Скопие се жалва: Силяновска претърпяла невиждано унижение и срам в София
Била посрещната като представител на клуб
"Македонската делегация, ръководена от Гордана Силяновска-Давкова, претърпя дипломатически крах вчера (13 септември) в София, а държавата (Република Северна Македония)- невиждано унижение и срам на международната политическа сцена", заявява на пресконференция говорителят на Социалдемократическия съюз на Македония (СДСМ) Богданка Кузеска. Видео от пресконференцията е публикувано в MaxFax, пише Труд.
"Гордата Гордана и придружаващите я министри бяха посрещнати в София като представители на някакви местни български клубове или общински институции, а не като международни висши представители на държава членка на НАТО и важен партньор на България. Гордата Гордана се съгласи на среща без да покаже македонското знаме, предпочете да изпрати съобщения до обществото, без да използва държавния протокол, съгласи се на среща без съвместни изявления пред медиите. Това е огромен срам за държавата ни", коментира Кузеска.
По думите й Силновска се връща от София без конкретно съобщение или договор.
"Въпросът е защо гражданите плащат на Гордана, за да може тя да гледа опери и да се забавлява? Малко ли бяха трите месеца почивка в Охрид това лято във вилата? Питаме Гордата Гордана и нейния шеф (Християн) Мицкоски коя държава са представяли в България и с какви символи? Къде се загуби държавното име и в него Македония - за чието международно признание са се борили поколения? Къде се губи обещаната и неизпълнена гордост? Снимките до българското знаме означава ли, че то представлява България?", заявява Кузеска.
Силяновса-Давкова "в добро настроение" от София: Убедена съм, че диалогът може да даде плодове
Според СДСМ "правителството на Мицкоски и Силяновска са унижени и изобщо не се третират като държавници".
Прасковата - сладка, сочна и само 39 калории на 100 грама: Какво всъщност дава на организма
Шок на спирка в „Меден рудник“: Сгащиха 16-годишна с чашка, пълна с 60 грама пико
Лютеницата загуби битката за буркана: Ето коя зимнина българите правят най-често
Сменят формулата за минималната заплата: Какво се готви за доходите от 2027 г.
10/08/2026, Понеделник 21:00
7
Елтън Джон остана сляп с едното око: На 79 години музикалната легенда води най-тежката си битка
Яхтата на Зукърбърг не откликна на сигнал за помощ, друг кораб спаси лодката
17-годишната Виктория Ангелова е световна шампионка на троен скок
Ники Кънчев се раздел тайно. Водещият проговори за слуховете
Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира
Жегата се връща с пълна сила: Жълт код в 16 области, термометърът скача до 38 градуса
Пухкави мъфини с ягоди, боровинки и извара - изчезват още топли
Несебър остана в имотния елит: Премиум офертите вече гонят 3500 евро/кв.м

А след това, какво направиха комунистите , на кого я дадоха - на всички ви е ясно.