×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България залята от животински трупове, рискът от епидемии и зарази расте
  • Иран е арестувал десетки души по обвинения в шпионаж
  • Работиш по-малко, но пак ти плащат: Тарикатски трик набира скорост, работодателите недоволстват
  • Протест на служители на градския транспорт в София
  • Гюров: Отпускат се великденски добавки за всички пенсионери
  • Шофьорските курсове: Цената може да достигне 1000 евро само заради скъпите горива
  • Наша сънародничка от Тел Авив: Изминалата нощ беше една от най-тежките от началото на конфликта
  • До 31 март с отстъпка: НАП пусна предварително попълнените декларации
  • Новият върховен лидер на Иран е жив и здрав, съобщи синът на Пезешкиан
  • Ще бъде ли блокирана отново София? Служителите на градския транспорт излизат на протест
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Трагедия потресе Руенско: Почина най-дълго управлявалият кмет


Трагедия потресе Руенско: Почина най-дълго управлявалият кмет
Мехмед Мустафа си отиде внезапно на 60-годишна възраст
13 Септември 2024, Петък, 13:30 ч.
Автор: Флагман.бг

Той е известен не само с политическата си дейност, бил е т.нар. "викач на сватби, нямало тържество без него

Късно снощи е починал най-дълго управлявалият кмет в община Руен. Управникът на село Билка Мехмед Мустафа си е отишъл на 60-годишна възраст късно снощи в болница в Бургас, научи Флагман.бг от негови близки. 

„Преди около седмица той е прекарал лек инсулт без да разбере. Вследствие на това имал неразположение и отишъл на лекар с оплакване от коремни болки. След редица изследвания е станало ясно за инсулта и са го приели в болница. Състоянието му не е било толкова лошо, никой не е очаквал да се влоши. Отишъл си е внезапно снощи“, каза пред Флагман.бг колега на Мустафа от кметството. 

Всъщност кметът на живописното селце имал здравословни проблеми още отпреди – бил с поставен стенд на сърцето. 

Мехмед Мустафа е сред най-уважаваните хора в община Руен. Сяда на кметското кресло през далечната 2003 година. Управлявал е пълни 5 мандата, а през 2014 г. е избран за шестия.

Има голям принос за популяризирането на района. Именно в село Билка се провежда ултрамаратонът „Коджа кая“, който всяка година в края на април привлича стотици бегачи от страната и чужбина. Мустафа не само помагаше и съдействаше за организацията, но бе и сред основните двигатели на състезанието. Той е показал на организаторите красотите на Руенския балкан, търсел е и спонсори. 

Мустафа е известен с още една дейност – диджейство, или викач на турските сватби в община Руен, както самите хора наричат. „Знаеше как да забавлява хората и в това беше номер 1. Никой друг не искаха по сватбите да го замести, дори са отлагали тържествата само и само той да присъства“, споделиха още хората.

Погребението на Мехмед Мустафа ще бъде днес в 16:30 ч. в село Билка. Съпартийци, колеги и стотици хора ще са там, за да го изпратят в последния му път.
 


В категории: Руен


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Емел МАХМУД Жоро Марев стана зам.-областен управител Жоро Марев стана зам.-областен управител 11/03/2026, Сряда 15:41 0
10
Коментара по темата
10.
*********
14.09.2024 07:49:04
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
9.
*********
13.09.2024 19:59:21
1
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
8.
*********
13.09.2024 16:57:36
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
7.
,, Контева "
13.09.2024 16:15:17
4
2
Вие (ти) кардиолог ли сте или начален учител по българска граматика? За всички е ясно, че,, СТЕНД" е сервизен термин,а СТЕНТ медицински (тръбичка, която се поставя в кръвоносен съд, артерия и там където е необходимо за да нормализира пропускателната) Съгласен съм с вас,че журналистите трябва да са перфекционисти в изказа ,граматиката...ама трябва да бъдем по търпеливи....нито вие сте перфектен ,,лекар" нито те журналисти....Това ,че журналистите правят правописни, пунктуационни грешки не ме дразни много!! Но...но...страшно се дразня на МОДЕРАТОРИТЕ на тази медия!!! А ве ,Г-да..Дами.... Защо допускате някои коментари написани на шльокавица? Защо?...Дори да са написани на измислена латиница....В БЪЛГАРИЯ АЗБУКАТА...Е КИРИЛИЦА!!! Моментално ги триете тези олигофрени не пишещи на КИРИЛИЦА!! Интересувайте се ,дали в някоя западна медия се ползва шльокавица или Кирилица за статии предназначени за всички читатели !!
6.
Благодаря за информацията
13.09.2024 15:45:49
0
2
Благодаря за информацията, тъкмо се чудех от публикациите въвъ фейса какво и как се е споминал. Разбира се както всеки е имал доброжатели и само, но в голяма част от хората го уважаваха и да кажем че беше най-тачения КЕХИЯ/управител на сватбата в Руенско. Лека му пръст.
5.
Контева
13.09.2024 15:41:11
3
9
Ей, толкова години съм инвазивен кардиолог и сефте да разбера, че на човек може да се сложи стенД!!! Добър реглаж са му направили колегите!
4.
До 1
13.09.2024 14:51:58
1
14
Ти си голям Б....К!! Човек(пардон жив.....но)
движещото се вертикално по природните закони, и плямпащо инерционни думи заемащи обема на едната ти мозъчна клетка. Аз съм БЪЛГАРИН!! За мен няма значение кой от какъв етнос е,каква религия изповядва... Важното е да е ЧОВЕК!! С житието си да не е навредил на околните около себе си( да е убивал,крадял,изнасилвал,измамвал...)
Номер 1..я кажи,оприличаваш ли го човека(лека му пръст) с тези негативи...кажи...пиши...Аргументирай се ..да знаем и ние...а ти пишеш...турчин,циганин...Майната ти!! А ти знаеш ли колко етноса живеят в USA...държава пример за ,,псевдодемокрацията"...Ами и ако те...да умира..италианец,испанец,българин...Б...К си!! Яд ме е на модераторите,че не са ти изтрили коментара!!
3.
Почнаха да сгъват
13.09.2024 14:28:56
15
8
От страх един по един, бащицата от с Дръндар е в канала и Дерибеите около него също. Дебелия ще ги разкости
2.
До1
13.09.2024 14:17:11
4
24
Да ти казвам, че си прост ще е като комплимент.
Един завършен олигофрен си...
Човека си отишъл, какъв ти е проблем, мръсник ????

Съболезнования на роднините и приятелите на покойния.
1.
ruen
13.09.2024 14:14:08
25
8
един по малко берекет
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Прокурорската колегия остави без разглеждане искането на Андрей Янкулов за главен прокурор Прокурорската колегия остави без разглеждане искането на Андрей Янкулов за главен прокурор ВСС прие, че служебният правосъден министър няма правомощие да иска смяна на временно изпълняващия функциите обвинител №1, а спорът около мандата на Борислав Сарафов остава отворен Кой ви накара да купувате апартаменти на зелено в „Скайбилдинг“-а на Стефан Колев? Кой ви накара да купувате апартаменти на зелено в „Скайбилдинг“-а на Стефан Колев? Той трябва отнякъде да намери още поне 6 мнл.евро, за да го завърши, незавършени са още два огромни негови обекта - комплекс "Еделвайс" в жк "Изгрев" и при кръстовището между булевардите "Струга" и "Даме Груев" Румен Спецов: Нефтохим смесва 6 вида петрол и има запаси до края на март Румен Спецов: Нефтохим смесва 6 вида петрол и има запаси до края на март Особеният търговски управител на „Лукойл Нефтохим Бургас“ отчете забавяния по доставки за април, но не и отказани количества на фона на кризата в Ормузкия проток Дворецът в Балчик подкрепя Бургас за Европейска столица на културата Дворецът в Балчик подкрепя Бургас за Европейска столица на културата „Не мисля, че има друг град в България, който може така основателно да претендира за Културна столица“, каза директорът на Двореца Галина Миткова Днес всички говорят за 12 „Е“ клас и г-жа Кръстева от Търговската гимназия в Бургас (ВИДЕО) Днес всички говорят за 12 „Е“ клас и г-жа Кръстева от Търговската гимназия в Бургас (ВИДЕО) Учениците организираха емоционална покана с плакат, гайди и хоро, за да поканят своята учителка Христина Кръстева на абитуриентския си бал Близкия изток губи по 515 млн. евро на ден от туризма Близкия изток губи по 515 млн. евро на ден от туризма Затворено въздушно пространство, отменени полети и спад в резервациите натискат един от най-важните транзитни и туристически региони в света Mикробус се удари в защитна бариера на Белия дом  Mикробус се удари в защитна бариера на Белия дом  Шофьорът е задържан за разпит, няма данни за пострадали, а службите разследват случая край площад „Лафайет“ във Вашингтон Българинът затъва! Всеки четвърти с бързи кредити Българинът затъва! Всеки четвърти с бързи кредити Тегли ги за сметки и здраве Шофьор изнерви тираджия с ниската си скорост на АМ "Тракия" Шофьор изнерви тираджия с ниската си скорост на АМ "Тракия" Припомняме, че през лятото на 2025 година Пътната агенция въведе забрана за изпреварване от шофьори на камиони в един от най-натоварените участъци на автомагистрала "Тракия" Три признака, че да си необвързан не е лошо Три признака, че да си необвързан не е лошо Психологът Марк Травърс посочва три ясни сигнала, при които самостоятелният период носи повече полза за самочувствието, яснотата и личните граници
Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Тръгна по същество на делото срещу пернишките садисти Габриела и Красимир Двамата са обвиняеми за жестокост и причиняване на смърт на животни. Случаят предизвика протести в Перник и други градове в страната Краста плъзна в Европа Краста плъзна в Европа Преживяхме ад, жалват се пациенти във Великобритания, където случаите растат главоломно Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Бахрейн изведе всичките си самолети зад граница Летището на малката държава е редовно мишена за иранските ракети и дронове Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Педро Санчес призова за премахване правото на вето в ООН Той нарече сегашната структура на световната организация „блокирана и остаряла“ Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Те и в съня си мечтаят да го гледат: Как в КНДР отразяват вожда Ким (ВИДЕО) Залата се тресе, всички реват – репортажът на Централната корейска телевизия е като евангелска молитва, завършваща с транс  Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Второ девическо училище е засегнато при удар в Иран Сграда в Хомейн е поразена при атака срещу полицейски сили, а данни от отворени източници и снимки от мястото насочват към нов случай с щети по учебен обект Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Лоша поличба или случайност: "Рибата на Страшния съд" изплува на плаж в Мексико Редкият случай в Кабо Сан Лукас привлече внимание заради фолклора около вида на рибите гребци, но научните данни не подкрепят връзка между появата му и бъдещи бедстви Как Бодьо/Глимт се превърна в европейска сензация Как Бодьо/Глимт се превърна в европейска сензация Бодьо е град с едва 45 000 жители, в регион с по-малко население от капацитета на някои от стадионите, които Жълтите орки посетиха по време на приключенията си този сезон Колко и къде са жертвите на сегашната война в Иран Колко и къде са жертвите на сегашната война в Иран Най-много убити на едно място са в девическото училище в Минаб, където загинаха всички ученички Либералните медии се провалиха покрай атентата в Ню Йорк Либералните медии се провалиха покрай атентата в Ню Йорк Си Ен Ен си изтри новината, „Ню Йорк таймс“ дори не спомена, че бомбаджиите са ислямисти 
Андрей ГЮРОВ, служебен премиер Андрей ГЮРОВ, служебен премиер Правителството ще подкрепи над 1 600 000 пенсионери с великденски добавки Виц на деня Виц на деня - Скъпа, чувствам се странно когато правим с*кс! Един път ми е топло, друг път - студено!
- Ами единият път е през Юни, а другият през Януари!
Виц на деня Виц на деня - Ау, колко готино ви е облякла мама с еднакви костюмчета! Да не сте близнаци?
- Госпожо, излезте от автомобила и си дайте документите!
- Да скъпи!
- Хайде миличка да направиш и за мен едно!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Политиката е като художествената гимнастика - обръчи от фирми, рязане на ленти, подхвърляне на топката, програма с медии и съчетание с бухалки!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори