×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ПП изпратиха "джентълменското писмо" до ГЕРБ


15 Септември 2024, Неделя, 14:41 ч.
Автор: Флагман.бг

Хората на Борисов отказват подобна комуникация

Изпълнителният съвет на “Продължаваме промяната” изпрати днес писмо до ГЕРБ във връзка с антикорупционните закони, свързани с Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ), в което пишат какво ще загуби България, ако те не бъдат приети в 50-ото Народно събрание, съобщиха от пресцентъра на „Продължаваме промяната“ (ПП).

"Както знаете, още през октомври миналата година Народното събрание имаше пълна готовност да приеме три законодателни акта, които са нужни, за да получи България второто плащане по Плана за възстановяване и устойчивост", пишат от ПП до ГЕРБ и посочват, че това са законопроект за изменение на Закона за защита на лицата, подаващи сигнали или публично оповестяващи информация за нарушения, законопроект за несъстоятелност на физическите лица и правилата за попълване на състава на Комисията за противодействие на корупцията.

"Продължаващото отлагане и нежелание за приемане на тези актове поставя под риск влизането на десет милиарда лева европейски средства в българската икономика, забавя икономическия растеж и подобряването на различни сфери от живота на българите", заявяват от "Продължаваме промяната".  

"Колеги, моля да ни информирате дали смятате да приемем тези законодателни актове, които коментираме от близо година и половина", питат те ГЕРБ в писмото и добавят, че придвижването на актовете зависи от председателите на водещите комисии и председателя на Народното събрание, които са от ГЕРБ, и се изразява надежда да има резултат в следващите дни.  

Вчера съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков обяви пред журналисти, че ще изпратят „джентълтълменско писмо“ към ГЕРБ този парламент да приеме антикорупционното законодателство, свързано с парите по ПВУ.  

От ГЕРБ отговориха, че многократно са изразявали аргументите си против прибързаното законодателство, предлагано от „Продължаваме промяната“. „Забелязваме кампанията на ПП да взривяват всички възможности за разговори за редовно правителство и политическа стабилност. Отказваме подобен тип диалог. ГЕРБ ще работи “за”, а не “против”, заявиха от партията на официалната си страница във Фейсбук. 


В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
я
15.09.2024 19:03:17
0
3
Тримата глупаци единия даже и крадец ама си е доста глупав защото все го хващат
4.
До да
15.09.2024 18:31:31
0
2
Очевидно сте идЕот!
Тия не са джентълмени а по-големи ктадци и от ГРоБСъДъС.
3.
да
15.09.2024 18:02:29
6
0
Да подкрепим ПП ДБ на престоящите избори всички други са ни крали.
2.
Котора
15.09.2024 17:27:45
0
3
Илигофрен, педерас и плазмодий се събрали на една снимка.
1.
дебили бургас
15.09.2024 15:03:46
4
12
Ха ха ха, простото Кики пратило дженДЪРски мурмурандум.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Поляк заобикаля дупка край къмпинг „Градина“ и помете мотористка Поляк заобикаля дупка край къмпинг „Градина“ и помете мотористка 59-годишен поляк с "Киа" отнел предимството на "Ямаха", която излетяла от пътя и се ударила в паркиран автомобил Финансират „Евровизия 2027“ от два държавни бюджета, ще правят тестови концерт в "Арена Бургас" Финансират „Евровизия 2027“ от два държавни бюджета, ще правят тестови концерт в "Арена Бургас" Вицепремиерът Иво Христов и кметът Димитър Николов обсъдиха първите стъпки и финансовата рамка Кметът на София продължава да не вижда грешките си, ултимативно иска обяснение от БНТ защо са избрали Бургас Кметът на София продължава да не вижда грешките си, ултимативно иска обяснение от БНТ защо са избрали Бургас Концепцията на София е била неповче от 15-ина страници - без конкретика за провеждането, а само с искания на средства за ремонт на ключови локации Спипаха двама пияни шофьори край морето: Жена с 1,62 промила остана без автомобила си Спипаха двама пияни шофьори край морето: Жена с 1,62 промила остана без автомобила си 23-годишен мъж е засечен с 1,41 промила край къмпинг Атлиман в Китен и е отказал кръвна проба 68-годишен тракторист е с опасност за живота след падане в дере в Драганово 68-годишен тракторист е с опасност за живота след падане в дере в Драганово Мъжът скочил от кабината на движещата се машина и получил множество тежки травми Украинец бяга от полицаи в Бургас, хвърли плик с марихуана в чужд двор Украинец бяга от полицаи в Бургас, хвърли плик с марихуана в чужд двор Мъжът с временна закрила е догонен на ул. "Св. Климент Охридски", у него са открити около 10 грама канабис Иво Христов към кмета на Бургас: Не оставяте никакви шансове на другите градове Иво Христов към кмета на Бургас: Не оставяте никакви шансове на другите градове Изградили сте работещ екип и един образцов модел на междупартиен консенсус в името на доброто на града, каза вицепремиерът и добави, че е убеден в успеха с домакинството на Евровизия 2027 Полицаи иззеха от апартамент в Несебър 24 флакона райски газ, в друг дом намериха 150 грама канабис Полицаи иззеха от апартамент в Несебър 24 флакона райски газ, в друг дом намериха 150 грама канабис 28-годишен несебърлия е задържан за 24 часа Вандали свалиха чисто нова „Шкода“ от релсите: Мотрисата е надраскана с графити Вандали свалиха чисто нова „Шкода“ от релсите: Мотрисата е надраскана с графити Влакът е изваден от експлоатация и ще бъде предаден на производителя за почистване, а по гарите ще бъдат разположени патрули Може ли „Еврогларус“ да е талисман за Евровизия? Robo Flamingo представя Бургас като модерен град Може ли „Еврогларус“ да е талисман за Евровизия? Robo Flamingo представя Бургас като модерен град Това не е просто фламинго, а образ, който свързва природата с идеята за бъдеще, технологии, музика и движение
Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени Пожари избухнаха на няколко места, повредени са жилищни сгради, складове и детска болница, части от града останаха без ток До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри До 60 000 евро глоба на плажа в Гърция: Властите режат вериги и махат незаконни чадъри Община Полигирос премахна 100 постоянно закрепени чадъра и шезлонга в Геракини, а санкциите за блокиране на свободния достъп до морето започват от 2000 евро Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Батерията на телефона пада прекалено бързо? Проверете кои приложения работят зад гърба ви Android и iPhone показват кои програми харчат най-много енергия, а няколко настройки ограничават ненужната фонова активност ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед ЕС произведе 3,44 млрд. литра сладолед Германия води класацията с 608 млн. литра, а Франция държи първото място при износа извън Европейския съюз Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Румъния остава №1 по инфлация в ЕС Евростат отчита 4,4% годишно поскъпване у нас през юли, при 3% средно за Европейския съюз ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави ChatGPT пуска реклами в 31 европейски държави OpenAI разширява рекламната си система в Европа от следващата седмица, като рекламодателите няма да получават достъп до разговорите на потребителите Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Средиземно море прегря: Водата мина 30 градуса, расте рискът от мощни бури Продължителните горещини, високото атмосферно налягане и слабият вятър задържат топлината във водата и ограничават естественото ѝ размесване Макрон подписа закона за евтаназия във Франция Макрон подписа закона за евтаназия във Франция Пълнолетни с тежки и нелечими заболявания ще получат достъп до смъртоносно вещество при строго определени условия Рокът загуби още една легенда: Почина барабанистът на ZZ Top Франк Биърд Рокът загуби още една легенда: Почина барабанистът на ZZ Top Франк Биърд Били Гибънс се сбогува с дългогодишния си приятел и обяви, че групата ще продължи напред, както Биърд би искал Абас Арагчи: САЩ молят за преговори, след като не успяха да ни принудят да се предадем, Тръмп отрича Абас Арагчи: САЩ молят за преговори, след като не успяха да ни принудят да се предадем, Тръмп отрича Само шест товарни кораба са преминали през Ормуз вчера, а напрежението изстреля Brent над 91 долара за барел
Бойко Борисов Бойко Борисов Всички сме хора, всички правим грешки, важното е да не са фатални. Виц на деня Виц на деня Приятели си говорят:
- Моята приятелка е като мобилен телефон.
- В смисъл, че е малка ли?
- Не, в смисъл, че като свърша парите не ми говори.
Виц на деня Виц на деня - Какво е търговия с влияние?
- Когато барманът вижда, че си под влияние на алкохола, но продължава да ти сипва!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Приятелството може да завърши с любов, любовта с приятелство — никога.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори