Хотелиер: До 40-50% са намаленията на туристическите пакети през септември
Тя е управител на 7 хотела в Свети Влас и Слънчев бряг, като е създател и на Асоциация на туристическия бизнес в България
През септември намаленията достигат до 40-50 %, в зависимост от категорията и пакетите на почивки, каза в студиото на БНР Бургас хотелиерът Елена Андонова. Тя е управител на 7 хотела в Свети Влас и Слънчев бряг, като е създател и на Асоциация на туристическия бизнес в България.
Тя уточни, че през септември времето ще се задържи с приятни температури, които ще позволят на хората да се възползват от родното Черноморие:
„Всеки може да си отдъхне. Пакетите са на разумни цени. 80% от обектите в Слънчев бряг остават отворени и през септември.“
Най-предпочитани остават пакетите тип „ол-инклузив“ и уикенд резервациите в последната минута /”last minute reservations”/:
„Спорен остава въпроса с „ол-инклузив“ предлагането. Но въпреки това остава най-търсеният и разпознаваем продукт. Те са предпочитани от семейства от различни националности и за по-дълъг престой. Аз съм на мнение, че разхищаването на хранителни продукти не е добро, не е и рентабилно и за нас като хотелиери. Не всеки турист има културата на турист. Понякога се слагат много големи количества храна, а след това се изнасят от ресторантите.“
Курортният комплекс „Слънчев бряг“ се посещава от по-ниско платежоспособни туристи, смята хотелиерът. Андонова посочи, че в последно време Министерството на туризма е предприело инициатива за реклама на родното Черноморие:
„С около 30% е ръстът на туристи от Великобритания. Надяваме се да задържим тези туристи и дори да увеличим техния брой.“
Усилията на държавата трябва да бъдат насочени към по-голяма реклама на България и родното Черноморие, категорична е Елена Андонова.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци
