Kметът на Несебър: Започваме строителство на социални жилища
Ще предоставим на нашите съграждани по-добри битово-социални условия, посочи градоначалникът Николай Димитров
Община Несебър започва подготовка за строителство на социални жилища. Вече е определен парцел, находящ се на територията на Слънчев бряг, и стартира процедура по изготвяне на проектната документация.
Част от социалните жилища ще бъдат предназначени за гражданите, обитаващи към момента общежитието на СУ „ Любен Каравелов“, което има статут на общинска собственост.
"Ще предоставим на нашите съграждани, ползващи в момента общежитието за жилищни нужди, по-добри битово-социални условия, а освободената сграда, находяща се в съседство на училището, ще добавим към образователния фонд, след реализация на утвърден проект за саниране и реконструкция. Така ще изпълним изискванията на Закона за предучилищното и училищното образование за едносменен режим на обучение за всички ученици", поясни кметът на Община Несебър Николай Димитров.
Община Несебър продължава да изпълнява залегналите в утвърдената й политиката социални ангажименти към крайно нуждаещи се, използвайки различни програми и източници за финансиране, и все повече разширява отговорностите си, свързани с повишаване на качеството и капацитета на образователната база на своята територия.
Калушев внесъл рейнджърската идея от Мексико
Ново STEM пространство беше открито в ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ в Ахтопол
Извънредно: Две коли се блъснаха на ул. "Княз Борис I" в Бургас
Купуваш стаж за пенсия и ползваш данъчно облекчение през 2026 г.
Над 10 хил. еднодневни винетки са продадени за седмица
Продължават дейностите, заложени в мащабната инициатива "Зелен Несебър, каза кметът Николай Димитров
Отломки от дрон откриха на плаж в най-големия румънски курорт на Черно море – Мамая
Wizz Air със становище за заплахата от тероризъм на техен полет
Мирослав Боршош призова срещите между бранша и институциите по промените в Закона за туризма да продължат
Пенсионерски клуб „Самодивски огън - 2024“ почете Трифоновден с песни и много настроение
България с критично високи нива на корупция през 2025 г. - остава на дъното в ЕС
Изборният кодекс под прицел: Готвят се промени още в следващото НС
