×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Полицаят Спас Офилов, спасил от удавяне непокорна туристка на плажа в Поморие


Полицаят Спас Офилов, спасил от удавяне непокорна туристка на плажа в Поморие
Днес беше награден с медал за доблест от старши спасителя на Южния плаж в Поморие Ивайло Илиев
09 Септември 2024, Понеделник, 20:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Спас забелязал, че жената има нужда от помощ и без да се замисля се гмурнал в бурното море

Служителят на районното управление в Поморие Спас Йорданов Офилов даде истински пример за човечност, смелост и себеотрицание. На 13 август Спас се втурва в бурното море, за да спаси от удавяне непокорна туристка. Успява да я извади на брега на Южния плаж без никакъв проблем, въпреки че има спасители на поста в този момент. За постъпката му, която е достойна за уважение, той е награден с медал за доблест от старши спасителя на Южния плаж Ивайло Илиев.

За героизма на полицая-спасител разказа Пламен Румпалов:

"Спас Йорданов Офилов е дългогодишен служител в системата на МВР, отдаден на професията и хората, помагал и спасявал в различни ситуации. Човек с добро сърце, много приятели и винаги готов за реакция. Такава, каквато направи на 13 август тази година. Спас обича морето и винаги при възможност е на Южния плаж. Познава всички спасители и като професионален такъв може да бъде забелязан на постовете в приятелски разговор.

На 13 август морето беше бурно и това е един от малкото дни през сезона, когато на плажа флагът е жълт. Определено морето дърпаше навътре и спасителите бяха нащрек. При бурното море многократно беше свирено на една дама да не влиза толкова навътре, но тя демонстрира наглост и самочувствие, че е отличен плувец и че не се съобразява със сигналите на спасителите.

Спас също влязъл в морето и не след дълго забелязва, че същата дама сякаш има проблем. Без да се колебае заплувал към нея и я попитал дали има нужда от помощ. И жената споделила, че не може да излезе, но и не смее да сигнализира към спасителите, които един час са се опитвали да я вразумят.

Спас веднага доплувал до нея и й помага да излезе на брега .

Тази жена след това благодари както на Спас, така и на спасителите. Тя разбра по трудния начин, че спасителите не са врагове, а приятели на всеки плажуващ, а сигналите и предупрежденията са само за добро.

Спас помогна на един човек без да се замисли, така, както го е правил цял живот. Затова днес беше награден с медал за доблест от старши спасителя на Южния плаж Ивайло Илиев.

Поздравления Спасе, бъди здрав и все така човечен. На Южния плаж те обичат и винаги си добре дошъл"


В категории: Поморие


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
18
Коментара
Георги РУСЧЕВ Голям астероид преминава близо до Земята в събота Голям астероид преминава близо до Земята в събота 25/06/2026, Четвъртък 17:30 0
18
Коментара по темата
18.
Пеликан Иванов
10.09.2024 13:20:25
0
1
Тя знае ли??!
Смях!
17.
Мич Бюканян
10.09.2024 12:12:39
2
2
На Аквапарка на к-кс"Златни пясъци" мюсюлмански туристи от Иран и Турция -Инстанбул НАРОЧНО симулирали даваяне за да бъдат ОПИПАНИ и обарани от мускулести спасители с плочки в къси червени шорти и твърди буйове(спасителни)
16.
ДПС-Делян Пази Страната
10.09.2024 12:07:44
0
2
Тва не интересно
Пишете че полиция Емил Павлов натрупал милиони от ЧАДЪР на дилъри на РАЙСКИ ГАЗ по БГ Черноморие
Има огромна лукс къща на ул.Огоста в кв.Рудник и джип за 50К за жената
15.
V
10.09.2024 11:28:18
0
0
Source : Trust me bro
14.
Ха-ха
10.09.2024 08:48:25
3
4
Надут пуяк
13.
Хахо
10.09.2024 04:14:45
2
16
Последно не разбрах този Спас полицай ли е или спасител. Девойките, които искат да свалят някой на плажа така си правят. Не знаех, че шефът на спасителите е някаква институция и вместо да спасяват хора раздават медали. Интересно от къде ги купуват или ги вадят от торбички със Зрънчо.
12.
Гражданин
10.09.2024 02:12:24
7
7
Браво, да си жив и здрав. Такива примери и дела трябват да върнат доброто име на МВР.
11.
Раму
09.09.2024 22:30:31
3
18
Преди 2-3 лета един друг спасител отново от Поморие спаси рускиня. А по късно тя роди неговите близнаци. ....?
10.
Мима
09.09.2024 22:24:50
4
17
Браво на Спас. Лошо не съм видяла от него,винаги поздравява. Не знам какъв полицай е,но е постъпил добре.
9.
Спас е фурнаджиска
09.09.2024 21:40:45
3
35
лопата.
С всеки приятел,лице в лице зад гърба му гроб копай.
Това не е мъжко.
Изживява се като "супер мен"с цел да бъде забелязан и коментиран за вдигане на егото си .
Това ако не е комплексарщина.
Иначе е Боклук !
8.
С
09.09.2024 21:39:52
4
26
Хибрид на двойна хранилка,хем пенсия ,хем заплата,че и с гривна на ол инклузив хотел,че и нашарен на гърдите,чак си говорили....
7.
Мучо
09.09.2024 21:19:08
4
22
Доплувал до нея, проговорили малко, и на излизане я спасил! Е тва е спасяване, спасената знае ли?
6.
мен
09.09.2024 20:47:48
13
4
Супер ченге
5.
Ханко Брат
09.09.2024 20:43:02
6
24
Полицай с татуировки като маор...
4.
Ха ха
09.09.2024 20:42:47
7
7
Спас е пич...а има и хора с параноя, че някой ще им почука на врата....
3.
Дебелото нищо от банкя
09.09.2024 20:40:21
10
10
Типично за милиционерите в бургашка област-обичат носовите упражнения! Иначе този явно е свършил и нещо добро…
2.
Дилъра
09.09.2024 20:25:58
5
35
Поздравления за постъпката!
Пълен боклук, като полицай! Пълен галош. Радва се на боклуците и иска да е като тях. За справка общинския съветник!
1.
.....
09.09.2024 20:13:38
3
42
Браво. Да е жив и здрав човека.
Господ да благослови, него и семейството му.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова За да публикува първите й стихове в „Родна реч“, се наложило да излъже, че седмокласничката е в осми клас Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Кървава драма край Мездра: Двама влюбени тийнейджъри загинаха Футболната общност във Враца е потънала в скръб след нелепата смърт на 17-годишния Иван и 16-годишната Йоана Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита! След поредицата от черни хроники по аутобаните у нас, специалисти настояват за кардинална промяна на пътната инфраструктура и замяна на компрометираните огради с бетонни блокове Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Бутафория ли са мантинелите: След трагедията на „Тракия“, камион скъса и парапета на „Струма“ Вътрешният министър настоява за проверки на пътните съоръжения. Време е управниците да потърсят съветите на машинен инженер, запознат с якостните свойства на металите и с науката Съпромат! 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ 73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“ Оръжието било укрито в кабината и в шкаф на полуремаркето Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Шофьорът на камиона-убиец: Направих всичко възможно да го овладея, след като гумата се спука Той сподели, че се е опитал да помогне и поднесе своите съболезнования на опечалените роднини Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Експерт: Тирът, погубил двете деца, не е спукал гума, причината за трагедията са мантинелите Да премине товарен камион без товар с лекота през тях, е недопустимо, коментира и вътрешният министър  Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Ексклузивен разказ за апартамента на ужасите на ул. "Сливница", в който живеят 45 котки и 2 кучета Кооперацията е пълна с бълхи, миризмата на урина и повръщано се усеща от километри, не издържаме, жалват се съседи При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба При проверката на язовир „Ахелой“ се откри мащабна схема: Иззеха тонове риба Мащабната акция на Областна администрация, МВР и ИАРА доказа, че обектът от национално значение е бил брутално окупиран за промишлен улов за сметка на водната сигурност "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев "Ахил" се завръща в Бургас: Пуснаха под домашен арест Стоян Колев „Много съм доволен! Съдът взе правилното решение!”, каза на излизане от залата на Окръжен съд-Пазарджик „Транспортера”
Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина Необичайната история на шестте теракотени артефакта приключи с официална дипломатическа церемония Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори