15 първокласници прекрачиха училищния праг в Росен, получиха подаръци от кмета на Созопол
Директорът на ОУ „Христо Ботев“ Станка Коева пък ги захрани с пита и мед, след като припомни, че за 159-ти път се открива учебната година в селото
15 първокласници прекрачиха с радост училищния праг в Росен. Те получиха много подаръци от кмета на Община Созопол – Тихомир Янакиев и от Център за обществена подкрепа в морския град, а пред Флагман.БГ директорката на ОУ „Христо Ботев“ Станка Пейчева Коева сподели, че за нея и колегите й, както и за почти всички ученици, родители и учители първият учебен ден е специален празник - най-цветният и изпълнен с усмивки ден от годината.
Село Росен празнува деня на надеждата, обединени от общия стремеж на всички към знание и наука. Радостта с учители, ученици и жители споделиха гостите на събитието – кметът на село Росен – Иван Янев, заместник - кметът на Созопол – Тодор Дамянов, общински съветници – Анета Момчилова и Стилияна Николова и други.
Директорът на ОУ „Христо Ботев“ отправи приветствие към всички, като пожела незабравими училищни дни, успешно обучение, вяра и целеустременост към духовност и просвещение.
Като с машина на времето в първия учебен ден Станка Коева ни върна в далечната 1865 година, когато пак в едно слънчево септемврийско утро за първи път е отворило врати местното училище. Но не в тази сграда.
Първото училище е било килия в черквата, а учениците седели на земята и пишели на дървени плочи.
Днес сградата е друга, класните стаи- светли и просторни, дворът -зелен и украсен. Вече 159 години училището върви уверено напред в непрекъснат диалог с времето и всички поколения – минали и настоящи, пишат историята му и го превръщат в съвременно и европейско училище, заяви Станка Коева.
Живеем в динамично и сложно време, каза тя и призова да станем по-добри, по-човечни, по-щедри един към друг и да извървим пътя към човешкото съвършенство. Той започва от тук – от първите плахи стъпки на малкия първолак, поясни директорката на училището.
Директорът приветства първокласниците с добре дошли в новия им дом – училището и им завеща да обичат своите учители, така както своите мама и татко. Тя се обърна към учителите да протегнат ръка с обич и вяра към възпитаниците си, да ги дарят с топла усмивка, с цялата си любов да помагат, за да преодоляват изпитанията и да сбъднат мечтите си - да са не просто учители, а вдъхновители.
Станка Коева посъветва родителите да подкрепят децата в нелекия им път, да им вдъхват увереност, че с труд и упоритост ще станат знаещи, можещи и успели хора!
Тя отправи приветствие и към жителите на село Росен, местната власт и всички общински структури. Директорката на ОУ „Христо Ботев“ благодари на читалищните служители за подкрепата, на членовете на Обществения съвет и училищното настоятелство за съдействието и доброто партньорство.
След като удари първият училищен звънец, тя прикани всички в клас и им пожела на добър час през новата учебна 2024-2025 година, като захрани своите ученици с пита и мед.
Пенев над дербито: легендата, която обедини българския футбол
147 години от денят, в който София възкръсна свободна
Със звън на хлопки и древни ритуали кукери оживиха Велико Търново
КЗП и НАП влязоха в магазините заради съмнения за завишени цени
Томи Лий Джоунс проговори след смъртта на 34-годишната си дъщеря Виктория Джоунс
Измама с изкуствен интелект: фалшиви клипове с проф. Габровски заливат мрежата
Георги Иванов за Пенев: Черен ден за футбола и за България
Срещу пламъците: огнеборец спаси жена и кученце в Раковски
Ирена Милянкова стана баба на 39
Резиденцията на Путин във Валдай: кой живее там и защо мястото е строго пазена тайна
Край на безтегловността? Русия проектира космическа станция с изкуствена гравитация
Катастрофа блокира АМ „Тракия“ към София, бус се преобърна край 35-ия км

То бива правежи, ама чак толкова