Паркинги в къмпинг Нестинарка залети след интензивните валежи
Няма данни за други наводнени обекти
Няма данни за пострадали хора след дъждовете, съобщиха от Община Царево.
Метеорологичната обстановка в района вече се нормализира въпреки интензивните валежи от последното денонощие.
Заради специфичната локация на хотелски комплекс Нестинарка паркингите и ниските нива там са залети. Няма данни за други наводнени обекти в района на плаж Нестинатка и къмпинга, както бе съобщено в новините на някои медии.
Припомняме, че Община Царево подаде документи за помощ от държавата за моста и дерето около него на Нестинарка, но финансиране не беше отпуснато.
Община Царево ще подготви документи за цялостна корекция на реката около плаж Нестинарка и отново ще повдигне въпроса пред държавата за невъзстановените средства от бедствието през 2023 г. и необходимостта от още средства за корекция на дерета, речни корита и възстановяване на разрушена инфраструктура. Общата сума, която е необходима и за която има подадени документи, но не е отпусната е около 35 млн. лв.
Общинските екипи, Противопожарната служба и МВР са на терен и в готовност.
Извършват се огледи на речни корита и дерета.
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
Екъшн! Пиян шофьор блъсна паркирани коли във Варна и извади пистолет
Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина
Вторият лъч на поклонническия маршрут до мощите на Св. Йоан Кръстител ще преминава през Община Царево
Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни
Дневен хороскоп за 24 юни 2026: Kъсмет за Раците и Рибите, важни решения пред Водолея
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие

Колко пъти сме се пробвали да поостанем там, е- не! Не ни харесва!
Някакви с€лски тарик@ти, въртене на очи, п0дм@зване...
Не е нашето място!
Коментиращите преди мен са напълно прави, че преди беше съвсем друго: гори, природа.