На Запад се усеща като зима, на морето е още лято! Но след часове ни атакува "Атласка депресия"
Виден роден синоптик каза кога ще ни затрупва първият сняг
Предстоят ни няколко хладни дни. Няма да липсват облаци и места с валежи. Днес облачността ще бъде променлива и на места ще има краткотрайни валежи, възможни са и гръмотевици. Вятърът ще стане от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух.
Дневните температури ще се понижат, най-чувствено в северозападната половина на България. В София максималната температура ще е около 17 градуса, докато в Пловдив и Варна ще бъде 27 градуса, а в Бургас – 28 градуса.
В Алпите днес валя сняг, а от днес се очаква високите части на нашите планини също да побелеят.
"Днес се очакват валежи главно в западните части от страната, а в неделя в южните и източните райони, като температурите ще се понижат. В събота ще бъдат между 18 и 24 градуса, а в неделя ще бъде малко по-хладно. В неделя в планините над 2500 метра ще бъдат около 1-2 градуса, а на Мусала около 0°. Ще превалява сняг", каза синоптикът Петър Янков Bulgaria ON AIR.
Валежите започват от вторник
В понеделник, 16 септември, когато е първият учебен ден, няма да вали.
"Ще има разкъсана облачност, по-значителна ще е в крайните южни части на страната, но температурите през деня ще достигнат до 20°. Връхната дреха за всички ученици ще бъде необходима.
Ще превалява в крайните южни части. Валежите ще започнат от вторник, когато времето ще е по-динамично през цялата седмица. Няколко циклона ще преминат", поясни синоптикът.
Той добави, че има и циклон, който ще ни донесе обилни валежи.
Слънце в края на месеца
"Това е т.нар. "Атласка депресия". Нейният път може да бъде уточнен в средата на следващата седмица. Дългосрочната прогноза показва, че циклонът ще донесе проливни валежи в цяла Гърция и южните части от България", коментира Петър Янков, като подчерта, че в сряда валежите във Варненско са били около 30-40 литра на кв. метър.
А от 26 септември до края на месеца ще се радваме на слънчеви лъчи.
Ники Кънчев се раздел тайно. Водещият проговори за слуховете
Внезапно почина бивш репортер на Господари на ефира
Жегата се връща с пълна сила: Жълт код в 16 области, термометърът скача до 38 градуса
Пухкави мъфини с ягоди, боровинки и извара - изчезват още топли
Несебър остана в имотния елит: Премиум офертите вече гонят 3500 евро/кв.м
Мощно земетресение 7,4 удари Колумбия, има ранени и сериозни разрушения
Община Кричим поема разходите за погребението на убития от "ловците на педофили" Георги Кузев
Нигерийската армия измъкна 33 отвлечени пътници след престрелка
Крадец нахлу в имението на Ким Кардашиян и отмъкна колата й от двора
Внимание утре по АМ „Тракия“: Ограничават аварийната лента в 12-километров участък
Несебър кани деца със специални потребности на плувен маратон
Ето го дрона, взривил се край Кардам: МО показа останките от „Майя“
