×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Сам ли си е виновен Доналд Тръмп за атентатите срещу него?


Сам ли си е виновен Доналд Тръмп за атентатите срещу него?
Истинските национални лидери са готови да се жертват за страната си, затова са с постоянен риск за живота
19 Септември 2024, Четвъртък, 11:27 ч.
Автор: Александър УРУМОВ

Това е новата ситуационна мантра на американските демократически говорители в предизборната кампания

През ноември 1895 година един млад виенски невролог изнася публична лекция за случаи на сексуални извращения в семейна среда.
Културата по това време в Австрия и в Европа е доста различна от днешната, затова и оценката към такива случаи също е доста различна. А във въпросната лекция случаите на насилие са представени като лабораторни експерименти – акцентът е поставен върху последиците от насилието. Това са девиациите, които сексуалното насилие е нанесло на децата – има дете-заек, има и други кодирани имена.
Звучи толкова ужасно, че дори и на почитаемата аудитория от невролози по онова време се е сторило прекалено. Редно е да се уточни, че тогавашните невролози всъщност са днешните психиатри, а не днешните невролози. Просто по онова време психиатрията все още не се е появила на научно-академичната сцена в своето днешно величие. И всички болести на нервната система са били определяни с обобщаващия термин „хистерия“.   

Така или иначе, лекцията е посрещната с ледено мълчание и от залата, и от специализираните издания.

Амбициозният лекар е дълбоко наранен от своя провал. Затова години по-късно, през 1900 г., той отново застава пред избрани свои колеги, за да прочете почти същата лекция - набор от конкретни описания на деца-жертви и най-вече – на изкривяванията, които те демонстрират.

Каква е разликата в изнесения /псевдо/научен доклад? Разликата е следната – да, децата са жертва на насилие и това не е много добре. Но самите деца си го просят!

Ето това е разликата – според въпросния невролог, самите деца си го просят, те са доброволни съучастници в тези предимно домашни актове на сексуални извращения.

Докторът-невролог се нарича Зигмунд Фройд, на когото му предстои да стане световно величие за хора, които не са запознати с методите му. И който ще продължи с експериментите – включително с хирургически интервенции – през следващите 40 години. През това време той ще става все по-зависим от кокаина, чиято продажба и употреба по това време не се преследва от закона. И с напълно разпаднала се от наркотиците устна кухина и носоглътка ще се самоубие през 1939 г.

Какво общо има всичко това с предстоящите президентски избори в САЩ, например? И с двата опита за убийство срещу Доналд Тръмп, както и с куршумите в тялото на словашкия премиер Робърт Фицо?
Общото е фройдисткото чудовищно внушение, че „те си го просят“. Че „те са съучастници“.

Това е новата ситуационна мантра на американските демократически говорители в предизборната кампания. Като Хилъри Клинтън, според която самият Тръмп е виновен за изстрелите срещу него.
Подобни твърдения вече бяха открито произнесени след стрелбата в тялото на Фицо от европейски либерални медии и говорители. Днес ги чуваме и при втория опит за стрелба срещу 45-ия президент на САЩ и сегашен републикански кандидат.

Не е ли чудовищно това внушение – че жертвите сами са си виновни за куршумите срещу тях?

Чудовищно е, защото идва директно от устата на политически опоненти. И защото очевидно е централно спуснато послание. Завчера го повтори и сенаторът от Масачузетс, демократката Елизабет Уорън в телевизионния канал MSNBC, в тв предаването на Дженифър Псаки, която пък е бивш прессекретар при Обама и Байдън.

Може да си представите колко е независима такъв тип журналистика. Това не е журналистика, това е радиоточка от времето на Съветския съюз, когато всички повтаряха едни и същи „тезиси“.
Всъщност, Уорън и Псаки дори доразвиха „вината на Тръмп“, защото според тях Тръмп „поставя всички нас в риск“.

Истината е, че истинските национални лидери са готови да се жертват за страната си дори и физически, затова държавници като Тръмп, Фицо, Орбан и други са с постоянен риск за живота.

И тази опасност буквално може да се пипне с ръка – както неволно го направих в навалицата след изказването на Виктор Орбан през април тази година в Будапеща. Ясно се усещаха и бронежилетките, и пистолетите под саката на бодигардовете на Орбан. И изключителната изнервеност в погледите им. Нещо, което напълно отсъстваше преди 2 години например, на същата конференция.
Нямам съмнение, че тази опасност за живота на консервативните държавници, отстояващи ценности като национална държава, християнски традиции и семейни добродетели, не е отминала.

Това е тяхната вина – че продължават да предпазват своите общества от либерал-екстремистката лудост, дори и само със смелото си публично говорене.  
И това е реалният риск за живота им. Особено, ако на Камала Харис й „спечелят“ президентските избори в САЩ.


В категории: Политика


Александър УРУМОВ Автор
Александър УРУМОВ
11
Коментара
11
Коментара по темата
11.
A handicapped Rider
21.09.2024 12:42:41
0
0
Вчера излезе становище,че 6-ти Януари в мандата на Тръмп наистина е бил саботиран от демократската паплач.
Тръмп като тогавашния президент е заявил до Пентагона,че иска защита от Националната гвардия към съпортърите му,поради нападките от страна на ANTIFA 3 дни по-рано.
Истинските виновници излязоха тогавашния генерал на Националната гвардия Марк Мили,който напълно отхвърля тази негова наредба и говорителката на "Белият Дом" Нанси Пелоси.
Марк Мили в момента е пенсиониран,но не мисля,че това ще го спаси от военен съд за този акт на предателство.Друг е проблема,че демократската паплач си направи достатъчно солиден чадър през мандата на Байдън и не знам дали ще има тежки последици и за Пелоси или към обвинителния комитет.
А колкото до ANTIFA,божията справедливост е бавна,но също така и тежка.
10.
К
20.09.2024 18:42:26
0
0
Виновен? Това като в онзи виц.Той просто слизал по стълбите и сам паднал върху о трието на ножа.... и така няколко пъти.
9.
Тръмп
19.09.2024 17:12:20
3
11
Forever!Човек от народа.Макар и милиардер,той не е потомствен олигарх като повечето "филантропи" като Ротшилд и Рокфелер,които само ни мислят доброто,както например как по-бързо да се споминем
8.
Чупещи новини, бонба и хипотенуза
19.09.2024 16:32:13
18
11
Тръмп е прострелян в глава!

От болницата в която го лекуват са съобщили че няма опасност за живота му защото главата му се оказала празна.

Копейките и полуграмотните павиани могат да си отдъхнат че хамериканския Митю Пищова е жив и здрав и ще люби маникенки
7.
Мишо
19.09.2024 15:48:39
1
16
До N1
В света има хора, на които мир не им е нужен. За тях войната, страха и хаоса са пари и благоденствие. Те вече идбихй милиони. Хилари не я ли видахте как истерично се радваше на смъртта на Кадафи. Тя е садист, психично болна кукувица.
6.
Мишо
19.09.2024 15:45:42
3
10
Как въобще може да се напише подобно провокятивно зяглавие?
Съвсем изтрещяхте, убийството си е убийство!
5.
в известен смисъл...
19.09.2024 14:59:13
9
5
Като главен герой в елементарните постановки за имбецили.
4.
Демократизъм та дрънка
19.09.2024 14:03:48
4
18
Така е ! Всеки който тръгне срещу Демократичният ДийпСтейт , винаги сам си е виновен . Няма да издребняваме , че всъщност хората от гореупоменатия - никога , никъде и никой не ги е избирал ! Т'ва е демоктратичен дийпстейт и толкоз ! А който тръгне срещу тях - веднага свършва като Джон Фиджералд Кенеди ! С няколко демократични куршума в главата и тялото ... Сори , ама такъв е демократичния Хамерикански живот ! И който не му харесва - да ходи в Северна Корея !
3.
_nib_
19.09.2024 13:05:16
7
20
А?
Хубава работа.
До сега все Путин беше виновен за всичко на европедегейците с ментални атлантически отклонения... и сега изведнъж-Тръмп.
2.
пак ще опитат да го гръмнат
19.09.2024 12:21:57
6
20
Няма да спрат опитите за убийство! Ако съм на мястото на Путин, бих предложил на Тръмп политическо убежище!
1.
Сам си е виновен ли?
19.09.2024 12:10:50
6
24
Защот, защито е против войната и против доставките на оръжие. Това ли е логиката? Лошо ли е да искаш мир и благоденствие на хората по света?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Голямата загадка на вота: Кого ще избере Илияна Йотова за вицепрезидент Голямата загадка на вота: Кого ще избере Илияна Йотова за вицепрезидент В играта са Кирил Вълчев, Иво Христов и академични фигури, а решението ще покаже стратегията ѝ за балотажа Йотова натисна парламента за ВСС: 160 гласа ще решат теста за доверие Йотова натисна парламента за ВСС: 160 гласа ще решат теста за доверие Тя настоя за прозрачни номинации, защити Гергана Петрова и обяви кога започва процедурата за собствената й кандидатура Зверска катастрофа между Крушевец и Маринка, двама са тежко пострадали Зверска катастрофа между Крушевец и Маринка, двама са тежко пострадали Пожарникари са вадили ранените от смачканото купе след инцидента по главния път към Бургас Димитър Маринов търси новите таланти на Бургас, започва приемът в „Любен Гройс“ Димитър Маринов търси новите таланти на Бургас, започва приемът в „Любен Гройс“ Кандидатите ще преминат през три изпитни кръга в НХК, а до актьора като асистент застава Елена Башева МВР за пожара в Созопол: Не пожарните закъсняха, паркирани коли им препречиха пътя МВР за пожара в Созопол: Не пожарните закъсняха, паркирани коли им препречиха пътя Първият екип тръгнал само минута след сигнала, но автомобилите на летовници по тясната ул. Черно море затруднили достъпа до горящия ресторант Аполон Втора жертва в Ахтопол: Извадиха тялото на 24-годишен молдовец от бурното море Втора жертва в Ахтопол: Извадиха тялото на 24-годишен молдовец от бурното море Младият мъж влязъл във водата, след като 23-годишната му приятелка била повлечена навътре, двамата загинаха Вдигнаха медицински хеликоптер заради пострадал лекар Вдигнаха медицински хеликоптер заради пострадал лекар По първоначални данни лекарят е получил фрактура в областта на тазобедрената става и не е в състояние сам да напусне високопланинския терен Лют скандал разтърси МВР: шефът на полицията в Габрово поиска заместникът му да бъде задържан Лют скандал разтърси МВР: шефът на полицията в Габрово поиска заместникът му да бъде задържан ОДМВР потвърди за спора между Илиян Иванов и Цветан Петков, но категорично отрече да се е стигало до физическа саморазправа БСП без колебание застана зад Йотова: Нито един глас против кандидатурата й БСП без колебание застана зад Йотова: Нито един глас против кандидатурата й Крум Зарков създава предизборен щаб и контактна група със Сергей Станишев, а изборът на кандидат за вицепрезидент остава в ръцете на държавния глава Огромна трагедия в Ахтопол: Жена се удави, издирват още един човек в бурното море Огромна трагедия в Ахтопол: Жена се удави, издирват още един човек в бурното море Четирима души влезли да се къпят в неохраняема зона, двама са спасени, а опасенията за втория изчезнал са тежки
147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг 147 тандема, хиляди емоции и зрелищни паркури: „Купа Бургас” покори морския бряг Йордан Йорданов изпрати снимка до „Вашият сигнал до Флагман.бг“ и пита защо при хроничния недостиг на места един автомобил трябва да лишава съседите от още едно МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала МС за Гергана Петрова: Свободно е вървяла с Радев и го е снимала Кабинетът отхвърли твърденията, че активистката е била държана далеч от премиера, а проверката трябва да установи защо по-късно полицията я отвежда с белезници Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Боговете сигурно са полудели! Автомивката вече струва 50 евро Инфлуенсърът Боби Борисов призова шофьорите да питат за цената предварително, след като негов приятел останал неприятно изненадан от сметката Кървава драма край Киев: 27 души загинаха при взрив след удар с дрон по склад Кървава драма край Киев: 27 души загинаха при взрив след удар с дрон по склад Украйна разследва защо в близост до жилищни райони са били съхранявани боеприпаси Новото видео от Струмяни: Гергана Петрова сама търси сблъсък с полицаите? Новото видео от Струмяни: Гергана Петрова сама търси сблъсък с полицаите? Кадрите преди задържането показват активистката в настъпателен спор със служителите, а репликата „Не ме бутайте“ прозвучава в момент, когато видим физически натиск не се забелязва Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск Airbnb и Booking ще режат нерегистрирани имоти: Половината оферти у нас са под риск Европейският режим свързва платформите с държавните регистри, а преди Евровизия 2027 Бургас разчита и на хиляди частни легла КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект Александър Колячев обяви проверки на 40 онлайн магазина, частни училища, детски градини, спортни центрове и търговци на строителни материали Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира Дори около 1000 нови бойци дневно не компенсират загиналите и ранените, а нова мобилизация поставя Путин пред тежък политически избор Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември Монархът ще положи конституционната клетва в 14:00 ч. българско време, дни след смъртта на Харалд V Непал смята щетите след потопа: до 5 млрд. долара за възстановяване, над 600 жертви Непал смята щетите след потопа: до 5 млрд. долара за възстановяване, над 600 жертви Ледниковият срив разруши пътища, мостове и енергийни мощности, а спасителите продължават издирването в Непал и Тибет
Полина Карастоянова, експерт Полина Карастоянова, експерт "Евровизия" трябва да бъде началото на едно ново препозициониране на България
Виц на деня Виц на деня 17 блондинки стоят пред един бар. Минава някакъв и ги пита:
- Вие какво чакате?
- Ами 18-тата, защото под 18 не пускат.
Виц на деня Виц на деня Две блондинки си говорят.
- Направих си втора дупка на ухото!
- И как е, по-добре ли чуваш сега?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук .Всяко общуване с малоценен човек те обезценява
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори