Царево и Приморско с престижни награди за бизнес и туризъм
Иван Гайков пък взе отличието за най-успешна морска община
Кметът на Община Царево Марин Киров получи приз за привличане на инвестиции и устойчиво развитие на туризма и бизнеса за 2024 г. Наградата за най-успешна морска община с устойчиво развитие и благоустройство пък получи градоначалникът на Приморско Иван Гайков. Отличията им бяха връчени вчера на проведеният форум „Черноморските награди за бизнес и туризъм“, с което бе отбелязана значителна стъпка към повишаване на авторитета и разпознаваемостта не на общините по отделно, а на региона като цяло – като привлекателна и водеща туристическа дестинация.
Престижното събитие се проведе в град Приморско, като привлече разнообразна аудитория - представители на бизнеса, професионалисти в областта на туризма и местните власти.
Припомняме Ви, че това е пореден подобен форум, който се провежда именно тук в региона - в началото на лятото, гр. Царево беше домакин на престижните „Български туристически награди“.
Община Царево получи наградите за най-предпочитан Ол Инклузив хотел на първа линия - Hermes Alexandria Club Hotel, както и за международно признание в развитието на спорта и младежките дейности - СК" Будошин". Отличена е и за лидер в производството на плавателни съдове - Стъклопласт 2020 ЕООД, за най-успешни иновации в дигиталното обучение на деца – MINDHUB, за най-предпочитан къмпинг в зелена среда - CAMP Gardenia, с. Лозенец. Получи и наградата за лидер в мениджмънта на професионална спортна среда - X-Challenge Park Царево.
Настоящото издание на „Черноморските награди за бизнес и туризъм“ се отбелязва изключителния принос на фирми и личности, посветили се на развитието на туризма и цялостното икономическо развитие на двете общини. Сътрудничеството между общините Приморско и Царево подчертава общата им визия за позициониране на региона като единен и атрактивен туристически продукт, както на национално, така и на международно ниво.
Церемонията демонстрира подобреното взаимодействие между двете общини, подчертавайки ангажимента им за взаимно сътрудничество и за стимулиране на регионалния туристически сектор.
Наградата за най-бързо развиваща се дестинация за спорт и релакс пък се връчва на FOREST BEACH RESORT, Приморско, а за лидер в черноморския туризъм – на Перла Турист АД. За най-предпочитан 4-звезден хотел на първа линия пък е определен Palms Beach Hotel, Китен.
Община Приморско получи и наградите за устойчиво развитие на семейния туризъм и зелената среда – Sunrise Hotel, за устойчиво развитие на туристическите услуги - Александрия Травел, за принос в развитието на спортната култура и семейния релакс – Юг Релакс ЕООД.
Събитието завърши с ангажимент от страна на двамата градоначалници да продължат да работят в тясно сътрудничество с бизнеса и заинтересованите страни, за да осигурят устойчив растеж на туризма в региона. Плановете за бъдещи инициативи включват по-нататъшно разработване на съвместни маркетингови стратегии, подобряване на инфраструктурата и създаване на нови атракции, които подчертават културното и природното богатство на района.
Това събитие поставя началото на едно по-добро бъдеще, като показва как местните партньорства и споделените визии могат да стимулират регионалното развитие и да утвърдят още повече Царево и Приморско като атрактивна дестинация на туристическата карта.
Смразяващ инцидент в НДК, момче е в кома
Шарън Стоун разкри кой е най-добрият целувач в Холивуд
България и Турция в спор за първото място на Европейското по щанги
ЦСКА: Браво, Карлос Насар!
Подробности за новия стадион на Левски, бургазлия налива милиони
Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент
Ако пътувате до Гърция с кола, задължително трябва да знаете това: До 8000 евро за джигити, 350 евро за липса на...
Нови случаи на морбили у нас
Внимание, шофьори! В понеделник трафика за Бургас по АМ "Тракия" ще е затруднен заради ремонти
Кюфтета на фурна с картофено пюре – сочни, ароматни и перфектни за цялото семейство
Правителството предлага 20 април да стане официален празник
Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г.

Гюрата Георги си държи 3 хотела и няколко механи под името Вълчан войвода и кавали клуб .общински съветник много точен човек с скъп Мерцедес.
Да ви набие в кухите лейки,че туриста иска обгрижвате и нормално обслужвате?
САМО ЦИГАНИ ЩЕ ИДВАТ ОТ ТУК НА ТАТЪК.СВИКВАЙТЕ