Фестивал на изкуствата Порт Прим Арт Фест се завръща със седмо издание този октомври
Културният форум се завръща на 5 октомври и ще продължи в дните от сряда до събота
Чудесни новини за всички фенове на изкуствата! На 2 октомври 2024 г. (сряда) с вълнуваща изложба на изтъкнатите творци проф. Божидар Бончев, Георги Минчев, Калия Калъчева, Стефан Божков, Анжела Терзиева, ще бъде открито седмото издание на Порт Прим Арт Фест (ППАФ). Началото на събитието е от 17:30 ч., мястото е Бургаска художествена галерия „Петко Задгорски“, входът е свободен и всички са добре дошли.

На същото място час по-късно, от 18.30 ч. ще бъдат и българските писатели, художници и аниматори Пенко и Сотир Гелеви. „Срещата с тях ще включва и премиера на техен анимационен филм, затова не пропускайте да дойдете с децата си, напълно безплатно е и ще бъде много интересно“ – кани екипът на Гранд хотел и СПА Приморец, организатор на Фестивала на изкуствата. Порт Прим Арт Фест се провежда с традиционната подкрепа на Община Бургас, като творчески директор на формата е художникът Стефан Божков.
Културният форум ще продължи в дните до 5 октомври включително (сряда - събота), като бургазлии и гостите на града ще могат да се насладят на различни събития, представени на знакови за града локации. Ще има по нещо за всеки. С вход „свободен“ са литературна премиера с Иво Сиромахов и книжна и кино среща с Георги Тошев, както и прожекциите късометражно кино на гостуващия фестивал „Карантината“, които ще се състоят на 4 и 5 октомври (петък и събота) в Морското казино.

За феновете на „живата“ игра на сцена, програмата на Порт Прим включва цели три вълнуващи събития - новият моноспектакъл на Мария Касимова – Моасе „Червена звезда, блок 28“; театралната постановка по драматургичните текстове на Яна Борисова "За любовта" - спектакъл по повод 80-годишния юбилей на Цветана Манева, с участието на Цветана Манева, Александра Сърчаджиева, Петър Дочев, Александър Сано, Силвия Петкова, Дарин Ангелов, Тодор Дърлянов; Милен Кокушаров – роял; както и „Една испанска пиеса“ от Ясмина Реза на Малък градски театър „Зад канала“ с участието на Владимир Пенев, Мария Каварджикова, Светлана Янчева, Василена Атанасова, Малин Кръстев. Билети и за трите събития има на каса „Часовника,“ за информация и резервации тел.: 0894898098.
Освен това, Порт Прим Арт Фест ще предложи и нещо съвсем ново и интересно за всички, които искат да се изявяват като писатели и автори на постановки - Ателие по творческо писане на театрална драматургия с Яна Борисова, чиито произведения се играят по всички европейски и световни сцени и се изучават в много академии за театрално изкуство. Обучението ще е еднодневно, напълно безплатно и за да се включите в него трябва да изпратите мотивационно писмо на имейл: [email protected] до 20.09.2024. Местата са ограничени и ако това е нещо, което винаги сте искали, побързайте да подадете своята кандидатура.
Предстои обявяване на пълната програма на Порт Прим Арт Фест по дни и часове, затова не пропускайте да следите фестивала на неговия уебсайт https://portprim.bg/bg и в социалните мрежи.
Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал
Намерих рецепта за любимата торта от детството, дори не съм подозирала колко лесно се прави
Масово разочарование след първия епизод на "Мамник"
САЩ задържаха още един танкер от "сенчестия флот" на Путин (ВИДЕО)
Хората на Доган подадоха документи, регистрират АПС като партия
Дара напуска „Гласът на България“?
В никакъв случай не изхвърляйте стария хляб, направете тази Мързеливата лазаня
Номинация за „Личност на годината 2025“: Д-р Спасимир Иванов - за възраждането на ФК „Черноморец 1919“
Свидетелка по делото срещу кмета Коцев получи охрана заради заплахи и агресивни коментари
Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия
Агатополис и легендата за любовта в едно от най-старите селища по българското Черноморие
Въвеждат данъчно облекчение за фирмите, инвестиращи в научноизследователска и развойна дейност
