Внимание! Червен код за валежи в Бургаска област
Най-засегнати се очаква да са Малко Търново, Приморско и Царево в неделя
В неделя е издаден предупредителен код за значителни валежи за седем общини от област Бургас в неделя. Това съобщава Националният институт по хидрология и метеорология (НИМХ).
Най-високата степен на предупреждение – червен код, е обявен за общините Царево, Малко Търново и Приморско. Очакваните валежи са над 65 литра на квадратен метър за 24 часа.
Жълт код е издаден за общините Бургас, Средец и Камено. Там се очакват количество валежи около 20-35 литра на квадратен метър за 24 часа или интензивен валеж до 30 литра на квадратен метър за шест часа, предава nova.bg.
Община Созопол е с предупредителен оранжев код. Очаква се да паднат 35-65 литра дъжд на квадратен метър за 24 часа или над 30 литра дъжд на квадратен метър за шест часа.
Нова световна корона за Меси? Неофициално е избран за №1 на Мондиал 2026
Бургас вече с 12 дефибрилатора, един от тях е на остров Света Анастасия
Злато за грации от Бургас: Балетните таланти на НУМСИ покориха световната сцена в Дъблин
Телефонът става личен портфейл: карта, книжка, фишове и данъци на един екран
Иво Мирчев: При Радев няма калинки - само копринки!
Рояци гигантски скакалци налазиха Истанбул, свързват ги с миграция от Балканите
Карнобат сложи фотоволтаици върху 6 социални центъра и купи електромобил
Докато българските пенсионери си броят центовете, британските пенсионери имат поне по 500 хил. паунда в сметките
Славко Винчич прибира 60 000 долара само за финала на Мондиал 2026
Празненствата край аязмото до Пещерско започнаха с водосвет, стотици вярващи се къпят за здраве
Ебола взе 893 жертви в ДР Конго, 86 нови случая са открити за ден
Бургаската пианистка Вирджиния Спиридонова покори престижна сцена в Норвегия
