Паркинги в къмпинг Нестинарка залети след интензивните валежи
Няма данни за други наводнени обекти
Няма данни за пострадали хора след дъждовете, съобщиха от Община Царево.
Метеорологичната обстановка в района вече се нормализира въпреки интензивните валежи от последното денонощие.
Заради специфичната локация на хотелски комплекс Нестинарка паркингите и ниските нива там са залети. Няма данни за други наводнени обекти в района на плаж Нестинатка и къмпинга, както бе съобщено в новините на някои медии.
Припомняме, че Община Царево подаде документи за помощ от държавата за моста и дерето около него на Нестинарка, но финансиране не беше отпуснато.
Община Царево ще подготви документи за цялостна корекция на реката около плаж Нестинарка и отново ще повдигне въпроса пред държавата за невъзстановените средства от бедствието през 2023 г. и необходимостта от още средства за корекция на дерета, речни корита и възстановяване на разрушена инфраструктура. Общата сума, която е необходима и за която има подадени документи, но не е отпусната е около 35 млн. лв.
Общинските екипи, Противопожарната служба и МВР са на терен и в готовност.
Извършват се огледи на речни корита и дерета.
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас

Колко пъти сме се пробвали да поостанем там, е- не! Не ни харесва!
Някакви с€лски тарик@ти, въртене на очи, п0дм@зване...
Не е нашето място!
Коментиращите преди мен са напълно прави, че преди беше съвсем друго: гори, природа.