Иран готов на преки преговори със САЩ, ако се откажат от враждебността си
Ние сме братя и с американците, каза президентът Масуд Пезешкиан
Иран може да проведе преки преговори със Съединените щати, ако Вашингтон демонстрира "на практика", че не е враждебен към Ислямската република, каза в понеделник президентът на Иран Масуд Пезешкиан, цитиран от "Ройтерс".
Пезешкиан отговори на въпрос на пресконференция в Техеран дали Иран ще бъде отворен за преки преговори със САЩ за възобновяване на ядрената сделка от 2015 г.
Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп се отказа от тази сделка през 2018 г., аргументирайки се, че е твърде щедра към Техеран, и възстанови суровите американски санкции срещу Иран, което накара Техеран постепенно да наруши ядрените ограничения на споразумението, предава news.bg.
"Ние не сме враждебни към САЩ, те трябва да прекратят враждебността си към нас, като покажат своята добра воля на практика", каза Пезешкиян и добави: "Ние сме братя и с американците".
След като встъпи в длъжност през януари 2021 г., президентът на САЩ Джо Байдън се опита да договори възобновяване на ядрения пакт, според който Иран беше ограничил ядрената си програма в замяна на освобождаване от санкциите на САЩ, Европейския съюз и ООН.
Техеран обаче отказа да преговаря директно с Вашингтон и работи главно чрез европейски или арабски посредници.
Ще играе ли Синер на Уимбълдън
Тайните на перфектната пица
08/06/2026, Понеделник 21:29
0
Жертвите на опустошителното земетресение от 7.8 по Рихтер се увеличават
Илия Петков с престижен трансфер, събира се с младата звезда на България
Как да запазим хляба свеж: Скрит трик
08/06/2026, Понеделник 19:59
0
Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак
Еволюция: Европейска авиокомпания подписва със Старлинк, ще има интернет без значение от височината
Държавата погва тарикатите по пътищата
Перфектно сварени яйца: Кулинарни трикове за лесно белене
Трикратен шампион на НБА открит мъртъв в дома си, ще остане в спомените с думи за Джордан
Диана Русинова съобщи за зверска катастрофа, почина 15-годишно момче - шофьор на едната кола
Идват екстремни горещини

Ще е хубаво да няма Трета световна, защото всички ще пострадат сериозно, но от друга страна, дори да се случи, поне няма сащ и приятелите им да са на върха.
Make no mistake- war is coming!