×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • САЩ превзеха ирански кораб край Ормузкия проток
  • Цените на петрола продължават да скачат
  • Рекордна активност в Германия и напрежение пред секциите в Испания
  • Висок риск от градушки в понеделник
  • При близо 100% обработени протоколи: "Прогресивна България" с убедителна победа в Бургас
  • Грешки в протоколите забавят обработката на вота в Кърджали
  • РИК-Бургас обработи рекордно бързо протоколите от всички 747 секции
  • България отбелязва 150 години от Априлското въстание
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отиде си доайенът на българската журналистика Иван Гарелов


Отиде си доайенът на българската журналистика Иван Гарелов
Журналистът беше транспортиран по спешност в неврореанимацията на университетската болница  в средата на юли след черепно-мозъчна травма
03 Септември 2024, Вторник, 09:45 ч.
Автор: Флагман.бг

Това съобщиха от "Пирогов"

Почина доайенът на българската журналистика Иван Гарелов. Това съобщиха от болница "Пирогов", където той се лекуваше. Журналистът беше транспортиран по спешност в неврореанимацията на университетската болница  в средата на юли след черепно-мозъчна травма.

Иван Гарелов е едно от най-емблематичните имена на българската телевизионна журналистика. Най-голямата част от професионалния му път преминава в БНТ, където 21 години е начело на обзорното политическо предаване "Панорама". Между 1967 и 1969 година Гарелов работи за Първо управление на Държавна сигурност. След 1970 година е нещатен сътрудник на службите, като се обучава в школа на КГБ край Москва.

Слиза от стола на водещ на „Панорама” и приема да стане директор на новините и актуалните предавания на NOVA между 2000-а и 2001-а година. След това продължава пътя си в други медии, като през 2011-а основава годишните награди за телевизионна журналистика „Свети Влас“. В последните години се занимава с политически пиар. През януари 2017 г. става медиен съветник в правителството на Огнян Герджиков, като по-късно е освободен от поста, след като в ефира на NOVA защитава Елена Йончева. Същата година се кандидатира за генерален директор на БНТ.

Припомняме, че журналистът претърпя инцидент в морския град Свети Влас. Заради получена тежка травма беше откаран в столичната болница „Пирогов”. 81-годишният журналист работил върху новата си книга.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България Най-богатите държави в Европа до 2030 г.: къде се нарежда България 20/04/2026, Понеделник 13:00 0
Мария АРНАУДОВА Цените на петрола продължават да скачат Цените на петрола продължават да скачат 20/04/2026, Понеделник 11:00 0
Мария АРНАУДОВА ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок 20/04/2026, Понеделник 10:00 1
16
Коментара по темата
16.
*********
03.09.2024 21:44:44
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
15.
Бургазлия
03.09.2024 13:36:59
2
11
Потърсете оследното му интервю с Карбовски. Еми Гарелов още там си го казва. "Когато си почивах в Св. Власт", "Бях изпил 2-3 чаши". "Обичам да почивам там".
Има една приказка "Кой каквото сам си направи - никой друг не може да му го направи"

R.I.P
14.
пешев
03.09.2024 13:21:26
0
12
ДС,ДС,ДС ,за глупаците които не знаят какво означава ДС - държавна сигурност
13.
така така
03.09.2024 12:43:22
22
7
Тези където плюят по паметта на Гарелов са от новите модерните дето само комунизъм им е в главата но се борят уж за някаква свобода и права... Липите си колко сте хора!!!!!
12.
кхй
03.09.2024 11:48:04
6
27
Ако бяхме станали нормална държава както направиха останалите бивши соц. републики, този щеше да е в затвора заедно с свички соц олигарси.
11.
XX
03.09.2024 11:35:09
7
21
Едно ченге по-малко.
10.
elvis
03.09.2024 11:26:33
5
22
помнители как на границата ГОЛЯМАТА екскурзия ГАРЕЛОВ СЕ ГАВРЕШЕ СЪС ЗАМИНАВАЩИТЕ ЗА ТУРЦИЯ
9.
K K K
03.09.2024 11:10:37
3
16
"За мъртвите или нищо, или само истината"
"De murtui nil nici bene, De murtui nihil nici bohum"

Дано Господ му прости, за да почива в мир.
8.
Личност
03.09.2024 10:56:23
11
21
Една от емблемите на цяла епоха!Да почива в мир!
7.
Някой
03.09.2024 10:42:56
16
22
Един агент на ДС по-малко
6.
Въй...
03.09.2024 10:25:20
9
47
Иван Стефанов Гарелов – щатен служител; нещатен служител на КДС, ПГУ, псевдоним "Талев".
Ами този „доай­ен на българската журна­листика“ е бил ръководител на резидентурата на Държавна сигурност в БНТ.
Помните ли кой беше предишният „доай­ен на българската журна­листика“? Това беше другарят Петко Бочаров с агентурно/партизанско име "Борисов", който е написал (забележете" е 1726 страници с доноси!
Сещате ли се какво бъдеще има такава страна с такива „доай­ени"?
5.
11111
03.09.2024 10:17:03
8
29
Светла му памет!
4.
Оруел
03.09.2024 10:08:30
8
27
Ако не беше бивше ДС, отдавна щяхме да я четем тая новина.
3.
Da
03.09.2024 10:01:17
1
20
Питате се защо глагман бълва пеевска повърня нон стоп..ами вижте рекламата на делта гард така им плащат.
2.
f
03.09.2024 09:59:12
5
36
Да почива в мир.
1.
Зрител
03.09.2024 09:58:48
11
45
Бог да го прости!
С нетърпение очаквахме Панорама когато водещ беше Гарелов!
Съболезнования на близките!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май Община Царево представя културната и фестивална програма за месец май Всяко събитие е част от празничния дух, който ще обхване града и ще предложи нещо за всеки вкус и възраст 26 гласа не достигнаха на Галя Василева, за да пренареди листата на ГЕРБ, 100 - на Атанас Пъчков 26 гласа не достигнаха на Галя Василева, за да пренареди листата на ГЕРБ, 100 - на Атанас Пъчков Очертава се интересна въртележка и в листата на ПП-ДБ, тъй като Божидар Божанов пренареди листата  Марин Киров и екипът му инспектираха работата по ремонта на рибарско пристанище "Мичурин" Марин Киров и екипът му инспектираха работата по ремонта на рибарско пристанище "Мичурин" Изградени са вече новите бетонни нива на кейовите стени, халетата за ремонт на лодки, инвентарът и пазарът за риба Опашка пред БНБ за колекционерската монета, посветена на 150 г. от Априлското въстание Опашка пред БНБ за колекционерската монета, посветена на 150 г. от Априлското въстание Цената й при пускане в обращение е 144 евро (281,64 лева). Монетата е в тираж 5000 броя. При 91.68% обработени протоколи: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в спор за второто място При 91.68% обработени протоколи: „Прогресивна България” печели вота, ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ в спор за второто място Ето колко процента печелят формациите в 52-то НС  Рекордна активност в Германия и Франция и напрежение пред секциите в Испания Рекордна активност в Германия и Франция и напрежение пред секциите в Испания Резултатите са за „Прогресивна България” в Мадрид и Валенсия, докато в Барселона най-голямо доверие получава коалицията ПП-ДБ ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок ДДС и ваучери могат да смекчат ценовия шок Три икономически мерки за облекчаване на инфлационния натиск предлагат бързи решения за работници и работодатели Слънчогледите поглеждат в друга посока - започва миграцията на предателите Слънчогледите поглеждат в друга посока - започва миграцията на предателите Администрацията, изградена под знамето на ГЕРБ и ДПС, няма да се разпадне, повечето хора ще останат, само портретите по стените ще бъдат сменени 150 години от Априлското въстание  отбелязваме със събития и инициативи в цялата страна 150 години от Априлското въстание отбелязваме със събития и инициативи в цялата страна Мащабни чествания в България и Бургас в чест на героите на Априлското въстание   Броенето в Бургас приключи! Разпределят мандатите, вижте трите варианта Броенето в Бургас приключи! Разпределят мандатите, вижте трите варианта „Прогресивна България“ може да спечелят 8 мандата, а „Възраждане“ дори да влезе да остане без депутат в Бургаско
Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Предупреждение за цунами в Япония, след силно земетресение Трусът с магнитуд 7,6 по Рихтер удари на 236 км източно от Хачинохе Цените на петрола продължават да скачат Цените на петрола продължават да скачат Фючърсите на суровия петрол Брент поскъпват на фона на напрежението между САЩ и Иран Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Откриха отрова за плъхове в бебешка храна Властите подозират опит за изнудване, изтеглят партиди и в Чехия, и в Словакия Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Рекордна избирателна активност в Париж: Опашки пред посолството и значителен интерес от българите в чужбина Изключителна активност край Сена, българите извън страната показват засилен интерес и ангажираност в гласуването Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции Изборният ден започна още снощи в Оукланд и Крайстчърч и ще приключи най-късно в западната част на Съединените щати Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Франция арестува афганистански мигрант за серийно изнасилване на овце и кози Фондация „Брижит Бардо“, която стана граждански ищец по делото, поиска най-тежко наказание Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Богатите напускат Дубай – сменят го с хитова балканска дестинация Черна гора привлича с комбинацията от морски климат, планински пейзажи и по-бавен ритъм на живот Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Това са цветовете в които ще видим iPhone 18 Pro тази есен Очаква се четири различни предложения да стигнат до крайния потребител Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Почина един от най-великите реализатори в историята на баскетбола Оскар Шмид Баскетболната легенда си отиде на 68 години след дълга битка с мозъчен тумор Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Алкохолизмът в Русия е в подем, мерките на Путин не помагат Диагнозите на алкохолна зависимост скачат с 30% за една година
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Само който е бил депутат, знае колко боли, когато вече не си депутат.
Виц на деня Виц на деня Депутат:
- Политика правим само предизборно, после правим само икономика.
Виц на деня Виц на деня - Интересувате ли се от политика?
- Разбира се!
- Активен или пасивен?
- В смисъл?
- В смисъл - депутат ли сте или просто гледате телевизия?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Интересно, но и озадачаващо е, че все повече психиатри коментират българската политика.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори