×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • САЩ преговарят с Дания за изграждането на нови военни бази в Гренландия
  • Шофьорите да внимават по АМ „Тракия“ при изхода на София, ще косят трева
  • Депутатите ще гласуват промените в Закона за конкуренцията
  • Прокурорската колегия ще разгледа дисциплинарните наказания за Сарафов и Русинова
  • Деветима нови народни представители от „Прогресивна България“ положиха клетва в началото на пленарното заседание
  • Силно земетресение разтърси Северен Иран
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ад в Ливан! Най-малко 20 убити и над 450 ранени при нова вълна експлозии на уоки-токита


Ад в Ливан! Най-малко 20 убити и над 450 ранени при нова вълна експлозии на уоки-токита
Паника цари в Ливан след втората вълна от експлозии на безжични комуникационни устройства
19 Септември 2024, Четвъртък, 07:16 ч.
Автор: Флагман.бг

Ще ескалира ли напрежението в Близкия изток?

Най-малко 20 души са загинали и над 450 са ранени при втората вълна експлозии на безжични комуникационни устройства в Ливан, съобщава БНТ.

Обект на атаката са били членове на шиитската групировка „Хизбула“. Взривните устройства са уоки-токита, този път само в района на ливанската столица Бейрут.

„Хизбула“ обвини за атаките Израел и обеща отговор. От Тел Авив не са коментирали експлозиите, но министърът на отбраната Йоав Галант обяви втора фаза на войната, в която усилията ще бъдат насочени към северната граница на страната.

Стана ясно, че израелското командване вече прехвърля подкрепления към границата с Ливан, където вече близо година Тел Авив и "Хизбула" разменят удари.

Активната дипломация за намаляване на напрежението в региона продължава. От ООН призоваха двете страни за "максимална сдържаност".

Над 5000 пейджъра бяха взривени, 12 души са убити и поне 3000 пострадали при първата координирана атака срещу „Хизбула“. Нападението беше осъществено на територията на цял Ливан и части от Сирия и продължи около час. От шиитската групировка обвиниха Израел и обещаха отмъщение. Тел Авив запази мълчание. Според експерти, израелски служби със сигурност имат капацитета да осъществят подобна сложна операция. От Вашингтон заявиха, че не са знаели за атаката предварително, а от Москва предупреждават, че това може допълнително да ескалира конфликта в Близкия изток.

До вчера пейджърите бяха една доста позабравена технология, която се използваше предимно от лекари в болници например. Но с навлизането на модерните смартфони, всеки от нас започна да носи и в джоба си устройство, с което може да бъде проследен както чрез GPS, така и от клетките на операторите. Преди около година лидерът на Хузбула шейх Хасан Насрала направи телевизионно обръщение, в което призова да не се използват мобилни телефони, за да не бъдат улеснявани Израел при нанасянето на удари. Препоръча на бойците си да счупят, заровят или затворят в сейф смартфоните си.

Арабистът професор Владимир Чуков коментира в предаването „Денят започва“, че не е ясно колко тежки ще са последствията след атаките от последните два дни в Ливан и как те ще се отразят на ситуацията в Близкия изток.

Според него шиитската групировка „Хизбула“ е в тежка криза, а Израел за пореден път е показал иновативно мислене.

"Това, което виждаме с пейджърите и уоки-токитата, подсказва, че имат невероятна инвенция и технически успехи. Това не е само кибер пробив, а пробив в разузнаването - как тази продукция, която не е произведена нито в Тайван, нито в Унгария, се оказва в Хизбула", заяви професор Владимир Чуков.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ ПСЖ готви трансферната бомба на годината ПСЖ готви трансферната бомба на годината 13/05/2026, Сряда 21:29 1
Тервел ИЛИЕВ Идеалният партньор според зодията Идеалният партньор според зодията 13/05/2026, Сряда 20:40 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма драма в Джирото Голяма драма в Джирото 13/05/2026, Сряда 19:18 0
Тервел ИЛИЕВ Класическо тирамису - рецепта Класическо тирамису - рецепта 13/05/2026, Сряда 18:59 0
20
Коментара по темата
20.
*********
20.09.2024 15:35:37
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
19.
До #14
19.09.2024 22:58:34
1
3
Нищо не се е разбирала с чалмите, Ами развързва ръцете на Мосад,да накажат виновниците за случката в Мюнхен.СССР и те имат случай с отвлечени дипломати - също се решава с намесата на КГБ и спецназ н ГРУ.Общо взето чалмите са много отворени само на цивилни и беззащитни жертви,щом обаче получат ответна реакция подвиват опашка ,като бити мастии...
18.
Пейджъеите гърмят
19.09.2024 15:26:00
2
5
Като руски Zки и танкове в Курск
17.
Дд
19.09.2024 13:12:00
1
3
Не случайно арабите НЕ ги харесват.
16.
Дд
19.09.2024 13:10:19
2
5
Палестинците са полезните идиоти на КГБ в Близкия изток. Не случайно арабите ги харесват. Иранският режим също се държи на руските пари.
15.
*********
19.09.2024 12:48:25
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
14.
Свако 1
19.09.2024 12:25:12
1
6
Не знам кви юници ,кви светилища , ма знам че Голда Меир се беше разбрала по едно време с чалмите и десетилетия наред бяха кротки като кришнари. И дори като кротнаха имаше назначен отдел коледари да обикалят по цялото земно кълбо с поздравителни мероприятия. Явно тва е работещият модел.
13.
*********
19.09.2024 12:19:53
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Рибортър
19.09.2024 11:19:45
6
6
Много джендъри тук за без пари защитават драгите им чифути, които разсипаха България. Чака ви неприятна изненада, като издадат фитра за джихад иранците. За година навряха в кучи гъз даиш/"ислямска държава", какво мислите, че ще стане с наркоманчетата от изсрахели дефенс форс? хаха, в момента вашите господари се канят да заколят червените юници (супер скъпи говеда, чието жертвоприношение на територията на свещената за мюсюлманите джамия Ал Акса (старата, с черния купол, да не се бърка със светилището "Куполът на Скалата" с позлатения купол). Този акт на сляпо незачитане на една от най-големите светини, ще доведе до... леко казано непредсказуема реакция от мюсюлманите по цял свят, включително тези, които са напълнили евроба и ходят на джамия веднъж месечно и не са кой знае колко религиозни. Ще бъдете обект на гавра по всички параграфи, нямам търпение да ви се смея :D
11.
при майка ти ене я боклук
19.09.2024 10:54:46
3
1
3 утайка хитлер те еве боклук
10.
БОЖИЯ ДОМ ИЗРАЕЛ
19.09.2024 10:53:04
4
8
ЛЕЛЕЕ ЧАЛМИ АНАРХИЯ НАСРАНИ НЕ ВОГАТ ДА ВСЯНАТ ОТКЪДЕ ИМ ИДВА ВИДЕО ХАХАА
9.
Ей ХХ
19.09.2024 10:31:53
3
12
Искаш ли един хубав пейджър ?
8.
Начи номер 6
19.09.2024 10:30:35
3
12
Брат що не си вземеш един хубав пейджър, много яко работи , направо е бомба !
7.
Аз
19.09.2024 10:29:47
5
7
...помислете малко с тея глави...
... тези "пейджъри " не са невероятно по-различни от смартфоните, за да е технически възможно да се взриви от разстояние, по команда...
... смартфоните имат същите литиево йонни батерии ...
... абсолютно няма никакви пречки, някой от разстояние да Ви взриви смартфоните. То даже е по-лесно, защото смартфоните масово имат блутут, wifi, GPS и т.н. технологии, които улесняват да Ви ги взривят дистанционно...

Бъдете живи и здрави!
6.
Рибортър
19.09.2024 10:16:32
8
8
Не, няма да ескалира напрежението. Хизбула се отказва да защитава Палестина или които и да било други арабски животи и територии в района и изсрахел постигна целите си. Сега може да отдъхнем, че Близкият Изток ще се превърне в модерна западна клоака, пълна с джендъри, клиники за трафик на органи и наркотици.
Доволни ли сте, гейчуги? Избършете си млекцето, че ще помисли някой, че сте се изцапали с нещо друго...
5.
свако 1
19.09.2024 09:56:18
4
15
Е , колко пък да са тежки последствията , дето пита любимият ми мъпет арабист ?
Тежки са за МОК - сега ше има още 4 000 - 5 000 мангала без топки боксиращи се при момичетата, като оня алжиреца дето се би в Париж.
Заболяха ме очите, Вчера съм гледал едно 200 клипа на цигани с експлозия в джобове, и чейнето ме боли от смях ,мерси
4.
Воистина Акбар
19.09.2024 09:02:51
2
18
Не е ли иронично тия дет карат "млекарки" и търчат кат диваци взривявайки се навсякъде викайки "аллах акбар" да ги взривяват сега тях.
3.
Ехххх
19.09.2024 09:00:01
7
8
Къде е Хитлер…
2.
Гого
19.09.2024 08:10:21
9
11
Може и да ги увеличи муджахидините
1.
Питанка
19.09.2024 07:38:16
20
39
Да благодарим на този който го е измислил. Така ще се намали броя на муджахидините.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Роботи помагат на ученици в Бургас и всяко дете има по няколко предложения за работа Роботи помагат на ученици в Бургас и всяко дете има по няколко предложения за работа Когато създадохме гимназията по компютърно програмиране, мнозина гледаха на идеята като на нещо невъзможно, каза градоначалникът Спор в парламента заради битката с цените, КЗК получава повече права срещу спекулата и картелите Спор в парламента заради битката с цените, КЗК получава повече права срещу спекулата и картелите Това обаче ще има обратен ефект – при условия за поевтиняване търговците ще продават скъпо заради страх от санкции и финансови загуби, прогнозираха от опозицията  Държавната охрана пазеше Пеевски и Борисов от народната любов, не от смъртна опасност Държавната охрана пазеше Пеевски и Борисов от народната любов, не от смъртна опасност Хората очакват справедливост, а не пиар, защото България не страда от недостиг на гардове, а от липса на държава Безплатни прегледи и консултации с водещи кардиолози в деня на артериалната хипертония Безплатни прегледи и консултации с водещи кардиолози в деня на артериалната хипертония Каузата е много по-голяма – да се осигури достъп до медицинска експертиза на европейско ниво за всеки човек Музеят „История на котвата” в Ахтопол е най-богатият на експонати в Европа Музеят „История на котвата” в Ахтопол е най-богатият на експонати в Европа Всяка една древна котва от нашата експозиция всъщност е паметник или на щастливо избавление, или на съответна морска трагедия, каза д-р Атанас Орачев, който днес пр Новата парти локация на Бургас - Tanira Beach, открива сезона ударно с топ звезди Новата парти локация на Бургас - Tanira Beach, открива сезона ударно с топ звезди Резервациите валят, всеки иска да е част от новото изживяване и да е на гребена на този танцов маратон Хор „Самодивски огън“ и Стойко Василев с поредно силно представяне и престижни отличия Хор „Самодивски огън“ и Стойко Василев с поредно силно представяне и престижни отличия Фолклорният хор „Самодивски огън“ с ръководител Стойко Василев отново прослави Странджа, след като впечатли жури и публика с блестящото си участие във фолклорен конкурс, откъдето се завърна с множество отличия и признания Вълнуващ бинарен урок по ИТ и философия в СУ „Н. Й. Вапцаров” в Царево Вълнуващ бинарен урок по ИТ и философия в СУ „Н. Й. Вапцаров” в Царево Учениците от 10-а клас активно обсъдиха актуални теми за етика и право в онлайн среда с помощта на съвременни технологии Vivacom Run Fest - първият маратон за служителите на телекома стартира през май Vivacom Run Fest - първият маратон за служителите на телекома стартира през май Vivacom поставя началото на нова мащабна инициатива Vivacom Run Fest - първият маратон за служителите на телекома в цялата страна Официално! Назначиха Дико Градев за областен управител на Бургас Официално! Назначиха Дико Градев за областен управител на Бургас Очаква се до края на деня или най-късно утре да станат ясни и имената на заместниците му. Засега е ясно, че единият ще е Георги Маджаров
Тръмп при Си Дзинпин: Ще има ли сделка за Иран и Тайван Тръмп при Си Дзинпин: Ще има ли сделка за Иран и Тайван Нямаме нужда от помощ за ислямската република, защото така или иначе ще спечелим, обяви гостът в китайската столица Индийският премиер намали автомобилите в кортежа си, за да пести гориво Индийският премиер намали автомобилите в кортежа си, за да пести гориво Той отправи апел хората да предприемат мерки за икономии, включително да избягват ненужни пътувания в чужбина Светът полудя по обувките на папата Светът полудя по обувките на папата Появиха се куп закачки в мрежата Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне" Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне" Бившият руски министър Михаил Касянов даде пример със смъртта на Сталин Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Букмейкърите не му дават никакъв шанс за челната четворка Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не се срамувам, гордея се! Детето от Б11 показа как се учи отговорност, написа кметът Димитър Николов Тръмп върви по стъпките на император Нерон Тръмп върви по стъпките на император Нерон Римският император също имал вкус към златото, монументалността и собственото си отражение - разликата с Тръмп е единствено технологична. Нерон е разполагал със скулптори и роби, а Тръмп разполага с криптоинвеститори и изкуствен интелект Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) По данни на полицията сблъсъкът започнал от обида между две деца, но за минути прераснал в семейна война с подръчни оръжия Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Към момента на публикуване на интервюто Министерството на енергетиката на България и кабинетът "Радев" не са реагирали официално на думите на Лихачев България смая света покрай Джиро дИталия България смая света покрай Джиро дИталия Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Не мисля за финансовото положение на американците Виц на деня Виц на деня - Какви са бъдещите ти планове?
- На първо време мисля да обядвам.
- Питам за по-дългосрочните ти планове.
- Ми, сигурно и ще вечерям...
Виц на деня Виц на деня - Каква е приликата между политиците и памперсите?
- Трябва да се сменят често... поради една и съща причина.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Грозната жена е като стар Golf. Хем върши работа, хем не ти го пипат.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори