58 000 първокласници тръгват на училище утре
2331 училища отварят врати, за да посрещнат учениците си на 16 септември.
До момента в тях са записани над 58 000 първокласници, като общо децата от подготвителните групи в училищата и учениците от първи до дванадесети клас са над 720 000.
В детските градини и в училищата ще работят над 92 000 учители и специалисти.
През новата учебна година в 396 неделни училища в 43 държави ще се изучава български език и литература, история и география на България и ще се реализират проекти, свързани с българската история и култура, съобщават от МОН.
Министърът на образованието и науката проф. Галин Цоков ще открие новата учебна година в две български училища. Той ще посети 122. иновативно ОУ „Николай Лилиев“ в София в 9:30 часа и ОУ „Христо Смирненски“ в град Раковски в 14:30 часа в първия учебен ден.
В столичното училище учениците ще имат обновена спортна база, а в Раковски през лятната ваканция е изграден нов учебен корпус със средства от МОН.
Тежка катастрофа на пътя Варна - София, три деца в болница
Ценно признание: Родните плажове сред отличниците в ЕС
Изпитана рецепта за пържени картофи: Златни правила за перфектна хрупкавост
Снимачна площадка с питони и варан се превърна в кървава баня, рапър с доживотна присъда
Стоичков и Георги Иванов гости на Тръмп
Голям пожар в Гърция
Трансферна бомба: Салах на крачка от подпис с гранд до България
Внучката на Чарли Чаплин се влюби в България, отнесе терлици и розово масло
250 души се струпаха при масов бой в Димитровград, 17 са задържани
Седем вечерни грешки, които ви крадат съня и ви оставят изтощени
Тръмп превърна дима в мита: Иска Канада да плати за горските пожари
