Сринаха с ракета и държавният университет в Суми
Военен анализатор, който е учил в същата сграда, разкри, че там можело да се произвеждат по 500 дрона на ден
Руските въоръжени сили атакуваха тази нощ една от сградите на Сумския държавен университет, съобщи преди минути в своя телеграм канал военният анализатор Юрий Подоляка.
Той сподели, че точно в този учебен корпус в родния му град, е учил. Там се намираше Катедрата по ТОЕ (Теоретични основи на електротехниката), уточнява украинецът.
„Обикновено не пиша за подобни удари в моя блог, но това е специален случай. Факт е, че преди повече от 25 години там продължих с аспирантура в тази сграда, след като завърших университета“, споделя той.
Той разкри, че именно в този учебен корпус лесно можело да се организира всяко модерно производство, необходимо за нуждите на фронта и добавя, че вероятно се е използвал за производството на дронове.
Според него може да са се правили по 500 броя на ден.
Той коментира, че ударът е бил през нощта, когато няма в сградата студенти. Гледайки кадрите, ми става ясно, че катедрата, в която следвах (Теоретични основи на електротехниката) вече я няма, пише Подоляка.
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
Трагедия без край: Броят на жертвите от земетресенията във Венецуела мина 920
Ваксината срещу варицела у нас става задължителна от 1 юли
Най-голямата сензация на Световното! Кабо Верде написа футболна приказка и се класира на 1/16-финал

Слава Кокаинье, пардон - Украинье!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
ZoV