×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руснаците превзеха Новогродовка и нахлуха в Селидово, а Сирски разкри защо атакува край Курск


Руснаците превзеха Новогродовка и нахлуха в Селидово, а Сирски разкри защо атакува край Курск
Руската армия атакува Селидово и се стреми да обкръжи Угледар, а „Уолстрийт Джърнър“ пише, че вече е безсмислено да се разрешава използването на ATACMS за удари по Русия
28 Август 2024, Сряда, 07:31 ч.
Автор: Флагман.бг

Бащата на 10 деца е бил принудително мобилизиран в украинските въоръжени сили в Харков

14-хилядния град Новогродовка е вече в ръцете на руските завоеватели. Това разкри военният анализатор на германският ежедневник Bild Юлиан Рьопке, цитиран от „Другая Украина“.

Той поясни, че само за три дни руснаците са успели за превземат града и то без да загубят нито една бронирана машина и да оставят инфраструктурата почти непокътната. Той потвърди и информацията от руските медии за голямо настъпление към Угледар.

Очаква се скоро да започнат и сраженията за град Украинск.

 

Украински издания, цитирани от „Операция Z: Военкоры Русской Весны“, пък съобщават за атаки на руските войски западно от Павловка и край Водяной, чиято цел била обкръжение на Угледар. 

 

Киевските власти признават, че руската армия имала частичен успех в този район. 

Междувременно стана известно, че и Константиновка вече е в пределите на Русия.  Бойци от 1-ви мотострелкови батальон на 57-ми мотострелкови полк са успели да изтласкат враховете си и контролират изцяло селището. 

 

Тази сутрин пък роденият в украинския областен град Суми военен анализатор Юрий Подоляка сподели в своя Телеграм канал, че руската армия е нахлула в град Селидово, овладяла е рудник и се е закрепила на улица „Мира“. 

 

Колегата му Михаил Онуфриенко от Харков пък уточнява, че Силидово е 50 000 украинци са живели до 2020 г. в тази агломерация, от които половината в самия град. Той обяснява, че Новогродовка и Силидово са свързани с рудници, в които се добиват 1,8 милиона тона въглища годишно. 

Той коментира, че Украйна е на път да загуби не само въглищата, но и своята металургийна промишленост заради авантюрата край Курск. 

 

В същото време обаче главнокомандващият на Въоръжените сили на Украйна ген. Александър Сирски каза каква е целта на атаката в руската област. Идеята била да бъдат принудени руските войски да се изтеглят от Покровско и Кураховско направление. Това обаче не се случи и сега ВСУ ще трябва да търсят резерви, за да не загуби скоро Селидово и Покровск. 

 

Междувременно „Другая Украина“ съобщи, че баща на 10 деца е бил принудително мобилизиран в украинските въоръжени сили в Харков.

Бившият народен депутат Игор Мосийчук пък заяви, цитиран от изданието, че многодетният баща се занимавал с търговия с книги. 

По-рано стана известно, че в Киев мобилизиран украинец е починал от епилептичен пристъп.


В категории: Войната в Украйна


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред 13/12/2025, Събота 20:40 1
16
Коментара по темата
16.
:))))
28.08.2024 19:16:18
4
3
По руските и арабските медии се въртят кадри как цял комплекс Пейтриът е гушнал букетчето. Само еврогейските медии мълчат :))))
15.
Марк Твен
28.08.2024 13:28:36
4
1
Украинский воин, я люблю тебя!
14.
Ohaaa
28.08.2024 12:23:14
4
9
Над 50 държави в коалиция срещу Русия и нищо не могат да направят. Смешници. Руснаците пак са завладели медни и железни рудници, които ще докарват още десетки милиони приходи на месец.
13.
Дядя Вова
28.08.2024 10:38:47
5
16
Болгария наш славянский брат, англосаксы на ху.й
12.
Марк Твен
28.08.2024 10:12:29
4
12
Украинский воин! Не нужно умирать за тех, кто продал тебя и Родину! Выходи на частоту "149.200", позывной "Волга". Спаси себя, товарищей, семью и Родину!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
ZoV
DMS ZELE 1991
11.
Путин
28.08.2024 09:48:58
4
20
Слава России
10.
Братя българи
28.08.2024 09:06:22
4
37
Не се карайте заради информация.
Това са просто факти, такива каквито са. Да не се караме по между си, да мислим повече за родената си, защото чужденците сами ще се оправят. Не мислете за войната, Русия няма да остави магарето си в калта. Руснаци и украинци след време ще си простят и ще заживеят мирно и разумно на земята си. Но докато това стане България може да изчезне заради вътрешни дрязги и липса на родолюбие. Пазете България. Бог да пази България!
9.
Помощи ли, само бой по вас
28.08.2024 09:00:16
14
20
Всички нацисти на часовника до общината да се съберат в 11:00, дойде часа на страшния съд.
8.
Джендър пропаганда
28.08.2024 08:58:09
12
37
Аз съм тъпо парче и си мисля че целта на руснаците е да се върви напред.. ей така разсъждават будалите тука... а това че руснаците мелят нацистите като в месомелачка не мога да го проумеят, това че унищожиха сумати натовска техника също не го проумяват, мислят че войната е да вървиш напред или назад... Е..ха и майката на Украйна и не руснаците, а нато джендърите.
7.
Професорът
28.08.2024 08:54:21
30
47
Украйна е занулена.
Ще остане само западната част.
Америка и Англия както винаги си играят игрите и не им дреме за Украйна, но междувременно я заробиха с милиарди заеми.
Това е не само териториална загуба , но истинска демографска катастрофа.
Милиони украинци избягаха и няма и да се върнат. Над един милион млади мъже загинаха или са осакатени. Тази държава няма да се съвземе никога.
6.
Интересно
28.08.2024 08:42:13
40
28
Украйна превзе 100 селища в Русия, а вие тук за някакви квартали и паланки се радвате..
С тоя темп руснаците скоро ще загубят и Москва.
Ама нищо, това ще е стратегическо нападение в посока към тила!
С пиянки война не се води, поне не качествена.
А междувременно Украйна произведе балистична ракета.
За един мост говоря.
;)
5.
Българин
28.08.2024 08:40:59
33
45
Русия буквално смила западни и натовски воиски в Украйна. Полша маикави фашиска ще горите . Чехите и Латвия и румънските копанари камак няма да остане здрав привас. Сащ и Великобритания тотално заличаване
4.
Марк Твен до 2
28.08.2024 08:39:22
33
18
Аве спормоядец,
А според теб от страната на роZпията какви са войните ве ГОВЕДАР?
И там са само наемници, а отпред пушечното месо идва от редови войничета и пандизчии от диревите из дълбоките сибирски степи. Аре турай фуражката и марш при гнома раZпуткин да се биеш за "родино"
3.
до 2
28.08.2024 08:02:44
60
61
Какъв украински войн бълнуваш бе пиянка? Украинския войн е по моловете и на плажа. На фронта са платени наемници и натовци.
2.
Марк Твен
28.08.2024 07:54:53
85
60
Украинский воин! Не нужно умирать за тех, кто продал тебя и Родину! Выходи на частоту "149.200", позывной "Волга". Спаси себя, товарищей, семью и Родину!
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
ZoV
1.
Путинидинахуй
28.08.2024 07:54:25
66
45
ТерориZти, Сър !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Gen Z на кръстопът: Защо Лекси Фльор предизвиква тревога сред политолозите Оказва се, че непознаването на родината и историята ни е далеч по-опасно от политическата нестабилност Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Русе грее с 900 метра празнична светлина и нова коледна магия Коледният дух завладя Русе с хиляди светлини, ефектни декорации и 16-метрово виенско колело с изглед към празничния Дунав Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Лекари без договор, пациенти без сигурност – защо бюджетът за 2026 е решаващ Българският лекарски съюз алармира, че без приет бюджет за 2026 г. няма да има нов рамков договор, а болниците и пациентите ще понесат тежките последици Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Открит опасен микроорганизъм в мляко за кърмачета, изтеглят партиди от пазара Наличие на Bacillus cereus в производствена линия доведе до предпазно изтегляне на няколко популярни марки адаптирано мляко от българския пазар Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият Ще загуби ли Бургас подземния си чар? Графитите на подлез в ж.к. „Славейков“ може да се затрият И възможно ли е обектът да бъде преобразен без да загуби арт облика си Властта се срива, Радев излиза напред Властта се срива, Радев излиза напред Политическата криза се задълбочава, а президентът Радев може да използва ситуацията за ново начало Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Селска или коледна е новата атракция, която се появи на площад „Тройката“? Така нареченият „паратропер“ пред паметника „Альоша“ предизвика бурни реакции сред бургазлии Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Протест в Смолян срещу фотоволтаична централа: Жителите се опасяват за домовете и гората Общинско решение за изграждане на соларна централа доведе до напрежение сред живеещите в подножието на Родопите Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Тези хора да забравят за джинджифил, въпреки че се води суперхрана Растението е ценено заради своите противовъзпалителни, антибактериални и тонизиращи свойства, но има и скрити опасности Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Нова горивна схема затяга коланите: Бензинът в Иран вече не е даденост Исторически всяко поскъпване води до социално напрежение, което е риск на фона на международните санкции и обезценяването на риала
Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Живот след смъртта: Жена видя Рая, срещна загубеното си дете и се върна да разкаже Шарлот Холмс описва как в продължение на 11 минути е пребивавала в Рая, срещнала е своето неродено дете и е получила мисия да предаде послание от Бога. Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Руските милиарди в Европа блокирани, битката започва Редица страни и институции настояват за право върху замразените пари Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Мистерията с бетонираните тела, изплували от Дунав, свързана с изчезналите милиони от Белград Криминален трилър по действителен случай – осакатени тела, пропаднали милиони и мистериозно изчезнали хора продължават да тревожат Балканите повече от две десетилетия Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Шамани се опитаха да предскажат победителя в изборите в Чили, но духовете мълчат Източни ритуали и политически напрежения се преплитат в Латинска Америка преди балотажа между комунист и крайнодесен кандидат Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Крал Чарлз III с обнадеждаваща новина за битката си с рака Британският монарх с публично послание на надежда, част от национална кампания за борба с рака Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Турски ферибот горя след руска атака в Одеса – има ранен Руска атака с дронове и ракети засегна три турски кораба в украински пристанища, въпреки призивите на Ердоган за спиране на огъня Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Ще се сбъдне ли пророчеството на Ванга за извънземни на световното по дартс в Лондон Световен спортен форум, пророчества на Ванга и мистериозна комета... Дали предстои историческа среща с извънземен разум? Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Блокадата на Кулата продължава: Гръцките фермери не отстъпват, България иска намеса от ЕК Тежка техника и блокади задръстват ключов граничен пункт, транспортният министър настоява за спешна реакция от ЕС Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Вълна от протести разтърси Румъния: Народът иска край на корупцията и справедливо правосъдие Трети ден на масови демонстрации в Букурещ с искане за реформа на компрометираната съдебна система и отговорност от управляващите Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Почина звездата от „Криминале“ и „Маската“ Питър Грийн Един от най-запомнящите се екранни злодеи в Холивуд си отиде внезапно – без официална информация за причината
Мартин Димитров, депутат от ДБ Мартин Димитров, депутат от ДБ Шенген и еврозоната са като Шампионската лига: пускат те да играеш там, но, като имаш слабо правителство, нищо не постигаш. Виц на деня Виц на деня Доктор към пациент:
- Първо добрите или лошите новини?
- Първо добрите.
- Ще можеш да паркираш навсякъде...
Виц на деня Виц на деня - Тате, Защо в България един мъж може да има само една жена?
- Законът ни пази, синко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако чуете, че някой си хвали комшиите, значи си продава имота.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори