Паркинги в къмпинг Нестинарка залети след интензивните валежи
Няма данни за други наводнени обекти
Няма данни за пострадали хора след дъждовете, съобщиха от Община Царево.
Метеорологичната обстановка в района вече се нормализира въпреки интензивните валежи от последното денонощие.
Заради специфичната локация на хотелски комплекс Нестинарка паркингите и ниските нива там са залети. Няма данни за други наводнени обекти в района на плаж Нестинатка и къмпинга, както бе съобщено в новините на някои медии.
Припомняме, че Община Царево подаде документи за помощ от държавата за моста и дерето около него на Нестинарка, но финансиране не беше отпуснато.
Община Царево ще подготви документи за цялостна корекция на реката около плаж Нестинарка и отново ще повдигне въпроса пред държавата за невъзстановените средства от бедствието през 2023 г. и необходимостта от още средства за корекция на дерета, речни корита и възстановяване на разрушена инфраструктура. Общата сума, която е необходима и за която има подадени документи, но не е отпусната е около 35 млн. лв.
Общинските екипи, Противопожарната служба и МВР са на терен и в готовност.
Извършват се огледи на речни корита и дерета.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Колко пъти сме се пробвали да поостанем там, е- не! Не ни харесва!
Някакви с€лски тарик@ти, въртене на очи, п0дм@зване...
Не е нашето място!
Коментиращите преди мен са напълно прави, че преди беше съвсем друго: гори, природа.