Искат оставката на Антон Коджабашев в щангите
Не е тайна, че федерацията е в много тежко финансово положение
Опозицията в щангите постигна успех в опита си да инициира промяна в управлението на родната федерация по вдигане на тежести. Членът на Управителния съвет Стефан Ботев е успял да събере необходимите подписи за свикване на Извънредно общо изборно събрание, на което да се проведат избори за президент.
Двукратният световен шампион е събрал повече от необходимите 11 подписа от общо 32, които са нужни за организиране на събранието. Подписката ще бъде входирана на 17 септември (вторник), съобщава bTV.
Заседание на Управителния съвет на БФВТ трябва да вземе решение дали ще има изборно събрание. Ако мнозинството не иска, трябва да се внесе подписката в съда и той да насрочи дата.
Опозицията иска оставката на настоящия президент на федерацията Антон Коджабашев, който взе властта на 14 март 2024 г..
Не е тайна, че федерацията е в много тежко финансово положение. Дълговете са огромни, няма пари за заплати и лагери. Олимпийският шампион и световен рекордьор Карлос Насар обяви, че щангистите не са получавали заплати от БФВТ от декември.
Кметове от Бургаско получават достъп до хидранти и дронове с термокамери
Анхиало Classic cars & Jazz fest ви очаква на 11 юли с новия български джаз и старите вечни возила
Как се прави съвършена домашна баница: Тайните
06/07/2026, Понеделник 19:33
0
ТФ "Петлите" открива летния си концертен сезон в Поморие
Григор Димитров се завърна от "Ада", по-опасен от всякога! Включвайте телевизорите
Ректорът на БДУ обсъди с областния управител на Одрин възможностите за развитие на международното академично сътрудничество
На 15 август Старият кей в Поморие събира стотици плувци, регистрацията вече е отворена
Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги
Обвинението за завлечените пари от мащабната обществена поръчка набъбна до 300 000 евро (ВИДЕО)
Побеснял мъж разпра с нож свой авер след зрелищен екшън с таксиметрови коли
Изпуснете ли този срок, временният служител ви става вечен по закон!
Държавата закова брутален лимит на университетските такси
