×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Природният газ продължава да поскъпва в Европа, войната нарушава енергийните доставки
  • F-15 на Катар унищожи руски Су-24 над база на САЩ в региона
  • Франция и Великобритания разполагат Rafale и Eurofighter за операции срещу Иран
  • Затвориха небето над Израел: Българският авиопревозвач анулира полети от София до Тел Авив и обратно
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Защо не арестуват Марк Зъкърбърг?


Защо не арестуват Марк Зъкърбърг?
В сянката на Фейсбук и Мета стоят други фигури, които управляват от задкулисието, Павел Дуров опита да освободи света от тях
28 Август 2024, Сряда, 21:11 ч.
Автор: Александър УРУМОВ

И цензурирал ли е критично съдържание за ковид ваксините във Фейсбук под натиска на Байдън

Целта на живота ми е да бъда свободен и да помогна на други хора да бъдат свободни. Не давам пари за реклама на „Телеграм“, за разлика от други социални мрежи, които плащат милиони. Вече имаме над 900 милиона потребители в „Телеграм“, на ден се присъединяват 2.5 милиона нови потребители – всичко това е сила, с която трябва да се съобразяват. 

Това са част от акцентите в интервюто на Павел Дуров, основател на „Вконтакте“ и „Телеграм“, пред американския журналист Тъкър Карлсън.

Още един акцент: За мен беше обидно да наричат „Вконтакте“ с името „руският Фейсбук“, тъй като имаме иновативни решения и постижения далеч преди „Фейсбук“. Ние предвидихме развитието на социалните мрежи за години напред.

Изкуственият интелект възпроизведе първия разпит на руския милиардер Павел Дуров (ВИДЕО)

И сега най-важното в това интервю на Дуров, излъчено през април:

През 2012 година за първи път получават искане от руските власти, в което се настоява „Вконтакте“ да им предоставя имената на организаторите на антиправителствени протести. Дуров отказва, искането се повтаря отново през годините и Дуров отново отказва.

В крайна сметка натискът на Кремъл принуждава Дуров да продаде своя дял на компанията „Вконтакте“ и да напусне страната, избирайки свободата – личната и на своя бъдещ бизнес.
Опитва се да развие бизнес в САЩ, където обаче е подложен на твърде силен интерес от ФБР. Стига се до опит да бъде вербуран негов ключов инженер, който чрез набор от инструменти с отворен код да предостави скрит достъп до системата на „Телеграм“.

Всичко това го принуждава да напусне и САЩ и накрая да се установи в Дубай, като е любопитен какво крие бъдещето.

Всичко това е важна предистория за изненадите на бъдещето пред Павел Дуров.

Първата изненада на бъдещето се оказа арест на Дуров на 25 август 2024 г. в Париж. Като се има предвид, че през 2021 година той получава френско гражданство по ускорена процедура, може да се стигне до извода, че Павел Дуров се е чувствал сигурен точно във Франция. Неговият арест е извършен с нелепи и неизяснени все още обвинения – иронично тези обвинения са в „отказ да сътрудничи“ за разкриване на престъпления.

Това е само претекст, разбира се – причината е именно отказът да сътрудничи и да предоставя информация на трети страни. Това, което не направиха Кремъл и Белия дом – да арестуват Дуров – това го направи Макрон в услуга на своите задкулисни господари. И то със същите обвинения, с които и Кремъл на Путин, и Белия дом на Байдън притискат Дуров за сътрудничество.

Едва ли би било приятно на Макрон, ако някой притисне Дуров да предоставя информация за личния канал на френския президент в „Телеграм“. Но да се търси базисен морален критерий в политиката е явно плод единствено на наивност.

Как ще продължи тази сага с ареста на собственика на „Телеграм“ – това можем само да предполагаме.

Сигурното е, че причините за арестуването на Павел Дуров показват защо не е арестуван Марк Зъкърбърг. Защото за разлика от руснака, Зъкърбърг е оръдие на Сорос и задкулисието. А доколкото самият Макрон е марионетка на Сорос, може да се предполага кой точно арестува Дуров.

Но да се върнем на Фейсбук. Самият собственик го казва в свое специално обръщение ден преди ареста на своя конкурент – Зъкърбърг признава, че под натиска на Белия дом на Байдън е цензурирал критично съдържание за Ковид-ваксините. Фактът на цензурата не е изненада – лично съм я изпитвал на гърба си с два напълно заличени ФБ-профила в Истанбулската битка през 2018 година. Изненада е самото признание на Зъкърбърг за принудата от Байдън да цензурира съдържание в своята социална мрежа Meta.

Фейсбук призна, че САЩ са оказвали натиск за цензуриране на "неправилно" съдържание за COVID

Интересно е също така какво това момче не признава – защото смазването на всяка критична мисъл срещу ЛГБТ движението на днешното време говори за много по-обширна цензура. Ще видим дали няма да има още признания в близко бъдеще...

Александър Урумов показа в Бургас защо джендър идеологията е „Пътят към Армагедон“

И още по-интересно е напълно лишеното от логическа връзка обещание – в същото това обръщение – Зъкърбърг да не се намесва в предстоящата президентска битка в САЩ, включително и да не финансира нито една от двете страни. Какво общо има едното с другото.

Много интересно.

Особено на фона на 400 милиона долара, които той наля в кампанията на Байдън през 2020 година, буквално в дните преди изборите в ключови окръзи на ключови за крайната развръзка щати.

Зъкърбърг тича пред вятъра – ето това е изводът от признанието на този лукавец. А вятърът може да се окаже ураган – и в този случай неговото име със сигурност е Доналд Тръмп.

Ако това е така, предстои да видим разпадането на цялата отровна медийна мрежа на глобалисткото задкулисие.

През ноември ще видим какво крие бъдещето.  

 


В категории: Бизнес , Политика


Александър УРУМОВ Автор
Александър УРУМОВ
19
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Призрак на вълк пази Родопите? Призрак на вълк пази Родопите? 05/03/2026, Четвъртък 21:33 0
Тервел ИЛИЕВ Карлос Насар стана част от протест Карлос Насар стана част от протест 05/03/2026, Четвъртък 20:11 0
Тервел ИЛИЕВ Топ специалист ще оперира Малена Замфирова Топ специалист ще оперира Малена Замфирова 05/03/2026, Четвъртък 19:33 0
Тервел ИЛИЕВ Лесна рецепта за пържени картофи по български Лесна рецепта за пържени картофи по български 05/03/2026, Четвъртък 19:10 0
19
Коментара по темата
19.
ЖИВОТНИ
29.08.2024 09:39:53
1
1
МОЖЕТЕ ДА СИ ЧАТИТЕ В ТЕЛЕГРАМА КГБ НЕ ЧЕТЕ МАЛО УМЩИНИ :) А АС НЕ ПИША ТАМ
18.
ЩОТО Е НИКОЙ
29.08.2024 09:37:46
1
2
ФБ Е НА ЦРУ ТОЯ Е КАТО ДУРАКА ДУРОВ ПАРАВАН ЗА ГОВОРЕЩИТЕ ЖИВОТНИ :) ДА СИ МЕЧТАЕТЕ ЗА ЛАЙ НОКРАЦИЯ И СВОБОДА
17.
Дидимус
29.08.2024 07:00:49
3
3
Дуров е на заплата в кремъл.
Затвор за копелето.
И въобще да не остроумничат руските чехли с тойоти и ножове и други задръстеняшки хуморески.
Всички заможни руснаци са под шапката на хобита путкин и сшедва да бъдат изселени от свободния свят или в затворите а най добре ликвидирани.
Северна корея също е добра дестинация за московската измет.
16.
ьхпьшхзглгзшгзшгзлгзлг
28.08.2024 22:07:08
1
2
ДО. 13................ОЩЕ. ПО. НАТУРАЛНО.........СЪГЛАСЕН
15.
Брикета
28.08.2024 21:37:27
3
4
Забранете азбуката защото я ползват престъпниците за да предават престъпна информация, арестувайте шефа на тойота, в близкия изток бунтовниците изпозлват джипове тойота за шахидмобил или им слагат картечници
14.
Защо не арестуват путлер
28.08.2024 21:20:05
2
6
Това е въпросът
13.
до 4
28.08.2024 20:00:45
2
3
Roth"schild
НЕ значи Червен щит а Roth's child по германченота Дете на Скала
Хазарите прии ЮДАйзма 9век като основен литуал при тях било да отвличат ДЕЦА и да ти принасят в огнени жертвоприношения на Демоните Молох и Баал на висока СКАЛА
Колкота повече деца и младежи принасяли в жертва на демоните толкова по БОГАТИ и властни ставали
РОТСЧИЛД е правилно да се пръизнася ,та Ротсчилд и равините толкова много много човешси жертви принесли та с помоща на Черна Вавилонска Кабалистична магия успяли да придобият огромня власт над БАНКИТЕ,лхвите и да разрушат всечки земни царства и кралсгва и да ги подчинят слагяйки ня върха на властжвата рирамида президенти и премиери МАСОНИ атеисти,левичари комунисти от еврейски произход
и хомосексуалисти
12.
Урумов Александър
28.08.2024 19:36:49
0
5
Заемането на публични длъжности води и до осветяването му като агент на ДС, вербуван на 19-годишна възраст под псевдонима Абел. В тази вербовка привличат най-вече два факта – че псевдонимът е на името на известния руски шпионин Рудолф Абел, арестуван през 50-те години в САЩ и че досието на Урумов е било част от прочистената документация на МВР през 1990
11.
А директорите на фабрики за ножове?
28.08.2024 18:07:48
2
9
Всъщност, защо при поредното убийство с нощ от "поканените" в Европа мигранти, защо не арестуват директора на фабриката за ножове, с които е направено убийството?
Защото обвинението към Павел Дуров за използване на платформата Телеграм от криминални лица има абсолютно същото значение!
Нека да арестуват директорите на всички фабрики за ножове, с които се извършват мигрантските убийства!
10.
292
28.08.2024 17:43:33
2
5
До 8. Дие-Пие Сие-то се разцепи, затова не 6, а 12 магистърски програми ще бъдат открити.
9.
292
28.08.2024 17:41:35
3
5
Защото ако арестуват него, всички шефове медии трябва да го последват. Но в общество, в което правилните, от гледна точка на кратоса новини са задължителни за свеждане до демоса, а неправилните трябва да бъдат заклеймявани като "фалшиви", това няма как да стане.
8.
Ах
28.08.2024 17:31:30
0
9
Къде записват за Оксфорд Бургас за една група кандидат студенти от Каблешково питам ама като не пускате коментарии не могат хората да се запишат голямо хвалене голямо нещо ама не от гражданите ами само от ръководството.
7.
путлер капут
28.08.2024 16:59:01
9
8
4 1ВО ЩЕ СЕ О ТЪРВЕМ НЕ У ТЪРВЕМ ОТ ТЕБ МАМА ТИ ГНИДО УРОДЛИВА ХЛЕБАРКА МРЪСНА ВОНЯЩА ИЛИ ВОНЮЧАЯ НА "ЛЮБИМИЯ ТИ РУСКИ
6.
Копейка
28.08.2024 16:57:45
0
13
Кой е Александър Урумов

Александър Урумов е роден през 1969 г. в Брацигово. Завършва българска филология през 1994 г. в София. Публикува художествена литература от 2009 г. Оттогава поне датира първият му сборник с разкази "Приказки в края на времето", който получава награда за литературен дебют и дава живот на награждавания моноспектакъл "Лалугер". За много хора Урумов е преди всичко писател, а не човек, свързан с политиката.

Член е на Консервативно-екологичната партия та Христо Бисеров още от началото на 90-те, пише вестник "Сега" преди време.

В правителството на Иван Костов той става за първи път говорител на Министерството на отбраната (1997-2001) и повече не напуска сферата на публичните комуникации. Междувременно е активен и в организирането на политически и граждански групи. През януари 2001 той е съучредител на сдружение ЕКИП на Христо Бисеров, което се изгражда предимно от отцепници на СДС, влели се впоследствие в ДПС и част от тях подкрепили Симеон Сакскобургготски.

През 2006 г. Урумов става ръководител на звеното за връзки с обществеността на БНБ. По-късно защитава управителя на банката Иван Искров по време на фалита на КТБ.

Заемането на публични длъжности води и до осветяването му като агент на ДС, вербуван на 19-годишна възраст под псевдонима Абел. В тази вербовка привличат най-вече два факта – че псевдонимът е на името на известния руски шпионин Рудолф Абел, арестуван през 50-те години в САЩ и че досието на Урумов е било част от прочистената документация на МВР през 1990 г.
5.
путкин уродливо джудже
28.08.2024 16:56:21
8
6
АЙДЕ СЯ "ОПИТАЛ ДА ОСВОБОДИ ХАХАА ФЛЕГМИ НЕ НАС ТИЯ ЛОКУМИ ЛЪЖИ ПУТЛЕРСКИ КРЕМЪЛСКА ЛУДНИЦА ПСИХИАТРИЯ ДЕТО И В ДЕТСКАТА ГРАДИНА НЕ ВЯРНАТ..ДА ВЗЕМЕ ДА ОСВОБОДИ ОТ СЕБЕ СИ ТОЯ СУРАК=ГЛУПАК АМА НАВРЕМЕ ГО ПРИБРАХА ПУТЛЕРСКИЛА МАСТИЯ=КОПЕЛДАК
4.
ШЖЗШХСШХСШГШСХШЗШГЗ
28.08.2024 16:49:02
5
7
ДО. 1...........НЯМА. КАК. ДА. СТАНЕ. ТАЗИ. МЕЧТА. НА. ЦЯЛОТО. ПРОГРЕСИВНО. ЧОВЕЧЕСТВО......ЗАЩОТО...... ХИТЛЕР. И. СТАЛИН. СА. ЕВРЕИ.....ВТОРА. ДВАМАТА. СА. ПЪРВИ. БРАДЧЕДИ.....И. ДВАМАТА. СА. НЕЗАКОННИ. СИНОВЕ. НА. ФАМИЛИЯТА. РОТШИЛД......ХИТЛЕР....МАЙКА. АВСТРИЙКА. СЛУГИНЯ. Н. СИНА. НА. РОТШИЛД. ВЪВ. ВИЕНА. И. ТОЗИ. СИН. НА. РОТШИЛД. ВЪВ. ВИЕНА. Е. НЕГОВ. БАЩА........ПОСЛЕ. МАЙКАТА. УМИРА. В. ЛУДНИЦА......СТАЛИН.....МАЙКА. БОГАТА. И. КРАСИВА. КНЯГИНЯ. ГРУЗИНКА....ТЪРГУВАЩА. С. КОНЯК. И. ВИНО. С. ГЕРМАНИЯ. ....ТАМ. СЕ. ЖЕНИ. ЗА. СИНА. НА. РОТШИЛД. В. ГЕРМАНИЯ.......АПРОПО. ДВАМАТА. СЕ. СРЕЩАТ. ЛИЧНО. ПРЕЗ. 1913. ГОДИНА. ВЪВ. ВИЕНА...ПОД. ПАТРОНАЖА. НА. БАЩАТА. РОТШИЛД......ЗА. ДА. УГОВОРЯТ...... 2. СВЕТОВНА. ВОЙНА.....ТОГАВА. ХИТЛЕР. Е. БИЛ. ХУДОЖНИК....СТАЛИН. РЕВОЛЮЦИОНЕР. ЗАД. ГЪРБЪ. СИ. С. 56. УБИЙСТВА....ОБИР. НА. ПОЩА. И. ОБИР. НА. ВЛАК........РАЗБРАЛИ....ЗАЩО. НЕ. МОЙ. СА. УТЪРВЕМ. ОТ. ЧИФУТИТЕ......ЩОТО. ПЛАНИРАТ.......ШМЕКЕРЛЪЦИТЕ. СИ. МНОГО. ГОДИНИ. НАПРЕД.....ЛЕК. ДЕН.....И. НЕ. СА. ПЕЧИ. МНОГО. НА. СЛЪНЦЕ. .....ЧЕ. СЕГА. ПЪК. ЧЕРВЕНИЯ. ЩИТ. ....ПРЪСКА. ВСЕКИ. ДЕН......ХИМТРАЙЛ.........
3.
Мама ви проста
28.08.2024 16:44:52
16
18
Фейсбук има алгоритми с които се засичат престъпления и могат да се ползват като доказателство.
В телеграм може да продадат бъбреците на отвлеченото ви дете без да остане никаква следа от това.
Щом телеграм е любимата мрежа на терористи и престъпници от цял свят, значи има някаква причина.
А вие шибани копейки е крайно време да идете да живеете в утопичната ви Русия. Ето че Путин официално вече ви кани и ви предлага подслон. Действайте, нвщастници!
2.
До 1
28.08.2024 16:40:29
12
16
Глупости. Сталин трябваше да избие всички рашки. А той взе че изби само половината...
1.
Бай....
28.08.2024 16:26:48
13
13
Хитлер трябваше да изтербе всички евреи, а Сталин всички германци !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Предложението бе на Къдринка Къдринова, заради особената позиция на Педро Санчес Имало ли е в Бургас улица на "Червените фенери", още преди тази в Амстердам Имало ли е в Бургас улица на "Червените фенери", още преди тази в Амстердам Във всяка стая се е криело различно изкушение - от тъмноока гъркиня до сладострастна рускиня или дори тъмня татарка Румен Спецов: Няма проблеми с доставките на горива заради войната с Иран Румен Спецов: Няма проблеми с доставките на горива заради войната с Иран  Цената им се определя на базата на борсовите индекси, обясни той Държавата евакуира Радостин Василев, Благо Джизъса и богати чиновници от Дубай, а остави стотици жени и деца Държавата евакуира Радостин Василев, Благо Джизъса и богати чиновници от Дубай, а остави стотици жени и деца Те си заплащат сами престоя си в Дубай, а от Външно министерство не им дават никаква информация кога ще има полет за тях към България  Има ли мозък под фуражката? Военните от Атия направиха учение на открито в най-напрегнатия момент през новия век Има ли мозък под фуражката? Военните от Атия направиха учение на открито в най-напрегнатия момент през новия век На фона на ескалиращия военен конфликт в Близкия изток, военните решиха да проведат учение, което за мнозина не се оказа особено подходящо в момент на общо напрежение Мъж наряза гумите на близо 20 автомобила в жк. "Възраждане" и отпраши за Варна. МВР го издирва Мъж наряза гумите на близо 20 автомобила в жк. "Възраждане" и отпраши за Варна. МВР го издирва Самоличността му не е установена, но камерите за видеонаблюдение в града са заснели набезите му В МРРБ има челен сблъсък между президентската клика и брокерите на ПП-ДБ за Касата на пътищата В МРРБ има челен сблъсък между президентската клика и брокерите на ПП-ДБ за Касата на пътищата Регионалният министър Ангелина Бонева извърши административен десант с прецизността на военноморски тюлен 14 години затвор за Христо, извършил брутално убийство в Слънчев бряг 14 години затвор за Христо, извършил брутално убийство в Слънчев бряг Прокурор Ангел Георгиев бе безупречен в пледоарията си и издейства тежката присъда  Само 12 от над 7000 жалби за високи сметки за ток са уважени Само 12 от над 7000 жалби за високи сметки за ток са уважени Министър Трайков обяснява проблемите с електромерите и заплашва с оставки, ако не бъдат решени По иранската телевизия: Аятолах призова за "проливане на кръв" от Тръмп и израелци По иранската телевизия: Аятолах призова за "проливане на кръв" от Тръмп и израелци Посланието на аятолах Абдула Джавади Амоли представлява едно от малкото духовни изявления, идващи от Иран, тъй като той е изправен пред комбинирана въздушна кампания от двете страни
Първият в света дрононосец потъна от „Епична ярост“, САЩ потапя всички кораби на Иран Първият в света дрононосец потъна от „Епична ярост“, САЩ потапя всички кораби на Иран „Шахид Бахман Багери“ е най-големият военен кораб, озовал се на дъното след Втората световна война Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Мнозинството в СЕМ отказа мониторинг на БНТ и БНР за войната в Иран Предложението бе на Къдринка Къдринова, заради особената позиция на Педро Санчес Мощни взривове в Абу Даби, Иран атакува американския самолетоносач „Ейбрахам Линкълн“ Мощни взривове в Абу Даби, Иран атакува американския самолетоносач „Ейбрахам Линкълн“ Експлозиите са от международното летище в столицата на Обединени арабски емирства Тръмп иска помощ от Европа, а Иран ни плаши с удари Тръмп иска помощ от Европа, а Иран ни плаши с удари САЩ дори се обръщат към Украйна за подкрепа  ГДБОП разби секс ОПГ, има 8 арестувани (СНИМКИ) ГДБОП разби секс ОПГ, има 8 арестувани (СНИМКИ) Специализираната операция по линия "трафик на хора" е проведена на 4 март 2026 г., под надзора на Софийската градска прокуратура Анджелина Джоли не е имала романтична връзка след развода с Брад Пит Анджелина Джоли не е имала романтична връзка след развода с Брад Пит Актрисата поставя на първо място децата и кариерата си след официалната раздяла през 2024 г. Турция заяви, че си запазва правото на отговор на изстреляната иранска ракета Турция заяви, че си запазва правото на отговор на изстреляната иранска ракета След инцидента с ракетата, Турция подчерта правото си на отговор и поиска по-голяма яснота от международната общност САЩ ще купуват дронове от Украйна за борба с иранските шахеди САЩ ще купуват дронове от Украйна за борба с иранските шахеди Те са нужни на държавите от Персийския залив, които най-много страдат от ударите на Техеран Четири държави с ядрени оръжия се включват във войната с Иран: НАТО разширява участието си в операциите Четири държави с ядрени оръжия се включват във войната с Иран: НАТО разширява участието си в операциите Според информацията още в първите часове на конфликта Саудитска Арабия, Катар, Кувейт, Обединени арабски емирства и Бахрейн са активирали свои изтребители и системи за противовъздушна отбрана Иран: Не сме нападали Турция, уважаваме суверенитета на тази държава Иран: Не сме нападали Турция, уважаваме суверенитета на тази държава Изявлението на Ислямската република в четвъртък идва, след като Министерството на националната отбрана на Турция заяви в сряда, че балистична ракета, изстреляна от Иран към турското въздушно пространство
Благой ГЕОРГИЕВ Благой ГЕОРГИЕВ В Дубай беше БОМБАстично Виц на деня Виц на деня - Е, деца! Кой беше най-послушният тази седмица, кой направи мама най-щастлива, кой не и пречеше с нищо и кой направи всичко, което мама искаше?
- Татко...
Виц на деня Виц на деня На касата:
- Повръща ми се от обслужването Ви, и от Вашия магазин!
- Торбичка?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените са като паркоместата - хубавите са заети, а останалите за хора с увреждания.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори