Старият Несебър привлича над 30 хиляди посетители на ден
Община Несебър организира за своите гости и граждани богата културна програма
Старият Несебър всекидневно посреща над 30 хиляди посетители от България и света. Множеството туристи са привлечени не само от красивата и изключително въздействаща стара част и нейното архитектурното наследство, но и от прочутата атмосфера на полуострова, и богатата и разнообразна културна програма, която Община Несебър организира за своите гости и граждани.
След края на петдневните августовски празници на града, които покориха публиката със своята пищност и красота, последва Международният арт фестивал „Съзвездия в Несебър“, привлякъл участници от 7 държави. Летните културни събития продължават с XIV Световен шампионат по фолклор "World folk 2024"/ 29-30.08/, който ежегодно впечатлява с колорит и многообразие от фолклорни традиции от целия свят.
Друг акцент в културната програма е продължаващият до 8-ми септември Фестивал на меда, който привлича с изобилие от висококачествени пчелни био продукти. Предстоящият през септември
Втори международен фестивал за църковна музика /7–8.09/ е събитие с висок духовен заряд, а Международният турнир по спортни танци „Купа Несебър“ /7–8.09/ ще покаже красотата и грацията на танцовото изкуство. И това е само част от предстоящите събития. От 18-и до 20-и октомври гостите на града ще станат участници на Празненствата по случай традиционния рибен фестивал „Есенни пасажи“.
Фери, който спря Гришо на Уимбълдън, син на мултимилионер
Как да почистим загоряла фурна без търкане
23-годишна българка намерена мъртва в Солун
Бърза пица на тиган за 10 минути: Гениална рецепта без месене и чакане
Хичо загря в бургаска компания за ключов мач на Левски
Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи
Half-Life 3 отново разпали слуховете, но Valve още мълчи
Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай
Водата крие две лица: учени откриха следи от две различни структури в молекулите й
Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете
Създателят на „Черна писта“ влиза с бутонките в здравеопазването с „Диагноза България“
Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент
