×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бургаски солисти представят Вокален концерт, посветен на Деня на хумора и сатирата
  • Обезопасяват срутената алея в Ахтопол
  • Западът се намесва в изборите в Унгария, смята Захарова
  • Предстои преизчисление на пенсиите на 355 000 работещи пенсионери
  • НОИ започва изплащането на пенсиите на 7 април, ще има и великденски добавки
  • Разби се руски военнотранспортен самолет "Ан-26", загинали са 29 души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Компанията му струва 1 трилион долара


30 Август 2024, Петък, 10:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Акциите на базирания в Омаха, щата Небраска, конгломерат поскъпнаха с над 27 на сто

Инвестиционният фонд на Уорън Бъфет "Бъркшайър хатауей" (Berkshire Hathaway) е достигнал днес пазарна капитализация от 1 трилион долара и така е станал първата нетехнологична компания в САЩ, преминала този праг, предаде Си Ен Би Си.

Акциите на базирания в Омаха, щата Небраска, конгломерат поскъпнаха с над 27 на сто през 2024 г. Прагът от 1 трилион долара беше прекосен само два дни преди Бъфет, известен като "Оракулът от Омаха", да навърши 94 години.

Акциите на фонда се повишиха с 1,2 на сто в днешната търговия и така пазарната му капитализация се повиши до до 1 трилион долара, според данните на "ФактСет" (FactSet), съобщи БТА. 

Междувременно "Бъркшайър хатауей" е продал през последните няколко дни акции в "Банк ъв Америка" (Bank of America) на стойност 981,9 милиона долара, като конгломератът продължава да намалява дела си във втората по големина банка в САЩ. От средата на юли досега "Бъркшайър хатауей" се е разделил с акции на банката за около 5,4 милиарда долара.

Конгломератът е продал акции за около 24,7 милиона долара на втората по големина банка в САЩ между 23 и 27 август, според документи, изпратени вчера до регулаторните органи.

Акциите на "Банк ъв Америка" се понижиха с 0,5 на сто в днешната предпазарна търговия. Те са поевтинели с 4,8 на сто през последния месец.

Бъфет, един от най-уважаваните инвеститори в света, започна да инвестира в "Банк ъв Америка" през 2011 г., когато "Бъркшайър хатауей" купи привилегировани акции на стойност 5 милиарда долара.

Инвестицията на Бъфет във финансовата институция беше направена на фона на опасенията на някои инвеститори за капиталовите нужди на банката.

Продажбата на акциите бележи обрат спрямо миналата година, когато Бъфет похвали "Банк ъв Америка" и главния изпълнителен директор Брайън Мойнихан.

Въпреки последната продажба на акции "Бъркшайър" продължава да е най-големия акционер в банката, притежавайки 903,8 милиона акции на стойност 35,85 милиарда долара, според цената при вчерашното затваряне на търговията.


В категории: Бизнес


1
Коментара
Флагман.БГ Почина Кирил Ампов - бащата на Графа Почина Кирил Ампов - бащата на Графа 01/04/2026, Сряда 15:00 0
1
Коментара по темата
1.
Млад меринджей
30.08.2024 10:52:21
6
7
Аман от дъртаци.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Депутатите с празни дискусии в НС: Липса на кворум прекрати обсъждането на скандалния договор с Украйна Депутатите с празни дискусии в НС: Липса на кворум прекрати обсъждането на скандалния договор с Украйна Служебният кабинет извърши национално предателство, казаха от „Възраждане”. С тях бяха съгласни от ПГ на ГЕРБ-СДС: „Гюров изразява политическа воля, която е със срок на годност до 19 април” Проф. Екатерина Михайлова: При тежки съмнения срещу магистрат да следва отстраняване и разследване Проф. Екатерина Михайлова: При тежки съмнения срещу магистрат да следва отстраняване и разследване Преподавателят по конституционно право заяви, че служебният кабинет разполага поначало с правомощията на Министерския съвет, включително да сключва международни договори при конституционните условия 5% от българите живеят с тежки психиатрични заболявания 5% от българите живеят с тежки психиатрични заболявания Психиатъръ Д-р Веселин Герев отчете ръст на тежките случаи в психиатрията и 363 принудително настанени за година Таланти от ОДК - Несебър спечелиха медали от национален фолклорен конкурс във ВарнаТаланти от ОДК-Несебър спечелиха медали от национален фолклорен конкурс във Варна Таланти от ОДК - Несебър спечелиха медали от национален фолклорен конкурс във ВарнаТаланти от ОДК-Несебър спечелиха медали от национален фолклорен конкурс във Варна Възпитаници на вокалната школа с ръководител Димитър Йорданов се върнаха с отличия от XXXI Национален детски фолклорен конкурс „Диньо Маринов“ GHB - "Наркотикът на изнасилвачите" плъзна и на българския пазар GHB - "Наркотикът на изнасилвачите" плъзна и на българския пазар Вече има образувано първо по рода си дело, свързано с опасната дрога, съобщиха от Асоциация на прокурорите в България РДНСК Бургас има нов началник: Кети Вълкова замени Георги Георгиев РДНСК Бургас има нов началник: Кети Вълкова замени Георги Георгиев Досегашният началник Георги Георгиев е понижен, но остава в РДНСК Ето кой е облепил целия град с обяви, за да продаде партера си в жк. "Меден рудник" Ето кой е облепил целия град с обяви, за да продаде партера си в жк. "Меден рудник" Повече от 2 години дърветата, светофарите, стълбовете на осветителни тела и фасадите на сградите са загрозени с тази бележка Несебърски кикбоксьори с множество титли от държавно първенство  Несебърски кикбоксьори с множество титли от държавно първенство  Отборът завърши на четвърто място в класирането след 4 златни и 5 бронзови отличия в конкуренция на 58 клуба от страната Безплатни индивидуални консултации за професионално ориентиране за седмокласници Безплатни индивидуални консултации за професионално ориентиране за седмокласници Кариерните консултации ще се проведат в периода:  6 - 9 април 2026 г. Община Несебър обяви 3-и април за Ден на траур по повод кончината на Стефан Поляка Община Несебър обяви 3-и април за Ден на траур по повод кончината на Стефан Поляка Ударите с юмруци и ритници на Живко Георгиев - Зоро са причина за смъртта на мъжа от Свети Влас
Почина Кирил Ампов - бащата на Графа Почина Кирил Ампов - бащата на Графа Той беше известен не само с гласа си, който покоряваше поколения българи, но и с чувството си за хумор, с което променя облика на българската поп сцена.  САЩ може да приключат войната в Иран до две-три седмици, твърди Тръмп САЩ може да приключат войната в Иран до две-три седмици, твърди Тръмп Тръмп каза още, че не е нужно Техеран да сключва сделка с Вашингтон, за да бъде сложен край на конфликта Внезапно почина Радо Внезапно почина Радо . Собственикът на популярната пицария “Пица Радо“ и комплекс “Апартаменти Радо“ си отиде внезапно, оставяйки празнота в сърцата на своите съграждани и многобройните гости на курорта Отвлякоха американска журналистка на свободна практика в Багдад Отвлякоха американска журналистка на свободна практика в Багдад Един от заподозрените е свързан с подкрепяна от Иран милиция, съобщават иракски и американски представители Вътрешният министър шикалкави за разследването по "Петрохан" Вътрешният министър шикалкави за разследването по "Петрохан" Относно това какви снимки има в телефоните, аз не мога да ви кажа. Обърнете се към наблюдаващия прокурор, каза Емил Дечев В Гърция днес очакват кошмарно време В Гърция днес очакват кошмарно време Очакват се силен дъжд и гръмотевични бури в цялата страна днес, се прогнозира времето да бъде интензивно и продължително Танкер беше ударен от два снаряда край Катар лив Танкер беше ударен от два снаряда край Катар лив Пожарът на борда е овладян, няма данни за пострадали и разлив, а разследването за произхода на снарядите продължава Дарение за Киев: Правителството отпусна 17,3 млн. евро тихомълком Дарение за Киев: Правителството отпусна 17,3 млн. евро тихомълком 3 дни кабинетът "Гюров" кри решението си Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени Кризата в Близкия изток удари Европа, ЕС готви спешни мерки заради високите цени На извънредна среща министрите на енергетиката търсиха координирани решения срещу ценовия шок и несигурните доставки Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Тръмп към ЕС: Или купувайте петрола от САЩ, или си освободете Ормузкия проток Имайте смелостта да отидете до пролива и просто да го вземете, каза той 
Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане Костадин КОСТАДИНОВ, лидер на Възраждане От днес радио "Отровна Европа" вече не работи Виц на деня Виц на деня - Защо се разведохте?
- Заради с*кса.
- Рядко ли го правехте?
- Често го правехме, но не заедно!
Виц на деня Виц на деня Дядо казва на внука си:
- Бързо се скрий, че идва учителят ти, а ти днес не отиде на училище!
Внукът:
- Ти се скрий, щото му казах, че си умрял...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що е то свестен мъж?
- Този, който дава жена си за пример на всичките си любовници!

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори