×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Израел отмени част от ограниченията: Отвориха светите места в Йерусалим за поклонници
  • Велики четвъртък е! Най-важният ден от Страстната седмица
  • Израел стреля по конвой с италиански военни в Ливан, Рим поиска обяснениe
  • Ливан призова "приятелските страни" да се намесят, за да сложат край на израелските удари
  • Седем задържани и трима ранени при сблъсък на два клана в Хасково
  • Над 190 хил. автомобила се очаква да излязат от София преди Великден
  • Поклонението пред незабравимия поет, композитор и певец Михаил Белчев ще се състои в Народния театър „Иван Вазов“ от 13 часа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руснаците напредват край Угледар, а ген. Сирски се хвали, че с курската авантюра спасил Покровск


Руснаците напредват край Угледар, а ген. Сирски се хвали, че с курската авантюра спасил Покровск
Украйна прави всичко възможно да не загуби Покровск и операцията в Курск помага за това, заяви ген. Олександър Сирски. Движението на руската армия на югозапад обаче продължава
09 Септември 2024, Понеделник, 07:29 ч.
Автор: Флагман.Бг

Генерал-майор Апти Алаудинов пък тръби, че ВСУ щели да направят нов опит за пробив към АЕЦ Курск, за да изнудват Русия

Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна съобщи едва снощи, цитиран тази сутрин от информационната агенция УНiAН, че руската армия е превзела Водяное край Угледар, след като вече повече от седмица нашествениците се хвалеха, че там се вее техния флаг. Все още обаче няма официална информация в украинските медии за руските успехи в Золотая Нива (западно от града, за който се водят ожесточени сражения отдавна). 

Руски пропагандисти преди около седмица обявиха, че след падането на Водяное, битката ще бъде за Богоявленка и Новоукраинка с цел да бъде обкръжен украинския гарнизон в Угледар.

 

Тази сутрин обаче украинската информационна агенция ненадейно цитира интервю на главнокомандващият на Въоръжените сили на Украйна ген. Олександър Сирски пред CNN, дадено снощи, в което обяснява как е повлияло на защитата на Покровск нападението в руската област Курск. 

 

„Украйна прави всичко възможно да не загуби Покровск и операцията в Курск помага за това. По-специално, това лиши нашествениците от възможността да маневрират с техните части“, каза той в отговор на въпроса дали тази военна операция във вражеската територия е отклонила руските сили и дали страната му може да загуби градът крепост. 

Според генерала за последните 6 дни врагът не е напреднал и метър, така че стратегията на Украйна работи. Сега армията на Киев укрепват отбраната в района на Покровск.

 

„Разбира се, врагът съсредоточи най-обучените си части в Покровско направление, но ние го лишихме от възможността да маневрира със своите части и да прехвърли подкрепленията си от други посоки“, заяви ген. Сирски.

„Покровското направление всъщност остава най-проблемното за нас, в други направления ситуацията се стабилизира, затова смятам, че тази стратегия е избрана правилно и ще ни донесе желания резултат“, добави той.

Руската армия обаче ускори своето придвижване на запад именно заради курската авантюра и това признават западните анализатори. 

 

Според роденият в Харков военен анализатор Михаил Онуфриенко пък руснаците не са си изтеглили бойните части, за да защитят окупираните 63 кв.километра в област Курск, а негови колеги от България уточниха тази площ е дори доста по-малка от тази на София (492 км²).

Бившият командир на батальон „Айдар“ Евгений Дикий пък коментира, че покрай Курската операция е станало ясно, че Русия няма ресурсите да си позволи войната да се проточи. 

 

Руската армия продължава напред в района на Гродовка на Покровски район, съобщава мониторинговият проект DeepState, цитиран от УНiAН.

„Врагът превзе Водяное и напредна към Гродовка“, се казва в съобщението.

 Картата на военните операции в Донбас от проекта DeepState сега изглежда така:

А на украинеца Юрий Подоляка, който е роден в Суми, така: 

 

По данни на Генералния щаб на Украйна през изминалото денонощие са станали 148 военни сблъсъка.

В купянското направление Силите за отбрана отблъснаха 13 атаки на противника в района на Синковка (б.а. според руските пропагандисти селището е превзето от тяхната армия преди повече от седмица), Степная Новоселка, Глушковка, Лозовая, Мясожаровка и Стелмаховка.

 

Нашествениците атакуваха 12 пъти в Лиманско направление, настъпват в посока към Невское, Новосадово, Торское, Диброва и Чернещина, като в момента се водят сражения. 

В посока Северск през деня нашите защитници отблъснаха пет вражески атаки в районите на Верхнекаменски, Спирной и Григорьевка, пише още в хрониката на генералния щаб на ВСУ.

 

В същото време Financial Times тръби за огромна заплаха - Русия щяла да използва ирански балистични ракети срещу енергийната система на Украйна. Харков, Суми и фронтовата линия са под заплаха, пише изданието, като цитира бившият министър на отбраната на Украйна А. Загороднюк. Той твърди, че иранските ракети представляват "огромна заплаха". „Те ще бъдат изпратени да унищожат украинската енергийна система“, каза той.

Служители от разузнаването пък обявиха, че доставката на ирански ракети с малък обсег ще позволи на Русия да пренасочи своите свръхзвукови ракети „Кинжал“, за да удари цели дълбоко в Украйна.

Междувременно командващият специалните сили „Ахмат“ генерал-майор Апти Алаудинов каза, че Въоръжените сили на Украйна ще се опитат да пробият в района на атомната електроцентрала в Курск през следващите дни. 

ВСУ планират да ударят там край АЕЦ Курск, за да изнудват Русия, каза още той.

 


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
17
Коментара
Мария АРНАУДОВА Камион прегази пешеходец и го уби на място в София  Камион прегази пешеходец и го уби на място в София  09/04/2026, Четвъртък 10:42 0
17
Коментара по темата
17.
до 1
11.09.2024 14:07:14
0
3
Облъчен и глупав си. В офанзивата на първа и втора линия руското командване са изпратили дегестански доброволци, буряти, доброволци от бившите съветски републики както и ирански наемници, На първа линия ползваха и пандизчиите от Вагнер. Руснаци има на задна линия и тя включва логистика, информация, разузнаване, механици, а във военната част включва артилерия. Това да не е идиота Зеленски, който подтикнат от алчност и парите на Сащ, да хвърля млади момчета да измират като кучета.
16.
До 14
10.09.2024 00:39:26
1
5
Помниш ли миналата година, когато "Институтът по проучване на войната" даде официално становище, че "Разполагат с данни, че Владимир Путин е дал заповед руските войски да не напускат спечелените от всу "окупирани" територии с цел да омаловажи и размие представите за успехите на украинското контранастъпление".
Беше едно от най-шокиращо малоумните неща, на които съм попадал през живота си, наравно с това че именно украинците са изкопали Черно море...........
15.
Мечкара начка чеченски курове
09.09.2024 21:13:58
1
0
От всички телесни кухини
14.
Българин
09.09.2024 20:21:20
1
5
Укрите явно нямат на престава какво става на терен украйнци и натовци умират като мохи фронта се разпада Русия здраво ги мачка Сирски явно е пиян .
13.
*********
09.09.2024 10:31:38
4
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Хер Флик
09.09.2024 09:56:03
3
8
Курската пидирация = Арденската офанзива
също толкова отчаяна,
също толкова обречена.
Неонацюги, сър.
11.
Истината
09.09.2024 09:50:49
5
11
Украинската армия е изправена пред огромен проблем:
войниците Масово дезертират
Предава в репортаж американската телевизия CNN,
която разговаря с украински командири и офицери, пожелали анонимност.
10.
*********
09.09.2024 09:33:45
3
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
9.
ас съм помияр
09.09.2024 08:52:32
12
9
Активираме се с мойти друдари да пишем ние сме готови да оближем дупето на путин. Пиша от панелката и зная че съм родена опикана пишка с бедна душичка. получавам дребни парички. Хайде оставям ви че трябва да полегна свит на мръсния под и "помисля" за другия коментар
8.
Хайде
09.09.2024 08:38:56
12
32
Зеления да събира всичката украинска сган от България и да я праща на фронта.
7.
Самюел Клеменс
09.09.2024 08:36:42
4
5
Страхотен театър в Kурск. Седнахте ли му хубаво? А така!
https://vk.com/video-216114008_456242962
хахаха! "тут ебут"
6.
МиТи 2бе
09.09.2024 08:34:08
9
28
Никога повече партиен Елит в България! Да си припомним днес престъпленията на Прехода, избитите бизнесмени, силовото застраховане, пирамидите на Анжел, хазартната зависимост, разбитите семейства. Демокрастите са изгонили повече хора, да ходят да ряботят в европистан дори от фашистите! Този същия Елит е отговорен, докато ви газят по пътищата и се отървават безнаказано. Този път ще ви окастрим до дъно. Юенйорчилдрен.
5.
до 1 прав си
09.09.2024 08:33:08
19
11
Е,че човешкия живот у Рашата,не е струвал и пукната копейка.....от време оно.....
,,Пусть дохнут....наши бабь ,нарожают еще....,,
Както се изхвърли ,по време на ВСВ един техен ,,велик,, военачалник,маршал Жуков....
4.
Никога повече комуниZъм!
09.09.2024 08:18:37
32
14
Никога повече комунизъм в България! Да си припомним днес престъпленията на комунистите, избитите интелектуалци, лагерите, разбитите семейства! Комунистите са избили повече хора дори от фашистите!
3.
Информация за русия
09.09.2024 08:15:12
4
6
"
2.
Марк Твен
09.09.2024 08:11:36
16
32
Украинский воин! Не нужно умирать за тех, кто продал тебя и Родину! Выходи на частоту "149.200", позывной "Волга". Спаси себя, товарищей, семью и Родину!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
ZoV
Да живее България!
1.
При
09.09.2024 08:09:53
46
18
Нападение се губи средно, между 8 и 10 пъти повече жива сила, отколкото в отбрана.
Интересно докога ще удържат на тези загуби руснаците?
При най-голямата демографска криза, по-голяма дори от времената на ВСВ, да избираш младото си мъжко население е национално предателство!
путлер ще го обесят публично!
Независимо от изхода на войната, Русия е пътник!
Жалко, че си пропиляха шанса за по-добър живот.
Сега се озоваха, пак, на страната на победените, дори и да спечелят.
Гледан филм!
Съветски!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Разширяват неонаталния скрининг за всички новородени в България Разширяват неонаталния скрининг за всички новородени в България Към досегашните изследвания се добавят още три редки заболявания - спинална мускулна атрофия, муковисцидоза и вродени имунни дефицити Голямото пътуване започва с 4000 коли в час Голямото пътуване започва с 4000 коли в час Разчистват основните пътища с ограничения за камионите над 12 тона До Часовника в Бургас на Велики четвъртък ще се демонстрира автентично боядисване на великденски яйца  До Часовника в Бургас на Велики четвъртък ще се демонстрира автентично боядисване на великденски яйца  Традиционният ритуал ще бъде демонстриран от представители на НЧ „Васил Левски 1937“ и пенсионерския клуб в кв. „Горно Езерово“ Масов бой между непълнолетни в училище заради любовен триъгълник Масов бой между непълнолетни в училище заради любовен триъгълник Сбиването между момчетата възникнало в 101 СУ „Бачо Киро“ в столичния квартал Надежда Министерство на финансите публикува всички обществени поръчки в България (ВИДЕО) Министерство на финансите публикува всички обществени поръчки в България (ВИДЕО) Има такива, с които безвъзвратно са загубени средствата на български граждани, каза министър Георги Клисурски на брифинг Парижкия маратон превръща столицата на Франция в арена на спорта Парижкия маратон превръща столицата на Франция в арена на спорта Хиляди възможности очакват феновете на спорта и спортните прогнози в най-големия сайт за залози в България Министър Христанов: Към БАБХ са отправяни заплахи, след разкрития за опасни храни, а някои са свързани с лица с имунитет Министър Христанов: Към БАБХ са отправяни заплахи, след разкрития за опасни храни, а някои са свързани с лица с имунитет Проверки в страната са открили опасни практики при съхранение и превоз на храни Грешките, които правим при парочистенето, и как да ги избегнем Грешките, които правим при парочистенето, и как да ги избегнем Неправилният избор, грешната настройка и липсата на поддръжка често развалят ефекта от парочистачката. Виж как да не допускаш това у дома Инцидент в ТЕЦ „Бобов дол“, работници са ранени Инцидент в ТЕЦ „Бобов дол“, работници са ранени Пострадалите мъжете - на 39 години с 5% изгаряния и 49-годишен с 21 % изгаряния Камион прегази пешеходец и го уби на място в София  Камион прегази пешеходец и го уби на място в София  Фаталният инцидент е станал на улица "Щросмайер" в квартал "Фондови жилища", а самоличността на загиналия все още се изяснява
Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Иранска делегация пристига в Исламабад за преговори със САЩ Пакистан поема ролята на посредник в нов дипломатически опит за овладяване на напрежението между Иран, САЩ и Израел, а стартът на разговорите вече има и спорна дата според различни международни източници Млад мъж почина от побой при спор за цигара Млад мъж почина от побой при спор за цигара Няколко месеца той беше в кома Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Иран пак затвори Ормузкия проток след ударите на Израел в Ливан, примирието увисна Техеран го блокира след агресията срещу Бейрут, а спорът дали близкоизточната държава е част от примирието заплашва да взриви крехката договореност Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Войната в Близкия изток се ожесточава, 254 убити при атака на Израел в Ливан Саудитска Арабия, ОАЕ, Кувейт и Бахрейн съобщиха за ракетни атаки и атаки с дронове от Иран въпреки обявеното примирие Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Световноизвестният фрийстайлър и феномен в социалните мрежи Били Уингроув идва в Бургас за "Мача на Надеждата" Били Уингроув не е просто футболист, той е артист с топка в краката Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран Доналд Тръмп: Ще изкопаем целият дълбоко заровен ядрен прах в Иран От Техеран пък обявиха, че безопасното преминаване пред Ормузкия проток ще е възможно в рамките на две седмици в координация с иранските въоръжените сили Русия прати в затвора противници на войната Русия прати в затвора противници на войната Шестима руски антивоенни активисти от продемократичното младежко движение „Весна“ получиха присъди между 6 и 12 години затвор Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Експлозии отекнаха в Бахрейн часове след обявеното спиране на огъня между САЩ и Иран Спешните служби потушиха пожар в съоръжение, избухнал вследствие на иранска агресия Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Нова мода: Хора си инжектират мазнина от трупове, за да не ходят на фитнес Процедурата е минимално инвазивна и доста безопасна Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Златото пак полудя - рязък скок след срив на петрола и долара Цената скочи над 4800 долара за тройунция заради примирието между САЩ и Иран
Димитър РАДЕВ, гуверньор на БНБ Димитър РАДЕВ, гуверньор на БНБ Еврото донесе едва 0,4% инфлация Виц на деня Виц на деня В операта:
- Татко, защо този чичко в черно бие тази леля?
- Не я бие, детето ми, това е диригентът.
- Тогава защо тя пищи така?
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, защо толкова искаш да си вземем куче?
- За да има на кого да кажа "Затваряй си устата, и спри да лаеш ма кучко!"
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
Продавам пълен резервоар с гориво. Автомобилът към него е безплатен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори