Паркинги в къмпинг Нестинарка залети след интензивните валежи
Няма данни за други наводнени обекти
Няма данни за пострадали хора след дъждовете, съобщиха от Община Царево.
Метеорологичната обстановка в района вече се нормализира въпреки интензивните валежи от последното денонощие.
Заради специфичната локация на хотелски комплекс Нестинарка паркингите и ниските нива там са залети. Няма данни за други наводнени обекти в района на плаж Нестинатка и къмпинга, както бе съобщено в новините на някои медии.
Припомняме, че Община Царево подаде документи за помощ от държавата за моста и дерето около него на Нестинарка, но финансиране не беше отпуснато.
Община Царево ще подготви документи за цялостна корекция на реката около плаж Нестинарка и отново ще повдигне въпроса пред държавата за невъзстановените средства от бедствието през 2023 г. и необходимостта от още средства за корекция на дерета, речни корита и възстановяване на разрушена инфраструктура. Общата сума, която е необходима и за която има подадени документи, но не е отпусната е около 35 млн. лв.
Общинските екипи, Противопожарната служба и МВР са на терен и в готовност.
Извършват се огледи на речни корита и дерета.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Колко пъти сме се пробвали да поостанем там, е- не! Не ни харесва!
Някакви с€лски тарик@ти, въртене на очи, п0дм@зване...
Не е нашето място!
Коментиращите преди мен са напълно прави, че преди беше съвсем друго: гори, природа.