазар Краснодар не е нужен паркинг. От нагли, по нагли сте, не се спряхте ей! Ивайло, колко още време ще е разкопана? Само се чудите, от къде да крадете. Кмета да направи шестетажен паркинг до своя дом, ама да го строи пет години!
5.
Оруел
20.09.2024 19:18:15
7
28
На Краснодар има не няколко човека недоволни, а няколко стотин. Има 3 отделни подриски. Като само едната е със 70 човека и то живеещи в непосредствена близост, а не в Славейков или Италия както част от гласуващите.
4.
!!
20.09.2024 19:14:45
5
31
Нека да има паркинг, но да не пречи на хората. Ако ще се правят паркинги на калкан с жилищна сграда, това не е редно.
3.
Архитектура
20.09.2024 19:13:15
9
50
А прочетохте ли становището на Съюза на архитектите и многобройните жалби на хората, живеещи до тези въпроси паркинги? Що за безумие да залепите паркинг на калкан с жилищна сграда? Чанка ще бъде ли съгласна да живее в жилище, до чиято стена има паркинг за стотици коли и те денонощно бръмчат в спалнята й и бълват отрови? Така ли решавате проблеми в Община Бургас, като противопоставяте хората едни на други? Уж едните искали паркинги, ама другите им пречели?
Нека всеки от вас си сложи ръката на сърцето и си признае - ще иска ли допрян до жилището си многоетажен паркинг????
2.
agent 007
20.09.2024 19:12:44
10
36
На Краснодар , махнете Соц РУМ-а и постройте САМО 1 етаж подземен паркинг , а отгоре възстановете пазара , както си беше при Йоан със с малки сергийки за производители, а не с тези огромните дето са окупирани САМО от търговци и прекупвачи на зарзават от борсата . САМО 1 подземен етаж за паркинг е достатъчен ...
1.
dfghjk
20.09.2024 19:09:05
17
13
chanka kato mlada e bila krasiva
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Няма спекула ли?! Само за месец цените на плодовете и зеленчуците скочиха до небесата (СНИМКИ) Няма спекула ли?! Само за месец цените на плодовете и зеленчуците скочиха до небесата (СНИМКИ) Най-видимите разлики са при картофите, лимоните и ябълките Евгени Генчев открито призна че Валерия му е разбила сърцето Евгени Генчев открито призна че Валерия му е разбила сърцето Популярният музикант сподели емоционални мисли за любовта и творчеството си в ново интервю Как ежедневната консумация на газирана вода влияе на здравето Как ежедневната консумация на газирана вода влияе на здравето Експертите анализират ползите и рисковете от редовното пиене на газирана вода Вместо инжекция учени разработиха таблетка за по-ефикасно отслабване Вместо инжекция учени разработиха таблетка за по-ефикасно отслабване Нова формула имитира действието на популярните GLP-1 терапии и цели по-лесен прием за пациентите Изпускат контролирано водите на язовир Копринка заради повишен приток Изпускат контролирано водите на язовир Копринка заради повишен приток Мярката цели да гарантира безопасността на съоръжението и да предотврати риск за населените места по поречието на река Тунджа ООН прогнозира ръст на цените на храните в България през 2026 година ООН прогнозира ръст на цените на храните в България през 2026 година Очаква се глобалният натиск върху суровините и логистиката да повлияе на вътрешния пазар Каква е причината да се будим между 3 и 4 часа сутринта Каква е причината да се будим между 3 и 4 часа сутринта Специалисти по съня обясняват връзката със стреса, хормоните и фазите на нощната почивка Опасна тропическа болест се разпространява към Европа Опасна тропическа болест се разпространява към Европа Здравни експерти предупреждават за повишен риск от денга и чикунгуня заради климатичните промени и разширяването на ареала на тигровия комар Седем ранни признака на диабет, които не бива да се пренебрегват Седем ранни признака на диабет, които не бива да се пренебрегват Лекари напомнят, че навременното разпознаване на симптомите намалява риска от усложнения и подпомага контрола на кръвната захар Пълна прогноза за март показва динамично време и резки температурни промени Пълна прогноза за март показва динамично време и резки температурни промени Синоптици предупреждават за чести валежи и колебания в температурите, които ще изискват ежедневно съобразяване с метеорологичната обстановка
Тръмп потвърди убийството на Хаменей - "един от най-злите хора в историята" Тръмп потвърди убийството на Хаменей - "един от най-злите хора в историята" Той не успя да избегне нашето разузнаване и високотехнологичните ни системи за проследяване, написа президентът на САЩ Убит ли е лидерът на Иран Али Хаменей? Убит ли е лидерът на Иран Али Хаменей? Според информации на израелски медии, Хаменей най-вероятно е покосен днес Вместо инжекция учени разработиха таблетка за по-ефикасно отслабване Вместо инжекция учени разработиха таблетка за по-ефикасно отслабване Нова формула имитира действието на популярните GLP-1 терапии и цели по-лесен прием за пациентите Опасна тропическа болест се разпространява към Европа Опасна тропическа болест се разпространява към Европа Здравни експерти предупреждават за повишен риск от денга и чикунгуня заради климатичните промени и разширяването на ареала на тигровия комар МВнР обясни как да се евакуирате, ако се намирате в региона на Близкия изток МВнР обясни как да се евакуирате, ако се намирате в региона на Близкия изток Нивото на риск за всички държави е най-високото 5 Кейт и Уилям с по-различна публична изява предизвикаха коментари във Великобритания Кейт и Уилям с по-различна публична изява предизвикаха коментари във Великобритания Последната им поява засили интереса към ролята на принцесата на Уелс и бъдещите ангажименти на кралската двойка Взрив и ракети над Дубай след иранска атака срещу ОАЕ Взрив и ракети над Дубай след иранска атака срещу ОАЕ Един цивилен загина в столицата на ОАЕ Абу Даби, където се намира американска военна база Как реагираха световните лидери след нападението на Израел и САЩ срещу Иран Как реагираха световните лидери след нападението на Израел и САЩ срещу Иран Ще унищожим техните ракети и ще сринем ракетната им индустрия до основи, закани се президентът на САЩ Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Израел нанесе удари по Иран: Тел Авив обяви извънредно положение Затворено е въздушното пространство, училищата няма да работят Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! Смятате да пътувате за Гърция за почивните дни? По-добре да се откажете! 24-часова транспортна стачка блокира страната  
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори