×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Сутрешно слънце и следобедни дъждове днес, петък 5 юни
  • Започва описът на щетите след наводнението в котленското село Тича
  • Пороен дъжд падна във Великотърновско, наводни Прохода на Републиката
  • Зеленски предложи среща с Путин в открито писмо до него
  • Премиерът Румен Радев е на посещение в Черна гора
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ЦИК трябва да вземе трудно решение за ДПС, но съдът ще реши дали партията да я има в бюлетините


ЦИК трябва да вземе трудно решение за ДПС, но съдът ще реши дали партията да я има в бюлетините
Предстои ЦИК да вземе трудни решения, които няма да удовлетворят която и да било страна, каза Александър Андреев, а Ива Лазарова каза, че има шанс ДПС да бъде регистрирана
10 Септември 2024, Вторник, 08:44 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Не по-късно от 35 дни преди изборите може да бъде регистрирана, ако ВАС се произнесе

Централната избирателна комисия е поставена пред много сложна ситуация от две политически формации, които са устойчиви във времето след промените, каза в „Тази сутрин“ по БТВ председателят на обществения съвет на ЦИК Ива Лазарова, визирайки ДПС и БСП. 

Комисията трябва да покаже, че може да работи с полза на избирателите и да осигури спокойното протичане на изборния процес, добави тя. 

„Това са вътрешнополитически борби, които ЦИК няма как да предвиди в своята работа. Всеки от членовете на ЦИК е партийно назначен“, изтъкна Лазарова. 

„Въпросът след заявлението от страна на Джевдет Чакъров за самостоятелно явяване на изборите е как ЦИК ще се ориентира кой от двамата председателстващи е такъв. Кой от двамата има повече права – дали този, който регистрира партията самостоятелно или Делян Пеевски, който иска да откаже регистрацията. Нужно е да видим какво се е случило на онова събрание на Централното оперативно бюро, да разгледаме протокола, за да знаем има ли изключени и дали двамата представляващи продължават да са си в тази функция, за да може казусът да се разплете“, обясни тя. 

Бившият председател на ЦИК Александър Андреев пък каза, че в случая с ДПС ЦИК правилно е взела решението да откаже регистрацията на двете коалиции, в която бе участник една политическа сила въз основа на член 127 от Изборния кодекс. „То може би създаде някакво напрежение от гледна точка, че се забави във времето и всички имаха очаквания. Предстои ЦИК да вземе трудни решения, които няма да удовлетворят която и да било страна“, добави той.

След като водещата Мария Цънцарова изтъкна,че искането за отнемане на регистрация е на парламентарната група и попита дали може Пеевски да иска заличаване, Андреев отговори, че трябва да видим от какво ще се ръководи ЦИК, за да се прецени какви ще са следващите действия. 

„Предстои да видим дали някоя от двете фракции ще стигне до Върховният административен съд. Решението трябва да е окончателно. Дори да е изтекъл срокът за регистрация, има време“, заяви пък Ива Лазарова.

 Не по-късно от 35 дни преди изборния ден, ако съдът каже, че е валидна, коалицията да бъде регистрирана, каза още тя.  
 


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
2
Коментара
Флагман.БГ Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг 05/06/2026, Петък 19:00 0
2
Коментара по темата
2.
Льольо
10.09.2024 15:08:05
0
0
Много си надул бузките,бе !!!

Сега или Никога можете да приложите Задълженията си съгласно Трудовата характеристика
1.
Ivelin i polkovnika sa zaedno
10.09.2024 11:18:52
1
3
Igraiat cirka che ediniat e sdobrite a drugiat e s loshite.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Гълъб Донев: Пари в хазната няма, затова Еврокомисията иска да вдигнем данъците Най-лесно дефицит се оправя с високи налози, обясни той Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите Гонка е причината за трагедията в София, двама са вече загиналите 31-годишен мъж издъхна в ИСУЛ, а първата жертва е 27-годишен индиец, пътувал в автобус 119 Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе Наркоудар за милиони на „Дунав мост“: Как спипаха камион с тайник в Русе По оценки на разследващите стойността на пазарни цени на задържаната марихуана надхвърля 4,1 милиона евро  Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Крум Зарков и кубинският посланик обсъдиха тежкото американско ембарго и консолидацията вляво Председателят на БСП изрази солидарност на българските социалисти със страдащото население в карибската държава Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Футуролози и ректори в Синеморец: Изкуственият интелект вече улавя мислите ни Критичното мислене е спасението, казват те С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие С роботи и научни експерименти откриха нов STEM център в Поморие 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) 15 години Флагман.бг – от амбициозен бургаски проект до водеща медия в България (ГАЛЕРИЯ) Сайтът се развива с темповете, наложени от агресивната и динамична среда - ъпдейти на Google, хакерски атаки, конкуренцията в медийния сегмент, в който се включиха и социалните платформи, разполагащи с огромен финансов и IT ресурс Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Нургюл Салимова би Нарва, но остана на косъм от среброто на Европейското по шахмат Т.нар. „Швейцарска система“ я лиши от медал ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан ВМС на САЩ задържаха супертанкер с ирански петрол в Индийския океан Напрежението в региона продължава да е критично Поздравителни адреси до Флагман.бг Поздравителни адреси до Флагман.бг Най-голямата медия в Югоизточна България навърши 15 години от своето създаване
След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница След взрива на морски дрон в Румъния: Урсула фон дер Лайен предупреди за пряка заплаха по източната граница Лидерите на ЕС единодушно определиха случилото се като пряка заплаха, произтичаща от продължаващите военни действия в близост до границите на блока Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Премиерът Румен Радев от Черна гора: Предишните управления ни завещаха над 2,2 милиарда евро скрити разходи Процедурата за свръхдефицит на ЕК е оценка за бюджетните „гимнастики“, изсмукването на бизнеса и съмнителните поръчки, обяви министър-председателят Кога ще свърши войната в Украйна Кога ще свърши войната в Украйна Добре познатият в бившата съветска република с геополитическите си прогнози мистик прогнозира още през есента прекратяване на бойните действия Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени Статистикът, който е и сред най-известните международни анализатори, коментира, че ако Русия използва атомно оръжие срещу Украйна, няма никой да се намеси Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички Сладураната е като две капки вода с татко си принц Уилям Израел и Ливан се договориха за примирие Израел и Ливан се договориха за примирие Техеран не вижда напредък в диалога за постоянно примирие със САЩ Европа сама реже клона, на който седи Европа сама реже клона, на който седи Либерал-глобализмът стигна дотам, че коренният жител вече е по-долна категория човек от мигрантите Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Турчин случайно получи $21,8 млрд., нареди се сред най-богатите в света Ахмад Джахангард Такало дори не знае откъде са дошли парите Земетресение разлюля Турция Земетресение разлюля Турция Епицентърът на земетресението е в района на град Пазарджък, където на 6 февруари 2023 г. стана силен трус с магнитуд 7,7 по Рихтер Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Лице на съвременното британско кино и телевизия подкрепя "Мача на Надеждата" Найджъл Бойл, станал световно известен с безапелационната си и ключова роля на инспектор Иън Бъкълс в мегахита на BBC „Line of Duty“
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Барман към сервитьора:
- Абе пич, престани да изхвърляш пияните посетители, не забравяй, че работиш във вагон-ресторант!
Виц на деня Виц на деня Иванчо дочул стонове от спалнята на родителите си. От любопитство погледнал през ключалката и възкликнал:
- Леле-е-е... а на мен ми се карат, че си бъркам в носа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори