Заснеха 6 късометражни филма в Бургас, излъчват ги утре премиерно в Дома на Нефтохимика
Лентите са подготвени от участниците във кино работилницата, под професионалния поглед и съвети на Ники Илиев, Башар Рахал, Михаил Маихайлов, Ваня Николова, Георг Киряков, Веселин Менкаджиев, Любомира Башева
Любимият Бургас ще бъде показан в шест късометражни филма на церемонията по награждаването на участниците в уъркшопа „Магията на театъра и киното“, организиран от Театрален колеж „Любен Гройс“ и Община Бургас.
Събитието ще се състои на 20 септември, в 18.00 часа, в зала „Тончо Русев“ на Културен дом НХК. Входът е свободен.
Филмите за подготвени от участниците във кино работилницата, под професионалния поглед и съвети на Ники Илиев, Башар Рахал, Михаил Маихайлов, Ваня Николова, Георг Киряков, Веселин Менкаджиев, Любомира Башева. Те обучават в рамкоте на седмица курсистите как се прави филм, преминавайки през целия етап от създването на един кино продукт.
Преминалите този курс ще ползват финансови преференции, ако бъдат приети в бургаския клас по актьорско майсторство за кино и театър на Театрален колеж "Любен Гройс", който стартира тази есен.Ръководител ще е актьорът и режисьор Ники Илиев, а асистент талатливият бургазлия Георг Киряков. Студентите ще се обучават в зали на Културен дом НХК.
Бургаската пианистка Вирджиния Спиридонова покори престижна сцена в Норвегия
САЩ предупредиха за достоверна заплаха в Акаба, Йордания отрече евакуация
Меси разтърси Аржентина с послание преди финала: Написахме история, която никой няма да изтрие
Бургас е №1 по поскъпване на новото строителство с 25,8%
САЩ удариха строяща се атомна централа в Иран, обяви Техеран
19/07/2026, Неделя 15:04
1
От 18 месеца без работа до финал на Мондиала: Невероятният път на Луис де ла Фуенте
Шофьор с 3,43 промила избяга след катастрофа: Обясни всичко с две ипотеки
Париж удря празните апартаменти: Данъкът скача до 60%
Ферибот със 116 души се преобърна край Гаяна, спасени са 53-ма
Борисов с удар по Радев: Сравни киевската декларация с „Боташ“
Атанас Пеканов: Военната помощ за Украйна се изчерпа, а тараторът за 9 евро няма да ни доведе доникъде
Масовият турист се отказа от ресторанта: Пазарува от магазина и носи храна на плажа

Щото за оная боза на Билалов, преди година дадохме 150 хиляди лева и ефект нулев...
Издържаме некадърници и наркомани-алкохолици!