×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бедственото положение в Крумовград остава в сила
  • КС подновява практиката си да отпечатва годишниците си решения и определения
  • Правителството в оставка се събира на първо заседание за 2026
  • Времето се успокоява за кратко със слънчев петък, от събота – отново сняг
  • Огромни и невиждани досега горски пожари бушуват в Австралия, има изчезнали хора
  • Руска атака с дронове срещу Киев, съобщава се за убити и ранени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Невероятният концерт-спектакъл "Обичам Бургас" закрива феерията от културни събития през лято 2024 г.


Невероятният концерт-спектакъл "Обичам Бургас" закрива феерията от културни събития през лято 2024 г.
На сцената ще видим музика, танци, изобразително изкуство, поезия и любими специални гости
12 Септември 2024, Четвъртък, 20:00 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

Шестото издание на най-чаканото културно приключение ще се проведе на 14 септември в Летния театър

Шестото издание на традиционния концерт-спектакъл „Обичам Бургас“ дава заявка да покаже на публиката богата плеяда от таланти. Това разкри пред Флагман.бг Веселин Пренеров, който е организатор на грандиозното събитие, с което ще бъде закрита феерията от културни събития през лято 2024 г.

То ще се проведе на 14 септември от 20.30 часа в Летния театър.

Това е един специален концерт, направен от бургазлии за бургазлии – феерия от много изкуства, музика, танци, изобразително изкуство и поезия“, каза Пренеров. Освен организатор той е сценарист, водещ и режисьор на най-чакания през годината концерт. 

Над 100 изпълнители, артисти и хора на изкуството ще вземат участие в тазгодишното издание. Ще видим "чудновата бърканица" от млади и начинаещи творци до уникални живи легенди на бургаската и българската култура. 

Сред тях са поетът Недялко Йорданов, феноменът Кичка Бодурова, прекрасният роден глас Стефан Илчев, уникалното вокално трио DÉJÀ VU, ангелосният ансамбъл Фортисимо, неотразимият  Георги Дюлгеров, медалистката от музикалния фестивал във Витебск Жаклин Костадинова, майсторката на пианото и вокален изпълнител Никол Мерджанова,  слънчевите ДВГ „Изгревчета“ и 8-годишният талант Карина Славова.

Специални хореографии за песните на изпълнителите са подготвили Expose Team и XNRG crew, Танцово студио Престиж, КСТ "Бургас 1975", КСА "Нефтохимик 2011", ВГ "Веселото междучасие" към ОУ "Васил Априлов", Мажоретен състав на СУ "Константин Преславски". 

Веселин Пренеров е организатор, сценарист, режисьор и водещ на концерта-спектакъл "Обичам Бургас"

По традиция и тази година в спектакъла участие ще вземе изпълнител, който не е от Бургас, но пък е кандидат да стане част от културата на този град. Става въпрос за сребърния финалист от сезон 8 на шоуто "Гласът на България" – Георги Костадинов. Певецът с уникален глас е избран да бъде символичен гражданин на морския ни град. Преди две години талантът на Георги покори публиката на "Гласътна България" като част от отбора на Иван Лечев. Мастерът не криеше симпатиите си към него, а уникалният му глас и вокални възможности му осигуриха стабилна фен база и много обожания. 

Специален гост на „Обичам Бургас“ ще бъде световният рекордьор по плуване Цанко Цанков, който не спира да прославя града и България по всички краища на планетата. Тази година обаче той ще отправи видеообръщение към участниците и публиката. Цанков няма да може да присъства на събитието, тъй като преди дни постави нов световен рекорд, като преплува 100 километра в река Дунав, стана горд баща на син, а точно в деня на "Обичам Бургас" със семейството му ще отбележат голям празник - юбилея на майка му. 

Сред официалните гости ще видим и чудото Стела Енева - 49-годишната българка, която зае четвъртото място в сектора за хвърляне на диск на Параолимпийските игри в Париж през юли т.г. Енева има три сребърни медала на диск и гюле - от Пекин 2008 и Лондон 2012. Тя се състезава за бургаския спорен клуб за хора с увреждания "Джавелин".

Шестото издание на спектакъла крие още приключения. На сцената ще видим 10 от най-изявените бургаски ученици, които са прославили града ни на различни състезания, олимпиади, първенства и конкурси по математика, информатика, лингвистика, хуманитарни науки и изкуства. 

Публиката също ще има своето място в спектакъла. По традиция всеки зрител получава знаменце с текст „Обичам Бургас“, което остава скъп спомен от събитието.

 „Този концерт-спектакъл е завършек на богатия културен сезон на Бургас. Той има много по-особена атмосфера – духът, очарованието, красотата на Бургас – този град-люлка на талантите всъщност си дават среща. Затова хората толкова обичат средата на септември, когато „Обичам Бургас“ ги събира. Тази среща ражда вдъхновение, обич, съпреживяване, които остават дълго след концерта. Събота музикалната парола в града е „Концерт обичам Бургас!“, категоричен е организаторът Веселин Пренеров. 

Всеки, който иска да стане част от грандиозното шоу, да побърза! Билетите са на изчерпване. Те могат да бъдат закупени от Касата на Часовника, както и от касите на Летния театър в деня на събитието. 

 


В категории: Бургас


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
Тервел ИЛИЕВ Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия 09/01/2026, Петък 20:00 6
Флагман.БГ Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато 09/01/2026, Петък 19:00 4
България Всички новини
Дъжд, сняг и поледици днес, нахлува студен въздух Дъжд, сняг и поледици днес, нахлува студен въздух В неделя ще застудява още Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Внимание! Висока опасност дебне в планините Внимание! Висока опасност дебне в планините Александър Весков обясни, че е голяма грешка през зимата да се тръгва по летни маршрути, защото именно те най-често са засипвани от лавини НАТО се разпада, а  у нас ще има два пъти избори през 2026-та НАТО се разпада, а у нас ще има два пъти избори през 2026-та Мистикът от Русе предвижда нов световен ред, квантова революция и възраждане на духовността  Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Студеното време не разболява директно, но създава условия вирусите да се разпространяват по-лесно Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Стрес, умора и хормонални колебания – как да разпознаем причината за болката и да намерим подходящото лечение Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Българите харчат рекордно, инвестират в имоти и злато, а икономисти предупреждават, че националната ни валута може да остане в обращение дълго след 1 февруари Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Може ли някой да каже тези важат ли,тъй като са от 2002 год. Две години след въвеждането на еврото в ЕС, пита българин Исторически момент за Бургас: Мечтата за Детска болница става реалност, обяви кметът Исторически момент за Бургас: Мечтата за Детска болница става реалност, обяви кметът Министерският съвет одобри структурата на Детската болница, а Бургас получи признание от медицинския елит като пример за модерно здравеопазване Фалшиво евро и измами по домовете: възрастни хора стават жертви на мними банкери Фалшиво евро и измами по домовете: възрастни хора стават жертви на мними банкери Схемата с обмяна на левове срещу неистински евро набира скорост, фалшиви банкноти се разпространяват и в игралните зали
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Дядо Анко живееше във врачанското село Косталево и до края на дните си Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Въпросът е кой трябва да го направи, добавя тя Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Вземете признаци като болка в гърдите и задух – можете да сигнализирате за пневмония или инфаркт Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Певецът говори за връзката си с дъщеря си и внуците, и за значението на близките в живота му Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато Правнучето на Людмила Живкова и праправнуче на Тато направи дебюта си в обществото на мило семейно събиране навръх коледните празници Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Как дъщерята на Гала не успя да съобщи новината за второто дете по оригинален начин Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия По отношение на ролята на Италия в Киев, линията остава твърда, няма да се изпращат войски Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Тя почина с шест милиарда долара. Съседът ѝ не знаеше малкото ѝ име 3170 евро плащат на педагозите в Австрия 3170 евро плащат на педагозите в Австрия В България за последните три години има близо 30% увеличение при заплатите
Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Корпулентни фигури дебнат от тъмното и управляват процесите Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори