×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Турски бизнесмен загина при престрелка по време на сафари в Етиопия
  • Кран падна върху влак в Тайланд, 22 души загинаха
  • Днес е Банго Васил - празник на ромите в България
  • Седем са кандидатите за поста европейски прокурор от България
  • Средният осигурителен доход за ноември е 1933 лева
  • Едното платно в участък от пътя Пловдив – Рудозем е под вода заради авария
  • ВАС потвърди решение за конфликт на интереси на кмета на Община Кубрат Алкин Неби
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Трима кметове повеждат листите на ГЕРБ в Бургас, Ст.Загора и В.Търново


Трима кметове повеждат листите на ГЕРБ в Бургас, Ст.Загора и В.Търново
"Не си даваме кмета', реагират бургазлии, но ще се наложи да го подкрепят, защото Димитър Николов заслужава доверието им
03 Септември 2024, Вторник, 15:40 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

И тримата са дългогодишни успешни управници, предани на своите съграждани и действително стават не само за министри, но и за министър-председатели

Тримата образцови кметове на големи общини, които са гордост за ГЕРБ през последното десетилетие, ще бъдат поставени в челото на листите на партията за предстоящите извънредни парламентарни избори на 27 октомври. Това е личното решение на Бойко Борисов, споделено на този етап само с най-вътрешния кръг в партията. 

Вчера той събра в Бургас кметове и областни лидери от цялата страна, за да ги изслуша и да им даде обещания какво би свършил той начело на евентуално правителство, доминирано от оформящата се отново на първо място коалиция ГЕРБ-СДС. Борисов си позволи само да анонсира, че е възможно да бъдат използвани успешни кметове в листите, които след това обаче няма да бъдат "изхабени" като народни представители, търкащи депутатската банка като безгласни кукли на конци. Идеята е, не само самите личности да привличат вниманието на гражданите, които не ходят до урните през последните 2 години, но и като заявка, че някои от тях могат да бъдат призовани в бъдещо коалиционно правителство като министри. 

Пред медиите, в края на срещата с кметове, някои от които бяха избрани от други политически сили, като тези в общините Малко Търново, Средец и Несебър, Борисов все пак каза, че идеята за включването на успешните градоначалници като водачи на листи в техните МИР-ове ще се вземе след заседание на Изпълнителната комисия на ГЕРБ, за да не звучи авторитарно. 

Днес проверката на Флагман.бг установи, че по предизборните щабове в 28-те МИР-ове е спусната задача да изпратят листите до 12.09 - във вид, в какъвто те смятат, че е най-подходящ. В областните ръководства няма да получат указания точно къде да се разместят списъците с имена, за да бъдат подменени водачите. Това щяло да стане на най-високо ниво в столицата, около 15.09.

Флагман.бг разбра, че е сигурно включването като водачи на трима кметове, които се радват на искрената любов и уважение на своите съграждани. Първият сред тях безспорно е бургаският кмет Димитър Николов, който вече управлява при две поколения и влезе в историята на България като най-дълго управлявалия кмет. От 2007 г. насам в неговата община го избират не само на първи тур, но и с тоталитарен резултат. Факт е, че още към средата на втория си мандат Николов изтласка своята община с десетки години напред като развитие, в сравнения с всички останали общини в страната, превърна я във витрина на ГЕРБ за България. Днес Бургас бележи нечувани темпове на развитие. Независимо от това чие правителство е на власт, тук се вървят и се завършват огромни инфраструктурни обекти, строи се даже и детска болница. 

Другите двама водачи ще са Живко Тодоров - кмет на Стара Загора от 2011 година, както и Даниел Панов - кмет на Велико Търново, също от 2011 година. И за тях двамата хората могат да кажат само хубави думи и пак заради тях биха отишли до урните. 

В Бургас обаче има един проблем и той ясно може да се открои от коментарите във форума на Флагман.бг след вчерашната статия:

Борисов в Бургас: Решаваме дали кметове да водят листите на ГЕРБ, за депутати не, но може да ги ползвам да министри

Хората ясно казват: "Не си даваме кмета". Очевидно смятат, че ще им го вземат в Народното събрание или в някое министерство, където няма да има възможността да работи толкова всеотдайно за града си. 

Бургаската листа досега по традиция се води от Жечо Станков, старозагорската от екс министъра на образованието Красимир Вълчев, а великотърновската от проф. Костадин Ангелов. И тримата имат огромни заслуги в своите сфери, професионалисти са, обичани са, нямат и едно петно в личните си и професионални биографии. Това, че ще бъдат изместени на вторите места, не означава, че се омаловажават заслугите им като народните представители и експерти. 

Това, което ще замине към Изпълнителна комисия в столицата, малко преди 12.09, ще е без съществена промяна. Като водач ще е посочен енергетикът Жечо Станков, на втора място е коалиционният партньор Любен Дилов-син, на трето и четвърто място са Галя Василева и Андрей Рунчев от ГЕРБ. Очаква се да има смяна само на петото място.

За 50-ото НС то се заемаше от общинския лидер на Несебър Мартин Богданов, който обаче междувременно е сменил местожителството си и се е преместил в Бургас. По традиция петата позиция се полага за активист от малките общини в региона, където организацията на ГЕРБ се справя добре. Петото място досега е било отреждано за председателя на Общинския съвет на Поморие Адам Адамов, за несебърския общински лидер на партията Мартин Богданов. Много е възможно сега да е дошъл редът на Община Созопол, но това ще се реши на Областно заседание на ГЕРБ. 
 


В категории: Политика


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
Тервел ИЛИЕВ Обявяват национална грипна епидемия? Обявяват национална грипна епидемия? 14/01/2026, Сряда 21:40 1
Тервел ИЛИЕВ Доматите и краставиците станаха "златни" Доматите и краставиците станаха "златни" 14/01/2026, Сряда 21:20 0
Тервел ИЛИЕВ Варненец сви GSM и ще лежи година в затвора Варненец сви GSM и ще лежи година в затвора 14/01/2026, Сряда 20:03 0
Тервел ИЛИЕВ Погнаха секссимвол за серия изнасилвания Погнаха секссимвол за серия изнасилвания 14/01/2026, Сряда 19:40 15
Тервел ИЛИЕВ Кирил Домусчиев похвали Папазки за ЦСКА Кирил Домусчиев похвали Папазки за ЦСКА 14/01/2026, Сряда 18:30 0
България Всички новини
Докога ще повтарят лъжата, че машините били станали просто принтери? Докога ще повтарят лъжата, че машините били станали просто принтери? И какъв ви е зорът да не се разпечатват разписки бюлетини и да не се броят те? Ивайло Мирчев: Протестите не промениха нищо, чалгарите на Слави се продадоха Ивайло Мирчев: Протестите не промениха нищо, чалгарите на Слави се продадоха Не бива да позволяваме на управляващите да освинят и тези избори, защото искат точно това, каза той Асен Василев: Парите за две детски градини отидоха за охраната на Борисов и Пеевски Асен Василев: Парите за две детски градини отидоха за охраната на Борисов и Пеевски Това се случи с подкрепата на БСП и ИТН, уточни той На косъм от голяма трагедия в центъра на Бургас: Пожарникари изкараха мъж от горящ апартамент На косъм от голяма трагедия в центъра на Бургас: Пожарникари изкараха мъж от горящ апартамент Драмата се разиграва в този момент на ул. „Гладстон“ 79 Бойко Борисов: Да гласуваме със сканиращи машини! ПП-ДБ: Това ще освини вота Бойко Борисов: Да гласуваме със сканиращи машини! ПП-ДБ: Това ще освини вота Ако служебното правителство не може да ги достави навреме, да оставим действащия Изборен кодекс, предлага той Заварих Царево, в което хората не си говореха. Сега заедно асфалтираме квартали, които нямаха и улична мрежа Заварих Царево, в което хората не си говореха. Сега заедно асфалтираме квартали, които нямаха и улична мрежа За два дни в най-южната община стартираха два сериозни проекта, но вижте още какво предстои до края на 2026 г. - с осигурен финансов ресурс, което всъщност е най-голямата заслуга на един истински местен управленец   Ще има ли паметник на Васил Левски в Бургас Ще има ли паметник на Васил Левски в Бургас Председателят на Общински съвет-Бургас разясни процедурата и актуалното състояние на проекта за изграждане на паметник на Апостола на свободата На каква възраст мъжете са най-палави На каква възраст мъжете са най-палави Господата на 60 често поддържат нива на сексуална активност, подобни на младежите на 20 Играта с вота, Пеевски и гардовете загрубя, опозицията заговори за изнасилвания Играта с вота, Пеевски и гардовете загрубя, опозицията заговори за изнасилвания Напрежението в парламента расте  – опозицията говори за насилие и очаква подмяна на вота, а лидерът на ДПС-НН показа нова експозиция в Музея на сглобката Министерският съвет одобри близо 2 млн. евро за ваксини за деца и бременни Министерският съвет одобри близо 2 млн. евро за ваксини за деца и бременни Финансирането за 2026 г. включва задължителна имунизация срещу варицела и целева ваксина срещу RSV
Американец планира да осинови деца и да ги отглежда с АI майка Американец планира да осинови деца и да ги отглежда с АI майка По думите му идеята не е виртуален експеримент, а сериозно намерение за създаване на реално семейство Първо лекарство, разработено с помощта на изкуствен интелект, навлиза в клинични изпитвания Първо лекарство, разработено с помощта на изкуствен интелект, навлиза в клинични изпитвания Рентосертиб цели лечение на рядко белодробно заболяване и може да съкрати времето за разработване на лекарства Арестуваха Кийфър Съдърланд в Лос Анджелис след сигнал за нападение над шофьор Арестуваха Кийфър Съдърланд в Лос Анджелис след сигнал за нападение над шофьор Актьорът е освободен срещу гаранция от 50 000 долара и трябва да се яви в съда на 2 февруари Работникът от Ford, обидил Тръмп, бе уволнен Работникът от Ford, обидил Тръмп, бе уволнен Инцидентът в автомобилния завод в Детройт предизвика политически скандал, Белият дом защити поведението на държавния глава Претърсват офисите на партията на Юлия Тимошенко заради схема пари срещу гласове Претърсват офисите на партията на Юлия Тимошенко заради схема пари срещу гласове Антикорупционните служби в Украйна разследват предполагаеми подкупи към депутати, случаят не е пряко свързан с Енергоатом Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Златото с нов исторически рекорд, среброто премина 90 долара за унция Благородните метали поскъпват на фона на по-слаба инфлация в САЩ и очаквания за понижение на лихвите Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Илон Мъск ще иска еднолично попечителство над сина си Ромулус Решението идва след публични изявления на майката Ашли Сейнт Клер в подкрепа на ЛГБТИ общността Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Кран се срути върху пътнически влак в Тайланд, най-малко 22 загинали Инцидентът е станал по време на строеж на нова бърза железопътна линия, десетки са ранени Българи плащат по 7 000 лева за ВИП номер на колата си Българи плащат по 7 000 лева за ВИП номер на колата си Комбинацията е от шест букви и/или цифри по желание Полугола клиентка изуми във варненски магазин Полугола клиентка изуми във варненски магазин Жената е украинка, изявява се като инфлуенсър
Бойко Борисов Бойко Борисов Без ГЕРБ щяхме да си пътуваме само по Перловската река Виц на деня Виц на деня - Учителю, дай ни съвет за времената, в които живеем!
- Където и да отидете, не си забравяйте зарядното!
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, ще ме обичаш ли и след като се оженим?
- Разбира се! Мен винаги са ме привличали омъжените жени.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На 99% от жените започва да им се прави секс, когато са на яхта!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори