Попадна в болница заради предозиране с Оземпик
Предозирала с лекарството за диабет, призна, че най-голямата грешка в живота й била да приема медикамента
Лоти Мос, сестрата на супермодела Кейт Мос, е била откарана по спешност в болница след предозиране на лекарството за диабет Оземпик, което много хора използват за отслабване.
26-годишната Мос беше откарана в болница, след като припаднала заради лекарството. Тя призна, че е взела висока доза от лекарството и се е почувствала изключително зле, предава Daily Mail. Лоти за първи път разкри, че приема Оземпик, който което не е предназначен за отслабване, а за лечение на хора с диабет тип 2. Тя го е приемала в продължение на две седмици преди да се стигне до тежкия инцидент. Сега, след като се възстанови и напусна болницата, Лоти, която се подвизава като модел, призовава хората да проверят дали си струва борбата за здравето.
Говорейки в подкаста си Dream On, Лоти сподели мъчителното си преживяване като предупредителна история за тези, които търсят бързо решение за загуба на тегло. Тя каза, че не е имала реални познания за правилната дозировка, което трябва да се знае, преди да се приложи лекарството.
Тя си спомни страшното преживяване от припадъка, който медиците определиха като тежка дехидратация. По-късно й е казано, че дозата, която е поела, е за хора с много по-голямо тегло.
В допълнение към гърчовете, Лоти каза, че е страдала от куп други лоши симптоми, включително повръщане . Освен това теглото й драстично спаднало, по начин, който медицинските специалисти определили като опасно.
„Преди няколко месеца не се чувствах доволна от теглото си и имах приятелка и тя можеше да ми го достави. Беше тайно, от лекар, не беше като да отидете в кабинета на лекар и той да ви го предпише, да измери кръвното ви налягане и да ви вземе тестове, което е това, от което се нуждаете. Поглеждайки назад, сега смятам, че това е най-лошото решение, което съм вземала“, обясни Лоти.
Източник: Телеграф
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

... май така беше народната поговорка