Пожарът в сметището край Равадиново обедини кметовете на Созопол, Приморско и Царево
Огнената стихия е овладяна
Пожарът на депото за неопасни отпадъци край село Равадиново е напълно локализиран и овладян. Това стана ясно на среща между кметовете на Созопол Тихомир Янакиев, на Приморско Иван Гайков и на Царево Марин Киров. Трите общини са обединени в “Регионално сдружение за управление на отпадъците за регион Созопол” и съвместно експлоатират депото.
Около проблемната клетка се засипва със земна маса, така че да се попречи на огъня да достигне до близката гора. Служителите на депото работят с удължено работно време.
Сметището в Равадиново продължава да гори, пожарни хвърчат и в Черноморец
Кметовете на трите общини изказват благодарност на кмета на село Равадиново Иван Пазвантов, който координира действията по гасенето на пожара и тежката механизация, която се използва на обекта.
Трите общини работят по трайното решаване на проблема с депото, което вече е достигнало капацитета си. До началото на следващия летен сезон ще бъде изградена инсталация за компостиране на отпадъците, която ще бъде устойчиво решение, от което ще се възползват Созопол, Царево и Приморско.
Предстои и изграждането на завод за пиролиза на отпадъците, който ще преработва до 90% от тях и ще ги превръща в електроенергия.
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
