×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Задържаха шофьор на тир, нападнал и ранил полицай край "Капитан Андреево"
  • 16-годишни подадоха фалшив сигнал за бомба в полицията в Харманли
  • Две сгради се срутиха в Мароко, загинаха най-малко 19 души
  • В 18 часа днес в цялата страна започват антиправителствени протести
  • Археолози откриха останки от древен кораб за забавления край Александрия
  • Управляващите изобретиха нов жанр - протест в подкрепа на властта, каза президентът Румен Радев
  • И във Великобритания започва данъчно облагане на пенсиите
  • ЮНЕСКО включи българската гайда в Списъка на нематериалното културно наследство
  • Scorpions отбелязват 60 години на сцена с концерт в София
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Това е най-щастливото лято в моя живот


Това е най-щастливото лято в моя живот
Когато направихме песента „Помниш ли" на Иван Гогов и на Яна Вълчева, всички ме питат за нея, както и за песента "Октомври"
15 Септември 2024, Неделя, 19:59 ч.
Автор: Флагман.бг

„Бургас и морето“ ми е много скъп, но в последните години много хора хвърляха камъни по него и той се превърна в един тъжен фестивал

Тони Димитрова (Антоанета Димитрова Петкова) е родена на 10 януари 1963 г. в Бургас. Баща X е военен, и поради това, семейството много пътува. Живеят в родното му село Звездец, в сърцето на Странджа планина, после в Сливен. Майка ѝ е учителка, Първоначално започва работа като машинописка в община Бургас, но напуска, защото страстта я тегли към музиката. През 1995 година се явява на конкурс, организиран от Ева и Гого от група „Тоника”. Харесват я и през януари 1996 година е назначена за солистка на оркестъра „Горещ пясък”. С това започва кариерата си на професионална певица. През лятото на 1996 година участва в конкурса „Бургас и морето”, където и е присъдена трета награда за песента „Ах, морето“.

- Тони, лятото вече си отива. С какви чувства го изпращаш?
- Лятото за мен още продължава. Имам още много пътувания, и то точно през този месец. Така, че за мен то ще е едно дълго лято, но за сметка на това, много щастливо. Когато приключихме турнето „Ах, тази Тони“, в Русе, с колегите се бяхме събрали и аз им казах, че това е едно от най-щастливите лета в моя живот. Те споделиха същото. Така, че още не съм го изпратила, но когато това стане, ще го направя с прекрасни топли чувства и с мечта- то да се повтори.

- Най-щастливото лято в личен или професионален план?
- Аз съм много щастлива, че работя с хора, които много обичам, всеки един от тях ми е безценен, и когато се разделяхме /разбира се временно/, след последното турне, им казах - как нямаше нито едно лошо нещо, беше наистина страхотно.
В личен план също съм щастлива - дъщеря ми завърши тази година „Криминалистика“ и продължава магистратура във Военна Академия.

- Казваш, че си старомодна и вярваш в приятелството. Но има ли го още? Ще продължиш ли да пееш за него и за любовта?
- Ако спра да вярвам в приятелството, и ако спра да пея за това, по- хубаво да ме няма. Човек за едната вяра живее, въпреки, че някога съм имала случаи и на предателство, но за  щастие рядко, тези случаи са пренебрежимо малко. И затова, ще продължа да вярвам. Защото ако не вярвам, че доброто е повече от лошото, това е много безсмислено съществуване оттук нататък, до такъв извод съм стигнала.

- Колко бяха концертите „Ах, тази Тони“?
- 15 концерта в цялата страна. И ще продължаваме догодина, ако сме живи и здрави, ще има дати, в които концертът ще го повторим. Примерно отсега залагам две дати за Бургас, защото тази година стана страхотия - нямаше места, слагаха се допълнителни столове и те свършиха, пуснаха се и малко правостоящи, но те няма как да са много. И всъщност стигнахме до извода, че трябва да направим два концерта.

