Времето в петък: Слънчеви часове на изток, дъжд и гръмотевици в западните райони
В широки граници са днес минималните температури - от 18 - 19 градуса на изток, до 9 - 10 градуса на запад, а в Драгоман температурите паднаха до 7 градуса. Максималните температури обаче се повишат в сравнение с вчера и са между 25° и 30°, в София - около 26°. Духа слаб до умерен вятър от запад-северозапад, който след обяд ще се ориентира от юг-югозапад.
В сутрешните часове на места в котловините и низините видимостта ще е намалена. Минималните температури ще са между 12 и 17 градуса, в София - 9 градуса.
В петък максималните температури ще са между 27° и 32°, в София - около 26°, в комбинация със слаб, в източната половина от страната умерен вятър от юг-югозапад. Повече слънчеви часове ще има в Източна България, докато над западните райони облачността ще започне да се увеличава и следобяд ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, придружени и от гръмотевици.
По Черноморието на места денят ще започне с мъгли. Ще духа умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще са между 26 - 30°. Температурата на морската вода е 24 - 26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 - 3 бала.
В планините ще се задържи ветровито. Ще духа умерен и силен вятър от юг-югозапад. Още преди обяд облачността ще започне да се увеличава, а след обяд в масивите на Западна България ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд, на места и с гръмотевици.
На Балканския полуостров, под влиянието на средиземноморски циклон, от запад облачността ще започне да се увеличава, ще започнат валежи от дъжд. По-интензивни и значителни по количество ще са валежите по Адриатическото крайбрежие.
У нас в събота вятърът ще се усили, ще бъде облачно и с валежи, на места и с гръмотевици. Температурите ще се понижат и дневните ще са от около 16° на места в западните до 28° в крайните източни райони. В неделя вятърът ще отслабне, но все още на места ще има превалявания от дъжд. Ще се задържи хладно с максимални температури между 17° и 22°. През първите дни от новата седмица ще има и слънчеви часове, но и по-значителни увеличения на облачността, на отделни места със слаби валежи.
Времето днес: Буреносен фронт на запад, на слънце ще се радват по Черноморието
Дневен хороскоп за 23 юни: Любовни изненади за Везните и Близнаците
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
