Променете това във връзката и ще станете по-щастливи
Не се плашете от различията, а ги прегърнете
Всяка двойка има своите проблеми във връзката. В началото отношенията обикновено са по-хармонични, тръпката ни владее, нямаме търпение да видим партньора и повечето неща се развиват гладко. С течение на времето романтиката започва да липсва, свикваме с присъствието на половинката, розовият период е отминал и нещата могат да станат по-монотонни, еднообразни, може да има повече скандали. Ето 3 промени, които да направите, за да бъдете по-щастливи във връзката, според "Your Tango".
Не очаквайте партньорът ви да е като вас
Нормално е да харесате някого, който има подобни вкусове, интереси, с когото споделяте мнения, виждания, мечти. Но запомнете, че никога човекът не може да е точно като вас и да си приличате, подхождате по всичко, пише Teenproblem. Половинката ви ще реагира различно на дадени ситуации и проблеми, ще се справя по друг начин с тях. А може да има и някои доста различни интереси. Не се плашете от различията, а ги прегърнете. Това ще ви освободи и успокои. Разберете, че можете да обожавате партньора си, дори той да е много различен от вас. Споделете му какво ви притеснява, говорете за тези различия и несходства, обсъдете всичко и измислете как да си помагате и да продължите напред, въпреки тези различия.
Не спирайте да флиртувате и да се ухажвате
В началото всеки се опитва да впечатли другия, постоянно флиртувате, правите си изненади, жестове, ухажвате си, говорите си мило. После свиквате един с друг, спечелили сте се и някои двойки спират да правят тези неща или ги правят рядко - по поводи. Това е грешка. Помислете кога последно флиртувахте с партньора и му направихте изненада без повод, комплимент? Това ще съживи тръпката, ще ви направи по-доволни от отношенията, ще се чувствате още по-влюбени. Не спирайте с романтиката, бъдете спонтанни, изненадайте половинката с нещо. Дръжте се така, както сте се държали в началото на връзката - така искрата няма да си отиде. Правете малки жестове, но от сърце, така настроението се повдига, чувствате се обичани и желани. Флиртуването помага партньорът да е уверен в себе си.
Поставяйте партньора преди телефона
В днешно време почти всички са пристрастени към телефона и социалните мрежи, особено младите хора. Нормално е, докато си почивате вечер да скролвате малко из Facebook или Instagram, или за малко да погледнете телефона си, докато сте на среща с половинката. Но нека това не ви става навик и да не го правите прекалено често, прекалено за дълго време. Това ви разсейва и кара партньорът да се чувства игнориран, неоценен, дори сякаш не го обичате. Изглежда така, сякаш ви е по-интересно да си пишете с други, да гледате клипчета, да разглеждате снимки, отколкото да се наслаждавате на компанията на любимия човек. Това е неуважение. Така губите ценни моменти на интимност, не може да водите важни и дълбоки разговори, докато сте разсеяни с телефона. Трябва да общувате с него повече, да се целувате и гушкате редовно, да не се обсебвате от социалните мрежи и чатовете.
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