- А песента ти с Христо Стоичков и Братя Аргирови, за която всички говорят, как се роди идеята за нея?
- Това е третата поредна песен, която направихме с братя Аргирови.  Те са много близки с Христо, ние пък с него много се обичаме, познаваме се, много обичам и семейството му.  Да направим тази песен, това си беше идея на братя Аргирови, той да участва. Да направи един речитатив и да пее в припева.

Така се роди песента, автор е Благо Аргиров. Всъщност на всички тези три песни, той е автор на музиката.

- Ще имаш ли нови проекти с тях?
- Ами ако се роди нова песен. Ние сме неразделни, непрекъснато сме заедно. Сега предстои в Свищов да сме заедно. Отделно, те бяха на четири мои концерта - в НДК, Пловдив, Бургас и Варна, и аз съм им безкрайно благодарна, защото съобразяваха плановете си с мен.

Аз на техни концерти също участвам, въобще това са едни страхотни приятелства и ако Благовест Аргиров напише още някоя песен, с удоволствие ще пея с тях, с тях е удоволствие да се работи.

- Този сезон фестивалът „Бургас и морето“ те скандализира, и ти заяви, че повече няма да участваш. Още ли си твърдо решена да го направиш?
- „Бургас и морето“ ми е много скъп фестивал, но в последните години много хора хвърляха камъни по него и той се превърна в един тъжен фестивал. А всъщност трябва да го има и да не е тъжен.

За жалост във всичките конфликти в последните години участвам аз. Защо участвам? Защото някой трябва да го защити и защото не знам по какви причини всички други мълчат, никой не става да защити този наш окаян, миличък, единствен фестивал. Чашата на моето търпение вече преля и аз ще го обичам от разстояние.

- Защо младите изпълнители не успяват да сътворят шлагери като тези на вашето поколение?
- Първо, в България има няколко изключително талантливи композитори и те са наистина композитори. Младите, остави това че са млади, всички се юрнаха да пишат стихове, а тази работа е друга. Хвърлят се някакви думи в пространството...Аз, понякога, като слушам някоя песен, то просто няма поезия. И в този ред на мисли, може би изглеждам наистина старомодна, но песента трябва да казва нещо, трябва да се запомня, да има мелодия, да има душа.

Когато направихме песента „Помниш ли" на Иван Гогов и на Яна Вълчева, всички ме питат за нея, както и за песента "Октомври". Т. е. хората търсят красивите истински думи, а не тези, хвърлени на вятъра. Ето това е драмата. Няма кой да пише песни. Тук-там някой се появява, с нещо хубаво, групи или изпълнители.

Всичко друго няма да остави следа...Но все пак коя съм аз, да казвам. Времето ще покаже.

- Очаква ли те някоя интересна дестинация извън България?
- В последната година откривам Полша. Бях скоро в Гданск. Много красиви места и много приятни хора. Предстои ми участие в Лондон, на други места в Западна Европа ми предстоят концерти. Освен това, няколко години поред ходя на тур с кораб по Дунав и Рейн.

Аз съм родена на морето, но мен реката ме омагьосва. Имам концерт в средата на пътуването, но през останалото време ходя по всички екскурзии, гледам красотите наоколо, корабът се движи бавно. И си чакам тази дестинация, като награда за годината.

Източник: "Труд"


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Мария АРНАУДОВА Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв 10/12/2025, Сряда 17:10 0
България Всички новини
Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни Защо пъстървата е една от най-полезните риби на трапезата ни Пъстървата е лека, вкусна и богата на ключови хранителни вещества – истинска супер храна в чинията Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Междузвездната комета 3I/ATLAS има безпрецедентни нива на метанол и циановодород, ключови за ДНК и РНК Бургас се включи в антиправителствения протест Бургас се включи в антиправителствения протест Все още няма изявен говорител, който да застане пред множеството Бунтарска лавина срещу правителството блокира София и още 24 града (НА ЖИВО) Бунтарска лавина срещу правителството блокира София и още 24 града (НА ЖИВО) Мирни протести заляха страната, но напрежението в София остава високо на фона на политическата нестабилност Бизнесът предупреждава, че евтините покупки от Temu застрашават работните места у нас Бизнесът предупреждава, че евтините покупки от Temu застрашават работните места у нас Производителите алармират, че безмозъчният онлайн внос подкопава конкурентоспособността на българската икономика и задълбочава кризата в сектора Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас Литературен кабинет в чест на Веселин Пъйнев открита в ПГСАГ Кольо Фичето в Бургас Веселин Пийнев си отива в навечерието на учебната 2023 година, но следата му остава жива в съзнанието на учениците и колегите, които го описват като поетична душа и всеотдаен педагог Най-бързият чийзкейк в света: рецепта с 3 съставки Най-бързият чийзкейк в света: рецепта с 3 съставки След изпичане, оставете чийзкейка да се охлади в затворената фурна и тогава сервирайте Студентите поведоха протестите, скандират „Оставка!“ и „Мафия вън!“ Студентите поведоха протестите, скандират „Оставка!“ и „Мафия вън!“ Протестът в сърцето на София дава нова сила на студентското недоволство срещу властта До Коледа ни очаква спокойно време и малък шанс за сняг, прогнозира синоптик До Коледа ни очаква спокойно време и малък шанс за сняг, прогнозира синоптик Следващите 10–12 дни ще са тихи и по-топли от обичайното, с кратко застудяване около 15–17 декември Nargos Premium в Central Park Бургас: Новият social playground на Gen Z Nargos Premium в Central Park Бургас: Новият social playground на Gen Z Интериорът е създаден за сторита и социалните моменти
Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Пробив: Комета може да е донесла живот на Земята! Учени откриха уникални градивни елементи Междузвездната комета 3I/ATLAS има безпрецедентни нива на метанол и циановодород, ключови за ДНК и РНК Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида Учени с плашеща информация за ледник в Антарктида Става дума за най-бързото свиване на сухоземен ледник, регистрирано някога Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Патинсън и Зендая „обявиха годеж“, но какъв Маркетолози превърнаха романтичната си комедия „The Drama“ в истинско вирусно явление, след като двете звезди се „сгодиха“ само за нуждите на Холивуд Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен Коя е Нобеловата лауреатка за мир и защо Тръмп не е доволен Говорителят на Белия дом Стивън Чунг смята, че отличието е трябвало да бъде спечелено от президента Доналд Тръмп Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Легендата на „Анфийлд“ е извлечена от групата, готви се самостоятелно и е всичко близо до трансфера в Близкия изток, докато Ливърпул планира живота си без него. Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида  Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида  Драмата се разигра в час пик, но шофьорите оцеляха благодарение на секунди и добър късмет Arc Miner предлага на притежателите на XRP, BTC и SOL възможност да печелят по 8700 долара на ден Arc Miner предлага на притежателите на XRP, BTC и SOL възможност да печелят по 8700 долара на ден Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО За първи път цяла национална кухня е вписана в списъка на нематериалното културно наследство, призната като културен и социален феномен Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ Редкият случай разкрива тройна верига на предаване на инфекцията: от прилеп към скункс, от скункс към донор, и от донор към реципиент Пада "тайната на заплата" заради директива на  ЕС Пада "тайната на заплата" заради директива на ЕС Работодателите ще бъдат задължени да посочват в обявите си възнагражденията
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Готов съм за избори, ако САЩ и Европа гарантират сигурността им Виц на деня Виц на деня - Добър ден! Колко струва кафето?
- 1,50 лв.
- А захарта?
- Тя е безплатна.
- Дайте ми 5 кг. захар!
Виц на деня Виц на деня Когато нещата ми вървят, решенията са си мои. Когато не - божа работа, съдба... Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако на жена ти, внезапно и се подобри настроението, значи трябва да си криеш парите на друго място!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори