Паркинги в къмпинг Нестинарка залети след интензивните валежи
Няма данни за други наводнени обекти
Няма данни за пострадали хора след дъждовете, съобщиха от Община Царево.
Метеорологичната обстановка в района вече се нормализира въпреки интензивните валежи от последното денонощие.
Заради специфичната локация на хотелски комплекс Нестинарка паркингите и ниските нива там са залети. Няма данни за други наводнени обекти в района на плаж Нестинатка и къмпинга, както бе съобщено в новините на някои медии.
Припомняме, че Община Царево подаде документи за помощ от държавата за моста и дерето около него на Нестинарка, но финансиране не беше отпуснато.
Община Царево ще подготви документи за цялостна корекция на реката около плаж Нестинарка и отново ще повдигне въпроса пред държавата за невъзстановените средства от бедствието през 2023 г. и необходимостта от още средства за корекция на дерета, речни корита и възстановяване на разрушена инфраструктура. Общата сума, която е необходима и за която има подадени документи, но не е отпусната е около 35 млн. лв.
Общинските екипи, Противопожарната служба и МВР са на терен и в готовност.
Извършват се огледи на речни корита и дерета.
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

Колко пъти сме се пробвали да поостанем там, е- не! Не ни харесва!
Някакви с€лски тарик@ти, въртене на очи, п0дм@зване...
Не е нашето място!
Коментиращите преди мен са напълно прави, че преди беше съвсем друго: гори, природа.