България няма да има „свой“ еврокомисар
Ето ви основните две обективни причини за това, което е плод на тайни договорки между местното и брюкселското задкулисие
И причините за това са две и са много прости: първо, няма никакви национални правила за избор на еврокомисар. Някой някога да е виждал или чувал дори две думи с какво например Екатерина Захариева ще допринесе за доброто на България като еврокомисар? Дори само две или три простички, но конкретни неща в три конкретни области от обществения живот. Самият въпрос за някакви подобни очаквания звучи нелепо – защото никой в България няма никакви очаквания за нещо добро за страната ни от „българския“ еврокомисар.
Вече видяхме каква беше ползата за страната ни от първия „български“ еврокомисар по времето на комисията „Барозу“ – Миглена Кунева просто съсипа атомната енергетика на страната ни в преговорния процес в полза на най-мощната атомна икономика в Европа: тази на Франция. И за награда беше назначена на този висок пост в Брюксел.
А на изпроводяк – вече заради продажбата на държавните енергоразпределителни дружества и посредническата роля на френската банка „БНП Париба“ – Кунева беше назначена на синекурна длъжност...къде според вас? Точно така – във същата тази френска банка „БНП Париба“.
Такава беше „ползата“ за България от първия „български“ еврокомисар.
Появата на Кристалина Георгиева като следваща соросоидна звезда на този пост с нищо не допринесе за „ползите за страната ни“, ако не броим пряко облагодетелствания олигархичен кръг „Капитал“. Което си е пряка вреда за България, без никакво съмнение.
Да, имаше полза, но за Сорос, на когото тогавашното българско правителство направи услуга с издигането на Кристалина за втори кандидат за генерален секретар на ООН.
Сигурно сте го забравили, но Кристалина беше издигната като втори кандидат от страна на България – първият беше тогавашната шефка на ЮНЕСКО Ирина Бокова.
По този начин бяха разсеяни гласовете и накрая спечели...португалецът Гутиереш, истинският кандидат на Джордж Сорос за генерален секретар на ООН.
За награда Кристалина – след края на мандата си като „български“ еврокомисар бе назначена за председател на Международния валутен фонд.
Всичко това са факти, които са пред очите ни. Безспорни факти.
И тук идва ред на втората обективна причина, поради която България няма да има свой еврокомисар. И тази причина е пълното обсебване на Еврокомисията от страна на Урсула фон дер Лайен. Защото по времето на Барозу /2009-2014/ и дори по времето на Юнкер /2014-2019/ Еврокомисията е колегиум, в който решенията се вземат след обсъждане. И дори да е проформа, поне от кумова срама такива обсъждания се провеждат. Не и при Урсула фон дер Лайен, която еднолично и безпардонно подчинява на самата себе си ключови звена от ресорите на различните еврокомисари. Което е редно да бъде тема на отделен анализ, заедно с печалния въпрос как и от кого е избрана самата Урсула за президент на ЕК.
Така че – първо, никой български гражданин и никой български държавен орган не е гласувал за „българския“ еврокомисар. И все по-ясно става, че това назначение е плод на тайни договорки между местното задкулисие и брюкселското задкулисие. Дори не е нужно този човек да говори английски, какъвто е случаят със Захариева например, чийто скромен немски все пак ще й помогне да си поръча обяд в ресторант.
И второ – еврокомисарите, фигуративно казано, са превърнати в началници на отдели в дирекцията на Урсула фон дер Лайен. И колкото тя попита предишните еврокомисари какви ваксини да купи и за колко много милиарда евро, толкова ще ги пита и сегашните по въпроси от ключов характер за крупни суми от европейския бюджет.
Сигурното е едно – България няма и няма да има „свой“ еврокомисар.
Тук някой ще попита – а при другите страни в ЕС така ли е? Да, точно така е.
Глобалисткото задкулисие управлява Европейската комисия и Европейския съюз – нагло, безпардонно, в разрез на елементарни правила на изборната демокрация.
И когато знаем и разбираме това, то със сигурност няма да позволим да ни баламосват с глупотевини как България щяла да има свой еврокомисар.
Не, България не е имала и няма да има свой еврокомисар.
България трябва да се загрижи да я има нея самата – сега и занапред.
Защото докато си говорим за „български“ еврокомисар, България загива пред очите ни.
КЗП удря спекулата с глоби до 100 000 евро за всеки продукт и търговски обект
Трагедия в Бургас: Възрастен мъж загина след падане от бл. 71 в „Братя Миладинови“
Тойотата на нахакана млада дама, заемаща две паркоместа в Бургас, вбеси съседите й
Русия вече не смогва да попълва армията си: губи по 6000 войници повече, отколкото набира
Мечка опустоши пчелин край Асеновград, изяде 150 кг мед за седем нощи
Готви се нов Закон за МВР, зависими служители ще бъдат отстранявани от системата
Норвегия влиза в ерата на Хокон VIII: новият крал застава пред парламента на 1 септември
Непал смята щетите след потопа: до 5 млрд. долара за възстановяване, над 600 жертви
Денков след скандала в Струмяни: Управляващите не търпят критика и искат да живеят в свят, в който всичко е наред
На цената на луксозен хотел: Частен остров край Кавала се продава за 3 млн. евро
Нели Рангелова преживя огнения ад в Созопол: Туристи бягаха от хотелите, пушекът ни преследваше по улиците
Как един хладилник подпали огнения ад в Созопол (ВИДЕО)

Тя и да има, той няма да е Българин!
Спомнете си Майдел, Габриел...
Индивиди, които никога не са Бранили интересите на България!
Боже пази България!!!
Понял ?????
Аий пак...
Сега Кр. Георгиева беше правилния човек за Еврокомисията в точното време.
Сега можем да чакаме само края на ЕС. И както я карат няма да е много далече.
Никога всетът не се е чувствал по-свободен и независим, изкючвам няколко помиярски държави като русиа.