×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес ФК Черноморец 1919 започва своята подготовка
  • Температурите скачат до 33° днес
  • Планов ремонт оставя „Люлин“ без топла вода
  • Протест пред Апелативния съд в Пловдив за по-тежка присъда по делото за трагедията със семейство Пушкови
  • Самолет с парашутисти се разби в Мисури, няма оцелели
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цанко с нов подвиг, преплува 120 км в Дунав


20 Септември 2024, Петък, 09:37 ч.
Автор: Флагман.бг

37-годишният бургазлия тръгна от видинското село Ясен, а финалната му точка бе на историческо място - кораба “Радецки” в Козлодуй

Българският плувец Цанко Цанков постигна пореден световен рекорд. Преди малко тази сутрин той преплува 120 километра по река Дунав, без да спира никъде. Оттам посочиха, че румънецът Богдан Зурбагиу е истинският притежател на рекорда от август 2021 година. Освен това WOWSA обяви, че бъдещите плувания на Цанко също няма да бъдат ратифицирани, независимо от условията.

В отговор Цанков излезе с пост във Facebook, в който заяви, че е станало недоразумение. Роденият в Бургас плувец обвини неназован поименно: "Човек от България, който си служи с лъжи, манипулации и клевети и прави всичко възможно, за да ми попречи по пътя към реализирането на моите цели", написа той, като обяви, че се извинява за грешката на него и екипа му и ще се опита да постави истински рекорд само 13 дни след изтощителното плуване“.

Сега остава да видим каква ще е реакцията на световната асоциация след поредния голям подвиг на българина от днешната сутрин. 

37-годишният бургазлия тръгна от видинското село Ясен, а финалната му точка бе на историческо място - кораба “Радецки” в Козлодуй.

Цанко стартира точно в 12:00 часа на обяд вчера, 19 септември, четвъртък, и финишира тази сутрин – малко преди 6 часа, 20 септември, петък. Хронометърът отчете точно 18 часа, 1 минута и  39 секунди.

Припомняме, че на 6 септември Цанков постави рекорд, плувайки разстоянието от 108 км и 250 метра от видинското село Кошава до Козлодуй без да спира или да докосва предмети.

Световната асоциация по плуване в открити води (WOWSA) обаче не призна постижението за световен рекорд за най-дълго плуване в река Дунав заради „непълни и манипулирани“ данни.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
8
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ 15/06/2026, Понеделник 14:20 2
Светлозария КИДЕРОВА Дизелът падна до 1.59 евро за литър Дизелът падна до 1.59 евро за литър 15/06/2026, Понеделник 14:00 0
8
Коментара по темата
8.
Русенец
23.09.2024 22:49:26
0
4
А някой съобразили, че посочения маршрут на плуване е по течението на реката, което средно е около 0.8 м/с. Това е около 2.8-3 км/ч
7.
Цънкю алата
21.09.2024 13:24:50
1
4
Средно 120 км - 18 часа, 10 км - час и половина 90 минути, 1 км - 9 минути. Световен рекорд мъже на 1500 метра - 14.06.88 минути.
6.
???
21.09.2024 13:11:06
1
4
Цанко днес ще плува от Козлодуй до Бургас, тръгва рано сабалем.
5.
Хахаха!
20.09.2024 15:08:33
0
2
Кажи на кво вярваш,на ,,сфирки,,и ,,свинщина,,вярваш ли ,ей затова ,ще сте ,,дросли,,хората спортуват ,не си играят извънредно на майка и татко!?
4.
Ха Ха Ха
20.09.2024 14:09:00
4
8
Абе вие нормални ли сте да пишете глупости само!120км. БЕЗ да спира и през ноща.......това да го видя няма да го повярвам!Стига стези измислени герои!Тоя по голям рекордьор снана от Петър Стойчев!Айде закривайте държавата и всичко измислено и фалшиво
3.
И кво пелтек !
20.09.2024 13:39:12
1
2
Този сайт не е на бащите ви ,,подраните,,и той,пишете и живеете по мръснишки и си пускате ,,мръсотиите,,навсякъде,лъжа ли казвам,,чумо,,!?0
2.
Pulen Smyah
20.09.2024 13:16:25
2
6
Този е някакъв невъзможен рекордьор. Времето е по-бързо отколкото световния рекорд на 1500 метра за дистанцията от 120 км. Освен да го е дърпала някоя лодка. Цялата държава пълна със смешници.
1.
Томи Чинчири
20.09.2024 10:39:32
3
13
Пак ли :)
Ненаиграл се , ама будалите свършиха !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! Най-грандиозното заведение на българското Черноморие отваря врати този уикенд! NAKED Beach посреща 3000 души на плажа в Бургас с DJ Gorro, DJ Pokera, Светлин Къслев, Manuel Riva, Dan Tanev и Matizze   Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие Неизвестен извършител е подпалил служебните коли, които са били паркирани в централната част на македонската столица Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Старозагорските предприемачи братя Ангелови се завърнаха в Бургаско с мегасделка за милиони Закупиха птицефермата в село Черни връх  Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Пеевски отстрани Йордан Цонев и Хамид Хамид от ръководството на ДПС Чух хората и винаги ще ги чувам, заяви лидерът Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви Потребителите трябва да внимават за подвеждащи оферти и съмнителни сайтове при пазаруване в интернет Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори Кметът Марин Киров откри престижното състезание, което събира млади спортни таланти от четири държави Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг събра водещи експерти от Южна България за обмен на успешни бинарни практики Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Внезапно си отиде топ мениджърът на туризма по Южното Черноморие Това  е българинът, който въведе у нас ол инклузив обслужването в големите хотели Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Ипотечните лихви у нас се покачват до 3,5% след решението на ЕЦБ Прогнозираното увеличение от 0,5 до 1 процентен пункт слага край на ерата на свръхевтиното жилищно кредитиране в България 16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции 16 ковчега за 10 дни: Черната статистика по пътищата, която МВР не може да скрие с пиар акции Институтът за пътна безопасност с брутална диагноза за властта – сегашният модел е напълно изчерпан и опасен
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков  Експозицията, разположена на първия и втория етаж на галерията, има за цел да разкрие многостранния и разнопосочен талант на автора Руски олигарх продава емблематичния си замък в Германия за 11 млн. евро Руски олигарх продава емблематичния си замък в Германия за 11 млн. евро Историческото имение е един от най-ексклузивните и скъпи имоти в страната
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори