×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Да, България“ излиза от коалицията с Промяната до края на деня


„Да, България“ излиза от коалицията с Промяната до края на деня
Ген. Атанас Атанасов остава с Кирил Петков, докато хората на Христо Иванов се очертава да играят самостоятелно на вота
03 Септември 2024, Вторник, 13:00 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ

ПП поднесе на сребърен поднос за сбогом изненадващ подарък за досегашните си партньори

На 90 % е сигурно, че „Да, България“ ще напусне коалицията с „Продължаваме промяната“, научи Флагман.бг от добре информиран източник.

Националният съвет на партията се събира довечера за извънредно заседание, за да реши в какъв формат ще се яви на предстоящия вот, а нагласите са за самостоятелно участие.

В „Да, България“ са оптимисти, защото няколко социологически проучвания им давали добра основа от 7 до 10 % подкрепа. Формация смята, че отцепването ще мобилизира структурите им и може да постигнат още по-високи резултати.

Неслучайно и в последните часове знакови членове на „Да, България“ не пестят критиките си към водещи лица на „Продължаваме промяната“.

Актьорът Веселин Калановски, който е общински съветник в София и член на ръководството на „Да, България“ атакува остро Лена Бориславова.

"Вчера, 02.09., г-жа Лена Бориславова бе гост в предаване на една национална телевизия. Затова си позволявам да се обърна публично към нея с думите: Все още има време да кажете едно "Извинявайте, прекалих!", написа във Фейсбук профила си той, а впоследствие изтри публикацията си.

Повод за фейсбук броженията стана вчерашното участие на Бориславова в ефира на бТВ. То дойде на фона на преговорите, които трите партии в обединението "Продължаваме промяната-Демократична България" водят за подписване на коалиционно споразумение с ясен механизъм за взимане на решения, както и за нов начин на редене на листите.

От "Да, България" настояват обединението да се превърне в "конфедерация" - да има ясна отлика между партиите, но и ясна отговорност при взимането на решенията, право на вето, излъчване на говорители по определени теми.

Настояват също така листите да не се редят по досегашната "решетка" - "първо, трето място за мен, второ, четвърто за теб", а на база критерии за оценка на работата на кандидат-депутатите и с предварителен подбор.

От ПП смятат, че нямало време за подбор и който искал, нека прави такъв в собствената си партия.

Засега е ясно, че ДСБ на ген. Атанас Атанасов остава в коалицията и ще получат няколко водещи места по регионите.

Ако се стигне до разпад на коалицията акад. Денков ще е водач за ПП, а Димитър Найденов - първи в листата на "Да, България"

Ако доскорошните партньори се явят отделно на вота водач на ПП в Бургас ще е акад. Николай Денков, а на „Да, България“ Димитър Найденов.

За сбогом от ПП направиха изненадващ подарък на „Да, България“ – осигуриха им две от трите места в Районната избирателна комисия, след като излъчиха Милен Господинов и Георги Михов от квотата на „Да, България“ и Пенка Паспалева от тази на „Продължаваме промяната“. Подобен сценарий се е случил и в много други области, довериха източници на Флагман.бг.


В категории: Политика


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
17
Коментара
Димитър КИРЯКОВ До два месеца закриват българска онлайн медия До два месеца закриват българска онлайн медия 08/02/2026, Неделя 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Внезапно почина национален селекционер Внезапно почина национален селекционер 08/02/2026, Неделя 20:43 0
Тервел ИЛИЕВ Турчин впечатли в Реал Мадрид Турчин впечатли в Реал Мадрид 08/02/2026, Неделя 19:00 0
17
Коментара по темата
17.
ТБС
03.09.2024 21:31:55
0
1
Кучето е ясен, пак ще виси по цял ден на улицата, ама на плъхока не му видяхме очите. Ще начина за си обеля два лафа с уродите.
16.
Fox three
03.09.2024 18:57:14
3
5
ДБ са дясна формация и нямат работа при левичарите ПП. Това отдавна трябваше да се случи. Може да имат и 20 депутата, а може и изобщо да не влязат, но най-важното е да отстояват позициите на десните хора в България.
15.
Ами
03.09.2024 18:17:37
8
3
Боби, като не гласуваш ,пак ще те граби Буци/ Буда и продажниците от дб пп !
14.
Хихи
03.09.2024 18:15:31
0
8
агент малък Наско смее ли да напусне коалицията?! Нали за него ще гласуват семейството му и може би някой комшия ...
13.
Боби
03.09.2024 17:25:00
4
8
Тези партии в парламента, не разбират ли, че и на каквото и да се делят и съюзяват, народа не ги иска. Ако продължават да запушват парламента ида месец махнат доброволно от там, в България ще настъпи политическа криза.
Единствения, справедлив отговор на тяхната наглост е: да не гласува никой.
12.
Нас червеното знаме роди ни
03.09.2024 16:27:08
3
11
В тази партия ДайБъ са номенклатурни кадри от БКП или може да се каже малкото БСП. Къртици, ястреби, соколи изпратени да разбият дясното. След революцията от 2020 с кой се гушнаха Мая Манолова, Татяна Дончева, тройката от запаса, Муньо червения и т.н.
11.
Ние
03.09.2024 16:05:16
6
5
ВАЖНО, много ВАЖНО !!! ...Пеевски (Шопара) е готов да вкара България във войната ! ... Вижте това : ... https://skandalno.net/пеевски-е-единственият-автентичен/
10.
я
03.09.2024 14:57:55
4
8
Е няма да напуснат коалицията последно Мирчев каза че остават
9.
Предвидимо
03.09.2024 14:16:33
9
19
Готвят се за участие в управлението с герб и пеевски. Не случайно лъжеца Христо Иванов стоя в скута на Пеевски и пиеше мазно турско кафе.
8.
така така до 7
03.09.2024 13:54:19
6
2
Тоз пък трол от къде знаеш аз кой подкрепям или изобщо дали подкрепям някой?? Просто коментирам темата ама ги си мистър компетенция!!
7.
Е на тва е!
03.09.2024 13:51:02
10
24
Така, така, преди виновен ви беше Борисов, сега Пеевски. Само вие сте света вода ненапита. Дните ви са преброени.
6.
Бисер Русимов
03.09.2024 13:29:59
2
16
каквото такова, накрая пак ще броим, аз плащам
5.
все още жив
03.09.2024 13:27:30
18
23
Злобата, алчността, контрабандата с пудели и огромния стремеж за пари от революцията пре 2020год. до днес приключи. Революционерите ни ограбиха, стъжниха ни живота и феновете дето ядат доматите с колците ще прогледнат най-после!
P.S Митко Дървото рязко ми стана симпатичен!
4.
интересно
03.09.2024 13:18:21
1
38
Тия гъзолизците на Бачийски към кои са
3.
Тревор
03.09.2024 13:03:43
4
46
Супер, само се чудя феновете на коалицията как ще се разцепят сега.. на активни и пасивни ли?
2.
така така
03.09.2024 12:58:52
10
38
Пеевски разцепва всичките партии!! Големият евро атлантик с каишка на шията от краварите
1.
MT
03.09.2024 12:53:33
0
42
:)))) бай бай проДА!й България
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Това чакаха поколения шофьори, изграждат най-модерния полигон в България край ж.к. "Меден рудник" Това чакаха поколения шофьори, изграждат най-модерния полигон в България край ж.к. "Меден рудник" След години търсене на терен общината стартира проект за Регионален център по пътна безопасност До два месеца закриват българска онлайн медия До два месеца закриват българска онлайн медия Това идва на фона на закриването на румънската секция на медията, финансирана от Конгреса на Съединените щати Още два пистолета открити в кемпера на Ивайло Калушев, проверяват дали с тях са били извършени другите убийства Още два пистолета открити в кемпера на Ивайло Калушев, проверяват дали с тях са били извършени другите убийства Тримата са били добре облечени, а в автомобила е имало храна, множество бутилки вода, както и батерии за мобилни телефони, които обаче са били изключени Получавали са заплахи, че ще ги разстрелят, твърди приятел на един от убитите в хижа "Петрохан" Получавали са заплахи, че ще ги разстрелят, твърди приятел на един от убитите в хижа "Петрохан" Дечо вложи всичките си спестявания, за да могат да спрат това, което се случва там. Той купуваше дронa - струваше около 80 хил. лева", каза Мартин Гръбчев Внезапно почина национален селекционер Внезапно почина национален селекционер Илиян Василев е първият български хандбалист играл във френския елит Калушев е гръмнат от службите като Трактора и Нотариуса, смята Илиян Василев Калушев е гръмнат от службите като Трактора и Нотариуса, смята Илиян Василев Бившият посланик в Москва е убеден, че държавата стои зад касапницата в Петрохан Калушев е имал изразена форма на педофилия, смята топ криминалистът Ботьо Ботев Калушев е имал изразена форма на педофилия, смята топ криминалистът Ботьо Ботев Много странни неща има в самото начало. Труповете намерени пред хижата, като за показ. Хижата запалена, но не напълно изгоряла, коментира криминалистът 87-годишната естрадна звезда Мими Николова се пусна по минижуп 87-годишната естрадна звезда Мими Николова се пусна по минижуп България – държавата на временно изпълняващите длъжността България – държавата на временно изпълняващите длъжността Имаме правителство в оставка, което управлява временно, докато чака да види кой ще спечели изборите напролет и дали той няма да управлява… пак временно Не вярвам Калушев и приятелите му да са извършвали злодеяния, убеден е ексминистър Борислав Сандов Не вярвам Калушев и приятелите му да са извършвали злодеяния, убеден е ексминистър Борислав Сандов Познавах ги, но не знаех, че имат оръжие, твърди бившият вицепремиер, който предостави огромна територия за ползване на НПО-то през 2022 година 
Кк България се оказа замесена в аферата „Епстийн“ Кк България се оказа замесена в аферата „Епстийн“ Това е скандалът на века, обяви Жени Калканджиева  От Сакскобургготски до Шаолин: необичайният път на княз Симеон-Хасан От Сакскобургготски до Шаолин: необичайният път на княз Симеон-Хасан Синът на княгиня Калина Сакскобургготска и изследователя и пътешественик Китин Муньос е прекарал близо два месеца в подножието на планината Суншан, в провинция Хънан Щастлива съм, че не осъзнава: Ема Хеминг за битката на Брус Уилис с деменцията Щастлива съм, че не осъзнава: Ема Хеминг за битката на Брус Уилис с деменцията Съпругата на Брус Уилис проговори за най-тежката истина около деменцията му Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Иран с нова заплаха към САЩ: Ще ударим американските бази, ако бъдем нападнати Техеран и Вашингтон продължават ядрените преговори, но „червените линии“ на Иран остават непроменени Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Лавина във Високите Татри отне живота на двама унгарски туристи Инцидентът става при влошено време, въпреки официално обявена ниска лавинна опасност Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Любовна афера между учителка и ученик завърши с условна присъда Случаят във Вашингтон повдига отново въпроса за границите и злоупотребата с доверие в училищата Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Заплашиха с убийство вицепрезидента на САЩ Джей Ди Ванс Федерално жури повдигна обвинения срещу 33-годишен мъж от Охайо след сигнал за директна заплаха Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си След години без дом жената спи месеци наред върху гроба на мъжа, когото е загубила внезапно 40 тона марихуана разкрити в Северна Македония, следите водят към Балкански канал 40 тона марихуана разкрити в Северна Македония, следите водят към Балкански канал Наркотикът не е за медицински цели, а за уличен пазар и контрабанда, разследването стига до лицензирани фирми След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени Москва твърди, че покушението срещу ключов разузнавателен генерал има външна следа
Корнелия Нинова Корнелия Нинова Борисов, Пеевски и Радев се борят за концесията в БСП Виц на деня Виц на деня Габровец чете книга и от време на време гаси и светва отново лампата.
- Какво правиш? - пита го жена му...
- Мога да прелиствам страниците и на тъмно...
Виц на деня Виц на деня Учените от БАН са успели да кръстосат крака и седят така по цял ден! Статус във фейсбук Статус във фейсбук Който не пие от кръчмата, ще пие от аптеката.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори