Откриха труповете на шестима заложници, отвлечени от "Хамас"
Сред тях е и тялото на израело-американския гражданин Хърш Голдбърг-Полин
Президентът на САЩ Джо Байдън обяви, че телата на шестима заложници, отвлечени от палестински бойци по време на атаката им срещу Израел на 7 октомври, са били открити в ивицата Газа.
Сред тях е и тялото на израело-американския гражданин Хърш Голдбърг-Полин, предаде "Франс прес", цитирана от БЛИЦ.
"По-рано през деня (вчера - бел. ред), в тунел под град Рафах израелските сили откриха и прибраха телата на шестима заложници, държани в плен от "Хамас", се казва в изявление на Байдън. В него се допълва, че той е съсипан и възмутен от случилото се.
"Не се заблуждавайте, лидерите на "Хамас" ще платят за тези престъпления. И ние ще продължим да работим 24 часа в денонощието, за да постигнем споразумение, което да гарантира освобождаването на останалите заложници", допълва американският президент.
"Хърш е част от невинните хора, брутално нападнати, докато бяха на музикален фестивал в Израел на 7 октомври. Той изгуби ръката си, помагайки на приятели и на чужденци по време на това жестоко клане, устроено от "Хамас", разказа Байдън и припомни, че Хърш е бил само на 23 години.
Байдън спомена и родителите на младия мъж - Джон и Рашел - и заяви, че неуморно и по непоклатим начин те са защитавали сина си и всички заложници, държани при недопустими условия. Байдън заяви, че се възхищава на родителите на Хърш и споделя тяхната дълбока и невъобразима мъка.
Президентът на САЩ увери, че е работил неуморно за завръщането на Хърш у дома и каза, че новината за смъртта му е разбила сърцето му.
По време на атаката на "Хамас" на 7 октомври 251 души бяха взети за заложници и откарани в Газа, припомня "Франс прес".
Израелските сили потвърдиха, че са открили и прибрали труповете на шестима заложници в ивицата Газа, предаде "Ройтерс". Те съобщиха и имената на загиналите, намерени в тунел в района на Рахаф и това са Кармел Гат, Еден Йерушлами, Хърш Голдберг-Полин, Александър Лобанов, Алмог Сарузи и Ори Данино. Труповете са били откарани в Израел, се казва в изявление на израелските сили.
Световни агенции отбелязват, че сред загиналите е и един руски гражданин.
Семейството на американско-израелския гражданин сред заложниците също публикува изявление, в което казва, че с дълбока покруса то съобщава, че обичният им син и брат е умрял и в което благодари на всички за любовта и подкрепата им. Семейството моли всички да уважават в тези мигове на скърб личното му пространство, предаде "Асошиейтед прес".
Инвеститори съдят Селена Гомес за измама заради 1,2 млн. долара
Кричим се сбогува с Георги Кузев
Свастики и заплахи за саморазправа се появиха на Младежкия хълм след убийството на Георги Кузев
Иван Христанов влиза в битката за президент
83-годишен стреля с арбалет от терасата си по 18-годишен в Пловдив
НАТО свали дрон над Латвия, хиляди бяха призовани да се укрият
Европа гори под екстремна жега: 38,1 градуса в Лондон, пожарът в Андалусия продължава да бушува
ЦСКА оцеля в луд трилър с Макаби: Загуби с 1:3, но продължава към плейофа на Лига Европа
Пухкава портокалова торта с шоколад: Лесна рецепта, която винаги се получава
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
