×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ким Чен Ун: Северна Корея ще укрепва ядрените си сили
  • Христанов разкри данни за милиони загуби, постави под въпрос магазините за хората
  • Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева
  • ВСС заседава за определяне на нов и.ф. главен прокурор
  • Минималната пенсия с 25 евро нагоре от 1 юли
  • Влак блъсна човек в Пловдив, мъжът лежал на линиите
  • Наказаната наша европрокурорка не знае какво е нарушила, прозира политическо влияние
  • Служебният премиер Гюров свиква новите областни управители
  • Испания забранява енергийните напитки за деца
  • Протест пред ВСС и тази сутрин с искане за оставката на Борислав Сарафов
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Паметник на цар Иван Александър ще бъде открит на 1-ви септември


29 Август 2024, Четвъртък, 17:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Той е символ на важната роля на цар Иван Александър в българската история и подчертава значението на крепостта Русокастро за голямата победа над византийските войски през 1332 г

Паметник на цар Иван Александър ще бъде тържествено открит до крепостта Русокастро в неделя, съобщават от Община Камено.

Триметровият монумент на българския владетел е дело на скулптурите Атанас Стоянов и Даниел Кънчев и вече е поставен до историческата крепост. Той е символ на важната роля на цар Иван Александър в българската история и подчертава значението на крепостта Русокастро за голямата победа над византийските войски през 1332 г., предвождани от император Андроник III Палеолог.

Изграждането на паметника е осъществено от инициативен комитет с членове: Жельо Вардунски – кмет на Община Камено, проф. Мария Нейкова – областен управител на област Бургас, Руси Куртлаков и д-р Милен Николов – директор на Регионален исторически музей - Бургас.

Финансирането, осигурено за по-малко от седмица, е благодарение на даренията на Янчо Проданов – земеделски производител от село Полски извор, община Камено и Руси Куртлаков. На церемонията ще присъстват представители на местната и регионалната власт, историци и общественици. Община Камено благодари на всички, които подкрепиха тази родолюбива кауза!


В категории: Камено


7
Коментара
Флагман.БГ Мъж запали за втори път колата на жена си Мъж запали за втори път колата на жена си 26/02/2026, Четвъртък 16:17 0
7
Коментара по темата
7.
До омерзен
30.08.2024 10:38:18
1
3
Доста спорна личност, но е по-добре да има паметници на български царе, отколкото на руски. Той е виновен и за допускането на турците, като в пияно състояние приема ромейските пратеници, които предлагат съюз между България и Византия за възпирането им. На пияна глава напсувал византийския император и изгонил пратениците.
6.
До омерзен
30.08.2024 03:53:01
2
5
Не се опитвайте да сравняваш сегашните политици със славните ни царе. Не е редно да споменаваш едностранно събитията. По времето на цар Иван Александър имаме втори златен век на българската култура, а от историята знаем, че няма как да имаш културен възход в слаба държава. Много колеги правят грешката да съдят за събитията в историята според времето, в което живеят, ако човек иска да се научи на обективност е желателно да започне да излиза от него. Защото:"Едно време хората нищо не знаели, но всичко разбирали, после започнали повече да знаят и по-малко да разбират, а днес всичко знаят, но нищо не разбират“.
5.
Хахаха
30.08.2024 01:28:07
3
6
"Браво!"
Допълнете арт- инсталацията с произведенията на Патриарха на българската литература - Иван Вазов: пиесата "Сара- Теодора" и стихотворението "Жидов гроб".
Също и с трудът на проф. Божидар Димитров за "Фаталните Ирина и Сара".

Нека всички знаят, заради кого падаме под турско иg0 за 5 века! Много е важно веднага, щом го осъзнаят да четат и за кл@нетата, енич@рите и всичко... Няма неокърв@вен, български род! Нека се поинтересуват и колко земи губим! И пак да погледнат паметника на царя, който допуска всичко това!
4.
Омерзен
29.08.2024 22:20:29
4
10
Цялата спомената пасмина умира да си прави ПиАр, но намерили с кого. Въпросният Иван Александър оставя държавата в жалко състояние, а за капак прави престолонаследник Иван Шишманот втория му брак с еврейката Сара. Законният престолонаследник синът му от първия брак Иван Срацимир създава Видинското царство. Като вижда това един болярин от Добруджа се отцепва и създава Добруджанското деспотство. Един западен пътешественик по онова време се чудил как бил в три държави и трите се наричали България. Толкова за големия победител в някаква смешна битка. Знаеш ли, може и сега да ни готвят подобна участ с тази помпозна символика.
3.
Военен рибар от ССУМОР
29.08.2024 21:54:48
2
5
До момента никой никога не е показвал нито 1 артефакт от битката при Ахелой!...
2.
Има нужда
29.08.2024 17:29:55
2
11
Там има нужда, да знаят децата, не да се учат на простотии от тик-тока а на история.
1.
оффф...
29.08.2024 17:17:33
2
14
90% от българите си нямат идея какво е правил този цар, освен че е съществувал
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Студеното време натоварва сърцето и повишава риска от инциденти през зимата Студеното време натоварва сърцето и повишава риска от инциденти през зимата Кардиолози предупреждават за по-висока честота на инфаркти и хипертонични кризи при ниски температури Линейка и полиция завардиха входа на Строителния техникум в Бургас Линейка и полиция завардиха входа на Строителния техникум в Бургас Младеж е откаран в болница Билки облекчават кашлицата по естествен начин през студения сезон Билки облекчават кашлицата по естествен начин през студения сезон Мащерка, подбел и лайка са сред най-често използваните растения при суха и влажна кашлица според специалисти Мъж запали за втори път колата на жена си Мъж запали за втори път колата на жена си Въпреки бързата реакция на огнборците, автомобилът е изгорял напълно ВСС остави Сарафов, Прокурорската колегия ще решава въпроса за нов обвинител №1 ВСС остави Сарафов, Прокурорската колегия ще решава въпроса за нов обвинител №1 След шестчасов дебат Пленумът остави без разглеждане предложението на Андрей Янкулов за отстраняване на Сарафов, заседанието премина на фона на протест Ватман почина зад контролния пулт на трамвай по линия 20 в София Ватман почина зад контролния пулт на трамвай по линия 20 в София Преди да издъхне той успял да дръпне ръчната спирачка КЗП започна проверки в трите електроснабдителни дружества заради високите сметки за ток КЗП започна проверки в трите електроснабдителни дружества заради високите сметки за ток Министърът на икономиката сезира комисията след множество жалби на граждани за завишени фактури през януари 2026 г. Община Царево: Няма издадени нови разрешения за строежи в местността "Поляните" край Синеморец Община Царево: Няма издадени нови разрешения за строежи в местността "Поляните" край Синеморец Шест разрешителни от периода 2020 - 2022 г. са валидни след решения на ВАС, процедурата за обслужващ път е на етап екологична оценка Александра Сърчаджиева с откровено признание за живота си извън сцената Александра Сърчаджиева с откровено признание за живота си извън сцената Актрисата разкрива как работата от вкъщи променя ежедневието ѝ и какво ѝ липсва най-много Новият ерген хваща най-бързата риба в романтичното риалити Новият ерген хваща най-бързата риба в романтичното риалити Развитието в отношенията между участниците предизвика коментари сред зрителите и в социалните мрежи
Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Изпълнителен директор на Meta се установява в Indian Creek Island сред нарастваща миграция на технологични милиардери към Флорида Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Сексапилната моделка Мария Хулиса, известна като "Бейзболното Барби", обяви, че ще търси правна отговорност за разпространените твърдения Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Технологиите позволяват разговори с виртуални версии на близки, но специалисти предупреждават за психологически и морални рискове Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Настроенията срещу ислямската власт се засилват на фона на все по-вероятната война срещу Иран  Хавана съобщи за осуетена терористична атака Хавана съобщи за осуетена терористична атака Престрелка край Куба след опит за въоръжено проникване с лодка от Флорида Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Руснаците все по-често се целят в цивилни обекти и жилищни домове „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите Веригата ще спазва това правило през целия свещен месец рамазан Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Трети кръг непреки преговори на фона на предупреждение от Доналд Тръмп за възможен военен удар Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС Ryanair орязва полети Ryanair орязва полети Очакваната промяна ще доведе до премахването на близо 3 милиона места
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори